Nasi Klienci oceniają TUZ TUW na
2,07
Zostaw opinię

W 2020 roku do TUZ TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 894 skargi od niezadowolonych klientów - wynika z raportu Rzecznika Finansowego. To o 309 skarg mniej niż w 2019 roku. Jak wynik towarzystwa TUZ TUW prezentuje się na tle innych towarzystw?

W ocenie stopnia niezadowolenia osób ubezpieczonych w TUZ TUW pomoże nam wyliczenie stosunku ilości wniesionych reklamacji do znaczenia rynkowego towarzystwa. Wynosi on 1118 skarg na 1% udziału w rynku (dział II – ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne). TUZ TUW zajmuje tym samym 4. miejsce w naszym rankingu najlepszych towarzystw* (pod względem liczby skarg). To awans o 4 miejsca w stosunku do 2019 roku.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2020 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.8621,2718
2TU Euler Hermes S.A.5990,8749
3SALTUS TUW4010,5802
4TUZ TUW8940,81118
5Concordia Polska TU. S.A.12501,11136
6TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych15711,01571
7PZU S.A.5992029,02066
8TUiR WARTA S.A.3204214,92150
9TUiR Allianz Polska S.A.94754,22256
10Generali TU S.A.98314,22341
11AVIVA TU Ogólnych S.A.30281,22523
12WIENER TU S.A. VIG58332,12778
13STU Ergo Hestia S.A.4685315,33062
14TU INTERRISK S.A. VIG102343,33101
15TU Compensa S.A. VIG137114,43116
16TU Europa S.A.20870,63478
17Link 4 TU S.A.131952,65075
18UNIQA TU S.A.148232,85294
19TUW TUW75621,45401
20Pocztowe TUW29510,55902

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji w 2020 roku

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2020 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2020 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2020 r.

Oceniając działalność towarzystwa ubezpieczeniowego pod kątem napływających skarg od jego klientów, nie możemy zapomnieć, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje wszystkie wnioski. Wśród nich są zarówno skargi zasadne, jak również bezpodstawne oskarżenia. Potraktujmy więc je wyłącznie jako subiektywną ocenę ubezpieczonych.

Czy opinie o towarzystwie to wystarczający powód by nabyć lub zrezygnować z zakupu polisy? Czasami ważniejsza jest cena. Poznałeś już ofertę ubezpieczenia OC/AC w TUZ TUW? Porównaj ją z propozycjami kilkunastu towarzystw.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Zapraszamy Cię także do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie. Napisz, na jaką ocenę według Ciebie zasługuje TUZ TUW i jakie masz doświadczenie w likwidacji szkód z tym towarzystwem.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)