Nasi Klienci oceniają TUZ Ubezpieczenia na
2,60
Zostaw opinię

Ubezpieczenie assistance w TUZ TUW obejmuje zdarzenia powstałe na terytorium Polski (w wariancie podstawowym) i Europy, z wyłączeniem Rosji, Ukrainy, Białorusi, Albanii, Mołdawii oraz azjatyckiej części Turcji (w wariancie Standard i Comfort).

Porównaj ceny OC z Assistance »

Umowę ubezpieczenia zawiera się na okres 12 miesięcy lub krótszy. Warunkiem jej zawarcia jest posiadanie aktualnej polisy OC i/lub AC w TUZ TUW, z zastrzeżeniem, że okres ubezpieczenia nie może być dłuższy niż okres wynikający z OC i/lub AC.

Pomoc assistance jest oferowana klientom TUW “TUZ” w 4 wariantach, spośród których właściciel pojazdu może wybrać ten, który najbardziej mu odpowiada:

  • Podstawowy - obejmuje próbę naprawy na miejscu zdarzenia, holowanie do najbliższego warsztatu oraz usługi informacyjne, z których można korzystać telefonicznie po szkodzie powstałej w wyniku kolizji drogowej. W razie potrzeby zapewnione jest również holowanie dla drugiego poszkodowanego kierowcy;
     
  • Standardowy - obejmujący te same usługi, co w przypadku wariantu Podstawowego, poszerzonego o możliwość skorzystania z pomocy nie tylko w przypadku wypadku, ale i awarii oraz rozładowania akumulatora, złego działania urządzeń antywłamaniowych, pękniętej lub stłuczonej szyby, a także przy zatrzaśnięciu w samochodzie kluczyków;
     
  • Comfortowy - wariant Comfort jest najbardziej rozbudowany i zapewnia kierowcom pomoc w tym samym zakresie co Standard, dodatkowo poszerzonym o przypadki takie jak uszkodzenie lub zgubienie kluczyków, brak możliwości zamknięcia samochodu, utrata powietrza w oponie, awaria świateł, nalanie niewłaściwego paliwa oraz awaria przednich wycieraczek. Kierowca decydujący się na ten wariant ochrony może liczyć także na wynajem pojazdu zastępczego, pokrycie kosztów kontynuacji podróży lub powrotu do domu, jeśli pojazd będzie niesprawny lub jego naprawa będzie musiała potrwać kilka dni, a także zakwaterowanie na maksymalnie 3 doby, w hotelu 3 gwiazdkowym - w przypadku, gdy naprawa pojazdu nie może być wykonana w ciągu 1 dnia;
  • VIP – pomoc polegająca na: naprawie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowaniu i parkowaniu pojazdu, udzieleniu usług informacyjnych oraz wynajęciu samochodu zastępczego, pokryciu kosztów podróży powrotnej lub kontynuacji podróży, zakwaterowania, w wyniku: wypadku, awarii, oraz unieruchomienia pojazdu.

Górna granica odpowiedzialności (suma ubezpieczenia) TUW TUZ wynosi 20 000 zł, z zastrzeżeniem limitów obowiązujących na każde zdarzenie i wybranego przez Ubezpieczonego wariantu ochrony.

Uwaga:
TUZ TUW obejmuje ochroną zdarzenia drogowe powstałe w wyniku awarii w przypadku pojazdów, których wiek nie przekroczył 10 lat w wariancie Standard i VIP oraz pojazdów w wieku do 15 lat w wariancie Comfort.