Nasi Klienci oceniają TUW na
3,44
Zostaw opinię

W 2018 roku do TUW TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 9281 skarg od osób ubezpieczonych w tym towarzystwie. Na jakim miejscu stawia to TUW w rankingu najlepszych ubezpieczycieli?

Stopień niezadowolenia klientów towarzystwa TUW ocenimy obiektywnie dopiero po uwzględnieniu ilości wniesionych reklamacji oraz udziału rynkowego firmy. TUW TUW posiada 1,5% udział w rynku (dział II, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne),a więc stosunek skarg do udziału wynosi 6187 skarg. Tym sposobem TUW TUW zajmuje 19. miejsce w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*),pod względem ilości skarg.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Warto podkreślić, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje sumę wszystkich odnotowanych skarg klientów i sporów sądowych. Nie wiemy, ile z nich po rozpatrzeniu okazało się zasadnych.

Zdajemy się więc również na Wasze opinie na temat TUW TUW. Mogą być one niezastąpionym źródłem informacji dla osób planujących skorzystać z usług tej firmy. Napiszcie, jaki jest kontakt z ubezpieczycielem? Czy towarzystwo sprawnie realizuje proces likwidacji szkody? Czy ceny polis są konkurencyjne, w porównaniu z ofertami innych towarzystw?


Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na polskim rynku ubezpieczeń. Dlatego też nie posiadamy wielu opinii klientów tej firmy. Jeśli posiadasz polisę w TUW, podziel się swoimi doświadczeniami. Twoja opinia może pomóc potencjalnym klientom w wyborze właściwego ubezpieczyciela.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)