Nasi Klienci oceniają TUW na
2,03
Zostaw opinię

W 2019 roku do TUW TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 8543 skargi od osób ubezpieczonych w tym towarzystwie. Na jakim miejscu stawia to TUW w rankingu najlepszych ubezpieczycieli?

Stopień niezadowolenia klientów towarzystwa TUW ocenimy obiektywnie dopiero po uwzględnieniu ilości wniesionych reklamacji oraz udziału rynkowego firmy. TUW TUW posiada 1,3% udział w rynku (dział II, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne),a więc stosunek skarg do udziału wynosi 6572 skargi. Tym sposobem TUW TUW zajmuje 18. miejsce w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*),pod względem ilości skarg.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Warto podkreślić, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje sumę wszystkich odnotowanych skarg klientów i sporów sądowych. Nie wiemy, ile z nich po rozpatrzeniu okazało się zasadnych.

Zdajemy się więc również na Wasze opinie na temat TUW TUW. Mogą być one niezastąpionym źródłem informacji dla osób planujących skorzystać z usług tej firmy. Napiszcie, jaki jest kontakt z ubezpieczycielem? Czy towarzystwo sprawnie realizuje proces likwidacji szkody? Czy ceny polis są konkurencyjne, w porównaniu z ofertami innych towarzystw?


Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na polskim rynku ubezpieczeń. Dlatego też nie posiadamy wielu opinii klientów tej firmy. Jeśli posiadasz polisę w TUW, podziel się swoimi doświadczeniami. Twoja opinia może pomóc potencjalnym klientom w wyborze właściwego ubezpieczyciela.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)