Nasi Klienci oceniają Benefia na
2,85
Zostaw opinię

Benefia posiada bogatą ofertę ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych, a oprócz produktów standardowych takich jak OC, AC, Benefia oferuje wiele dodatków, które mogą się okazać interesującą formą ochrony dla wielu z nas.

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2019 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku  Benefia  nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji.

Właścicielem spółki jest Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy jak Compensa wypada na tle innych towarzystw.

W 2019 roku bezpośrednio do Compensa lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 2717 skarg od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (4,2% w dziale II),Compensa znalazła się na 2 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg). Jest to bardzo dobry wynik. 

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2019 roku

Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.6251,6391
2TU Compensa S.A. VIG27174,2647
3TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych14381,01438
4Concordia Polska T.U. S.A.12330,81541
5TU Europa S.A.15610,81951
6TUiR Allianz Polska S.A.96484,91969
7PZU S.A.5959130,21973
8TUZ TUW12030,62005
9TU INTERRISK S.A. VIG72783,32205
10TUiR WARTA S.A.3711114,42577
11TU INTER Polska S.A.7890,32630
12Generali TU S.A.105443,92704
13AVIVA TU Ogólnych S.A.32561,12960
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.157734,73356
15STU Ergo Hestia S.A.5363015,23528
16WIENER TU S.A. VIG82442,04122
17Pocztowe TUW29770,55954
18TUW TUW85431,36572
19Link4 TU S.A.174712,56988
20UNIQA TU S.A.241782,88635

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2019 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy: Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2019 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2019 r.

Ponieważ nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów Benefia, nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Zachęcamy do przeczytania komentarzy o spółce Benefia oraz pozostawienia własnej opinii na jego temat.

Porównaj ceny Benefia

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę Benefii dla Ciebie i porównać ją z innymi ubezpieczycielami, zapraszamy do kalkulatora naszej porównywarki. W kilka minut przekonasz się, które towarzystwo zaoferuje Ci optymalne ubezpieczenie.