Nasi Klienci oceniają TUW na
2,25
Zostaw opinię

W 2020 roku do TUW TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 8543 skargi od osób ubezpieczonych w tym towarzystwie. To o 981 skarg mniej niż w 2019 roku. Na jakim miejscu stawia to TUW w rankingu najlepszych ubezpieczycieli?

Stopień niezadowolenia klientów towarzystwa TUW ocenimy obiektywnie dopiero po uwzględnieniu ilości wniesionych reklamacji oraz udziału rynkowego firmy. TUW TUW posiada 1,4% udział w rynku (dział II, ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne), a więc stosunek skarg do udziału wynosi 6572 skargi. Tym sposobem TUW TUW zajmuje 19. miejsce w rankingu najlepszych ubezpieczycieli (na 20 wybranych firm ubezpieczeniowych*), pod względem liczby skarg. Jest to spadek o 1 pozycję w stosunku do 2019 roku. 

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2020 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.8621,2718
2TU Euler Hermes S.A.5990,8749
3SALTUS TUW4010,5802
4TUZ TUW8940,81118
5Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
6TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych15711,01571
7PZU S.A.5992029,02066
8TUiR WARTA S.A.3204214,92150
9TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
10Generali TU S.A.98314,22341
11AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
12WIENER TU S.A. VIG58332,12778
13STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
14TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
15TU Compensa S.A. VIG137114,43116
16TU Europa S.A.20870,63478
17Link 4 TU S.A.131952,65075
18UNIQA TU S.A.148232,85294
19TUW TUW75621,45401
20Pocztowe TUW29510,55902

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Warto podkreślić, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje sumę wszystkich odnotowanych skarg klientów i sporów sądowych. Nie wiemy, ile z nich po rozpatrzeniu okazało się zasadnych.

Zdajemy się więc również na Wasze opinie na temat TUW TUW. Mogą być one niezastąpionym źródłem informacji dla osób planujących skorzystać z usług tej firmy. Napiszcie, jaki jest kontakt z ubezpieczycielem? Czy towarzystwo sprawnie realizuje proces likwidacji szkody? Czy ceny polis są konkurencyjne, w porównaniu z ofertami innych towarzystw?


Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych nie jest najbardziej rozpoznawalną marką na polskim rynku ubezpieczeń. Dlatego też nie posiadamy wielu opinii klientów tej firmy. Jeśli posiadasz polisę w TUW, podziel się swoimi doświadczeniami. Twoja opinia może pomóc potencjalnym klientom w wyborze właściwego ubezpieczyciela.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)