Nasi Klienci oceniają Benefia na
3,35
Zostaw opinię

Benefia posiada bogatą ofertę ubezpieczeń majątkowych i komunikacyjnych, a oprócz produktów standardowych takich jak OC, AC, Benefia oferuje wiele dodatków, które mogą się okazać interesującą formą ochrony dla wielu z nas.

Ocenę towarzystwa ubezpieczeniowego można przeprowadzić np. na podstawie raportu Rzecznika Finansowego za 2018 rok, w sprawie skarg napływających od klientów poszczególnych firm. W przypadku  Benefia  nie uzyskamy jednak w ten sposób szczegółowych informacji.

Właścicielem spółki jest Compensa Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group i do niej wpływają skargi od niezadowolonych klientów. Wobec tego, sprawdziliśmy jak Compensa wypada na tle innych towarzystw.

W 2018 roku bezpośrednio do Compensa lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęły 4252 skargi od niezadowolonych klientów. Po uwzględnieniu jej udziału w rynku (3,8% w dziale II),Compensa znalazła się na 3 pozycji w rankingu najlepszych ubezpieczycieli* (wg poziomu skarg). Jest to bardzo dobry wynik. 

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Ponieważ nasz sondaż nie odnosi się tylko do produktów Benefia, nie możemy się całkowicie na nim opierać. Wolimy więc oprzeć się na Waszych opiniach. Zachęcamy do przeczytania komentarzy o spółce Benefia oraz pozostawienia własnej opinii na jego temat.

Porównaj ceny Benefia

Jeśli chcesz sprawdzić ofertę Benefii dla Ciebie i porównać ją z innymi ubezpieczycielami, zapraszamy do kalkulatora naszej porównywarki. W kilka minut przekonasz się, które towarzystwo zaoferuje Ci optymalne ubezpieczenie.