Nasi Klienci oceniają TUZ TUW na
3,00
Zostaw opinię

W 2019 roku do TUZ TUW lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 1203 skargi od niezadowolonych klientów - wynika z raportu Rzecznika Finansowego. Jak wynik towarzystwa TUZ TUW prezentuje się na tle innych towarzystw?

W ocenie stopnia niezadowolenia osób ubezpieczonych w TUZ TUW pomoże nam wyliczenie stosunku ilości wniesionych reklamacji do znaczenia rynkowego towarzystwa. Wynosi on 2005 skarg na 1% udziału w rynku (dział II – ubezpieczenia majątkowe i osobowe, w tym komunikacyjne). TUZ TUW zajmuje tym samym 8. miejsce w naszym rankingu najlepszych towarzystw* (pod względem ilości skarg).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Oceniając działalność towarzystwa ubezpieczeniowego pod kątem napływających skarg od jego klientów, nie możemy zapomnieć, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje wszystkie wnioski. Wśród nich są zarówno skargi zasadne, jak również bezpodstawne oskarżenia. Potraktujmy więc je wyłącznie jako subiektywną ocenę ubezpieczonych.

Czy opinie o towarzystwie to wystarczający powód by nabyć lub zrezygnować z zakupu polisy? Czasami ważniejsza jest cena. Poznałeś już ofertę ubezpieczenia OC/AC w TUZ TUW? Porównaj ją z propozycjami kilkunastu towarzystw.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Zapraszamy Cię także do podzielenia się własnymi opiniami o tym towarzystwie. Napisz, na jaką ocenę według Ciebie zasługuje TUZ TUW i jakie masz doświadczenie w likwidacji szkód z tym towarzystwem.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)