Nasi Klienci oceniają TUZ TUW na
3,27
Zostaw opinię

W 2018 roku do TUZ TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 1634 skargi od niezadowolonych klientów - wynika z raportu Rzecznika Finansowego. Jak wynik towarzystwa TUZ TUW prezentuje się na tle innych towarzystw?

W ocenie stopnia niezadowolenia osób ubezpieczonych w TUZ TUW pomoże nam wyliczenie stosunku ilości wniesionych reklamacji do znaczenia rynkowego towarzystwa. Wynosi on 3268 skarg na 1% udziału w rynku (dział II – ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne). TUZ TUW zajmuje tym samym 13. miejsce w naszym rankingu najlepszych towarzystw* (pod względem ilości skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Oceniając działalność towarzystwa ubezpieczeniowego pod kątem napływających skarg od jego klientów, nie możemy zapomnieć, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje wszystkie wnioski. Wśród nich są zarówno skargi zasadne, jak również bezpodstawne oskarżenia. Potraktujmy więc je wyłącznie jako subiektywną ocenę ubezpieczonych.

Czy opinie o towarzystwie to wystarczający powód by nabyć lub zrezygnować z zakupu polisy? Czasami ważniejsza jest cena. Poznałeś już ofertę ubezpieczenia OC/AC w TUZ TUW? Porównaj ją z propozycjami kilkunastu towarzystw.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Zapraszamy Cię także do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie. Napisz, na jaką ocenę według Ciebie zasługuje TUZ TUW i jakie masz doświadczenie w likwidacji szkód z tym towarzystwem.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)