Nasi Klienci oceniają Benefia na
2,21
Zostaw opinię

Chcesz zgłosić szkodę w Benefii? Towarzystwo uruchomiło Centrum Zgłoszeniowe, dostępne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach 6:00 – 22:00, dzięki któremu bardzo szybko zgłosisz szkodę i rozwiążesz wszystkie napotkane problemy.

Jeśli chcesz zgłosić szkodę w firmie Benefia Ubezpieczenia możesz skorzystać z dedykowanego formularza internetowego: https://zgloszenie.benefia.pl/ lub za pośrednictwem telefonu dzwoniąc pod numer: +48 (22) 212 20 30. Zgłoszenie szkody przez telefon możliwe jest przez 7 dni w tygodniu w godzinach: 07:00 - 20:00, z wyłączeniem świąt. Gdy chcesz zgłosić szkodę z polisy assistance, w zależności od miejsca zakupu polisy lub jej rodzaju możesz zrobić to, dzwoniąc pod numer:

  • +48 (22) 639 20 10 - klienci posiadający polisę  Assistance SOS,
  • +48 (22) 639 20 10 - klienci, którzy kupili polisę przez mBank, 
  • +48 (22) 212 20 30 - numer telefonu dedykowany dla klientów serwisu internetowego Benefia24.pl. 

Porównaj ceny OC/AC

Zgłoszenie szkody przez serwis internetowy zajmie Ci około 15 minut. Warto przed przystąpieniem do zgłaszania szkody przygotować wszystkie niezbędne dokumenty. Potrzebne będą Ci dane uczestników zdarzenia (właściciel pojazdu, kierujący pojazdem, sprawca i poszkodowany), prawo jazdy kierującego pojazdem, dowód rejestracyjny i karta pojazdu oraz wszystkie niezbędne dokumenty np. notatka policji, czy oświadczenie sprawcy wypadku. 

Benefia działa również w ramach tzw. Bezpośredniej Likwidacji Szkody (BLS). Klienci Benefii posiadający ważne OC mogą zgłosić szkodę w swojej firmie ubezpieczeniowej, która w następstwie rozliczy się z towarzystwem ubezpieczeniowym sprawcy. Ta opcja jest szybsza i wygodniejsza dla poszkodowanych. Aby z niej skorzystać, należy spełnić następujące warunki:

  • szkoda powinna powstać w wyniku kolizji, w której uczestniczyły tylko dwa samochody: sprawcy i poszkodowanego, 
  • w szkodzie nie było ofiar śmiertelnych oraz nikt nie doznał uszczerbku na zdrowiu,
  • zdarzenie odbyło się na terytorium Polski,
  • szkoda nie została uprzednio zgłoszona w towarzystwie ubezpieczeniowym sprawcy.