Nasi Klienci oceniają Gothaer na
2,67
Zostaw opinię

Wystarczy zapoznać się z Raportem Rzecznika Finansowego za 2016 r. w sprawie skarg dotyczących działalności towarzystwa Gothaer, aby zauważyć, że nie należy ono do firm "idealnych". Jak Gothaer wypada na tle innych ubezpieczycieli?

Z analizy ilości skarg w stosunku do udziału towarzystwa w rynku (2,04%) wynika, że towarzystwo Gothaer otrzymało 6426 zażaleń od niezadowolonych klientów. Tymczasem ubezpieczyciel z najlepszym wynikiem w naszym rankingu* uzyskał 1549 skarg (na jeden punkt procentowy udziału w rynku).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2016 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1TUW SKOK8610,5561549
2AXA TUiR S.A.22621,3341696
3TU Europa S.A.18481,0531755
4TUiR Allianz Polska S.A.117505,8831997
5PZU S.A.7350533,2972208
6TU INTER Polska S.A.7800,3512222
7TUiR WARTA S.A.3391712,8972630
8AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.136175,12670
9TUW TUW57502,0262838
10Concordia Polska TUW24090,7893053
11TUZ TUW28130,93126
12Pocztowe TUW8830,2813142
13STU Ergo Hestia S.A.4724113,693451
14TU Compensa S.A. VIG132373,7773505
15UNIQA TU S.A.136463,6093781
16Generali TU S.A.184814,633992
17Link4 TU S.A.108902,1824991
18TU INTERRISK S.A. VIG156822,9725277
19Gothaer TU S.A.131102,046426
20AVIVA TU Ogólnych S.A.107781,6456552

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2016 r., AXA Ubezpieczenia: stan na 31.12.2016 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy

Pamiętajmy jednak, że same "sztywne liczby" z raportu to nie wszystko. Warto wiedzieć, że nie wszystkie skargi są rozpatrywane na korzyść klientów towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu, okazują się bezpodstawne.

Bierzmy również pod uwagę duży plus towarzystwa Gothaer - rozbudowaną ofertę ubezpieczeń, skonstruowaną na miarę potrzeb Ubezpieczonych i atrakcyjną cenę wybranych produktów.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Uważamy, że Wasze opinie mogą lepiej zobrazować działalność towarzystwa Gothaer. Prosimy, podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Piszcie, jak przebiega likwidacja szkody w towarzystwie Gothaer i w jaki sposób ubezpieczyciel odnosi się do spornych spraw z nimi związanych.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)