Nasi Klienci oceniają Gothaer na
2,55
Zostaw opinię

Z raportu Rzecznika Finansowego wynika, że w 2018 roku bezpośrednio do towarzystwa Gothaer lub za pośrednictwem innej instytucji wpłynęło 9096 skarg od niezadowolonych klientów. Jak Gothaer wypada na tle innych ubezpieczycieli?

Towarzystwo Gothaer zmienia logo i nazwę na Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. Pojawią się one w komunikacji firmy na przełomie czerwca i lipca.

Z analizy ilości skarg w stosunku do udziału towarzystwa w rynku (1,9%) wynika, że towarzystwo Gothaer otrzymało 4787 zażaleń od niezadowolonych klientów. Tymczasem ubezpieczyciel z najlepszym wynikiem w naszym rankingu* uzyskał zaledwie 288 skarg (na jeden punkt procentowy udziału w rynku).

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

Pamiętajmy jednak, że same "sztywne liczby" z raportu to nie wszystko. Warto wiedzieć, że nie wszystkie skargi są rozpatrywane na korzyść klientów towarzystwa ubezpieczeniowego. Niektóre z nich, po rozpatrzeniu, okazują się bezpodstawne.

Bierzmy również pod uwagę duży plus towarzystwa Gothaer - rozbudowaną ofertę ubezpieczeń, skonstruowaną na miarę potrzeb Ubezpieczonych i atrakcyjną cenę wybranych produktów.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Uważamy, że Wasze opinie mogą lepiej zobrazować działalność towarzystwa Gothaer. Prosimy, podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami. Piszcie, jak przebiega likwidacja szkody w towarzystwie Gothaer i w jaki sposób ubezpieczyciel odnosi się do spornych spraw z nimi związanych.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)