Nasi Klienci oceniają TUZ Ubezpieczenia na
2,60
Zostaw opinię

Aby zgłosić szkodę w TUZ TUW należy przesłać odpowiednie pismo do towarzystwa lub zadzwonić do centrum zgłaszania szkód. Po rozmowie z konsultantem i tak wymagane jest przesłanie pisemnego potwierdzenia.

Porównaj ceny OC/AC  »

Szkodę w TUZ można zgłosić na trzy sposoby: osobiście u jednego z agentów towarzystwa, drogą telefoniczną lub poprzez specjalny formularz zgłoszeniowy. 

  • Numer 22 327 60 60 dedykowany do likwidacji szkód czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00. 
  • Zgłoszenie szkody za pośrednictwem internetu można dokonać  poprzez wypełnienie formularza dostępnego: https://tuz.pl/likwidacja-szkod/zglos-szkode/ lub wysyłając komplet niezbędnych dokumentów na adres e-mail: ZGLOSZENIE@TUZ.PL. 

W okresie pandemii Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych wstrzymało możliwość zgłaszania szkód w oddziałach, prosząc klientów aby korzystali z internetu lub telefony przy likwidacji szkód. 

Adresy placówek TUW “TUZ” oraz numery do poszczególnych oddziałów znajdują się na stronie internetowej towarzystwa ubezpieczeniowego - tuz.pl.

Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych, w skrócie TUZ Ubezpieczenia jest marką należącą do Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. W odpowiedzi na dynamizm otoczenia rynku ubezpieczeniowego oraz potrzeb klientów i brokerów oraz agentów ubezpieczeniowych TUZ zmienił strategię obierając kurs na objęcie miano lidera na rynku ubezpieczeniowym, w szczególności w pewnych obszarach rynku. „Terminowość, Uważność, Zaufanie” - tak pragnie być postrzegane Towarzystwo Ubezpieczeń Zdalnych, co po części udało się uzyskać, gdy zatopimy się w lekturze artykułów czołowych pism branżowych. Potwierdzeniem silnego rozwoju marki jest uzyskana nagroda od Komisji Nadzoru Finansowego w 2019 roku: ,,Instytucja finansowa przyjazna mediacji”. TUZ może pochwalić się również bardzo dobrymi wynikami finansowymi,  przypis składki wyniósł 256 milionów złotych, czyli o 55 mln zł więcej niż w roku 2018, co oznacza, że wzrost w 2019 wyniósł 27 procent. Zysk w tymże roku wyniósł ponad 10 mln zł.