Nasi Klienci oceniają Benefia na
2,37
Zostaw opinię

Standardowa ochrona ubezpieczeniowa assistance działa w sytuacji awarii bądź wypadku, gdy pojazd wymaga naprawy na miejscu zdarzenia lub odholowania do warsztatu. Ale Benefia, podczas przygotowania oferty posunęła się znacznie dalej.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC z Assistance »

Ubezpieczenie assistance dopasowano do wysokich wymagań przedsiębiorców oraz klientów indywidualnych Benefii. Produkty podzielono z myślą o użytkownikach nowych, starszych aut i flot pojazdów, a także właścicielach firm leasingowych, importerach i producentach samochodów.

Rodzaje ubezpieczeń assistance w Benefii

Assistance SOS - zapewnia pomoc dla osób, które spotkały się z trudnościami podczas podróży pojazdem (awaria lub wypadek). Dzięki zawarciu umowy, Ubezpieczony może skorzystać np. z:

  • naprawy samochodu na miejscu zdarzenia,
  • holowania do warsztatu,
  • pokrycia kosztów wynajmu samochodu zastępczego lub noclegu w hotelu (na czas naprawy),
  • opłacenia kontynuacji podróży.

Ubezpieczenie Assistance SOS dotyczy pojazdów nie starszych niż 10 lat

Top Assistance w Benefii - to specjalna ochrona ubezpieczeniowa oferowana przez Benefię właścicielom samochodów produkowanych przez grupę Fiat (Fiat, Alfa Romeo, Lancia). Zabezpiecza ona przed kosztami naprawy oraz zakupu części zamiennych pojazdu. Ubezpieczenie obowiązuje do maksymalnie 36 miesięcy od zakupu pojazdu lub 150 000 km przebiegu.
Umowę zawiera się w jednym z trzech dostępnych wariantów. Każdy z nich różni się ilością części i zespołów pojazdu objętego ubezpieczeniem. Ochrona Top Assistance obejmuje również pomoc podczas awarii pojazdu. Wartość sumy ubezpieczenia to 75% ceny pojazdu określonej na fakturze.

Medical Assistance - opcjonalne ubezpieczenie, przygotowane przez Benefię, skierowane do kierowców, którzy kupią również ubezpieczenie komunikacyjne w Benefii. W przypadku wypadku drogowego ubezpieczenie to umożliwia kierowcy lub pasażerom skorzystanie między innymi z takich usług jak: wizyta lekarza, pielęgniarki, specjalistyczny transport medyczny czy też dostarczenie leków.
Suma ubezpieczenia wynosi 1000 złotych na jednego Ubezpieczonego, a ochrona obejmuje swoim zakresem terytorialnym tylko Polskę.

Assistance Prawny – jest kolejnym wariantem ubezpieczenia assistance, skierowanym do kierowców, którzy nabędą w Benefii ubezpieczenie komunikacyjne. W ramach tego ubezpieczenia możemy liczyć na fachową pomoc prawną oraz informacje na temat możliwości rozwiązania zaistniałych problemów związanych z prawem. Assistance prawny zapewnia wsparcie i informacje prawne nie tylko w związku z wypadkami komunikacyjnymi czy ruchem drogowym – możemy również liczyć na pomoc w innych dziedzinach prawa (ubezpieczenia, prawo mieszkaniowe, pracy, konsumenckie, spadkowe czy podatkowe).