Nasi Klienci oceniają TUZ TUW na
3,82
Zostaw opinię

W 2016 roku do TUZ TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 2813 skarg od niezadowolonych klientów - wynika z raportu Rzecznika Finansowego. Jak wynik towarzystwa TUZ TUW prezentuje się na tle innych towarzystw?

W ocenie stopnia niezadowolenia osób ubezpieczonych w TUZ TUW pomoże nam wyliczenie stosunku ilości wniesionych reklamacji do znaczenia rynkowego towarzystwa. Wynosi on 3126 skarg na 1% udziału w rynku (dział II – ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne). TUZ TUW zajmuje tym samym 11. miejsce w naszym rankingu najlepszych towarzystw* (pod względem ilości skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Oceniając działalność towarzystwa ubezpieczeniowego pod kątem napływających skarg od jego klientów, nie możemy zapomnieć, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje wszystkie wnioski. Wśród nich są zarówno skargi zasadne, jak również bezpodstawne oskarżenia. Potraktujmy więc je, wyłącznie jako subiektywną ocenę ubezpieczonych.

Czy opinie o towarzystwie to wystarczający powód by nabyć lub zrezygnować z zakupu polisy? Czasami ważniejsza jest cena. Poznałeś już ofertę ubezpieczenia OC/AC w TUZ TUW? Porównaj ją z propozycjami 16 innych towarzystw.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Zapraszamy Cię także do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie. Napisz, na jaką ocenę według Ciebie zasługuje TUZ TUW i jakie masz doświadczenie w likwidacji szkód z tym towarzystwem.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)