Nasi Klienci oceniają TUW na
4,52
Zostaw opinię

W 2016 roku do TUW TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 5750 skarg od osób ubezpieczonych w tym towarzystwie. Na jakim miejscu stawia to TUW w rankingu najlepszych ubezpieczycieli?

Stopień niezadowolenia klientów towarzystwa TUW ocenimy obiektywnie dopiero po uwzględnieniu ilości wniesionych reklamacji oraz udziału rynkowego firmy. TUW TUW posiada 2,026% udziału w rynku (dział II, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne),a więc stosunek skarg do udziału wynosi 2838 skarg. Tym sposobem TUW TUW zajmuje 9. miejsce w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*),pod względem ilości skarg.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Warto podkreślić, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje sumę wszystkich odnotowanych skarg klientów i sporów sądowych. Nie wiemy, ile z nich po rozpatrzeniu okazało się zasadnych.

Zdajemy się więc również na Wasze opinie na temat TUW TUW. Mogą być one niezastąpionym źródłem informacji dla osób planujących skorzystać z usług tej firmy. Napiszcie, jaki jest kontakt z ubezpieczycielem? Czy towarzystwo sprawnie realizuje proces likwidacji szkody? Czy ceny polis są konkurencyjne, w porównaniu z ofertami innych towarzystw?


Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na polskim rynku ubezpieczeń. Dlatego też nie posiadamy wielu opinii klientów tej firmy. Jeśli posiadasz polisę w TUW, podziel się swoimi doświadczeniami. Twoja opinia może pomóc potencjalnym klientom w wyborze właściwego ubezpieczyciela.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)