Nasi Klienci oceniają Wiener na
2,26
Zostaw opinię

Najczęściej, towarzystwa ubezpieczeniowe kierują do swoich klientów bardzo "sztywną" ofertę autocasco. Towarzystwo Gothaer wybrało "inną drogę", pozostawiając im możliwość zestawienia wariantów ubezpieczenia AC w dowolny sposób, zależnie od ich potrzeb.

Towarzystwo Gothaer zmienia logo i nazwę na Wiener TU S.A. Vienna Insurance Group. Pojawią się one w komunikacji firmy na przełomie czerwca i lipca.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Ubezpieczenie AC w Gothaer możemy automatycznie dopasowaćy do naszych oczekiwań, także tych cenowych.

Standardowo, zakres autocasco Gothaer obejmuje wszystkie szkody (formuła all risk) polegające na uszkodzeniu, zniszczeniu i utracie pojazdu, jego części lub wyposażenia, jeżeli zdarzenie było niezależne od woli kierowcy.

W zależności od wieku pojazdu, możliwe jest dobranie odpowiedniego wariantu rozliczenia szkody:

 • serwis – w tym wariancie pojazd naprawiany jest bezgotówkowo, w autoryzowanym warsztacie i na oryginalnych częściach. Zastrzeżeniem jest, że wiek pojazdu nie może przekraczać 3 lat. Jeżeli klient posiada starszy samochód i byłby zainteresowany posiadaniem tego wariantu, musi liczyć się z wniesieniem dodatkowej opłaty, która wykupi amortyzację części;
   
 • kosztorys – wariant ten zapewnia wypłatę środków z ubezpieczenia, które przeznaczone są na naprawę uszkodzonego pojazdu. Po zgłoszeniu szkody, do osoby poszkodowanej zgłosi się rzeczoznawca z ramienia ubezpieczyciela, który wyceni wartość pojazdu oraz oceni, ile będzie wynosić jego naprawa. W tym przypadku liczona będzie amortyzacja części w zależności od wieku pojazdu i jest to standardowa oferta dla samochodów starszych niż 3 letnie.

Zakres ubezpieczenia AC w Gothaer można rozszerzyć (za dodatkową opłatą) o:

 • zniesienie sumy redukcyjnej (odstąpienie od pomniejszania sumy ubezpieczenia o wypłacone odszkodowania),
 • zniesienie amortyzacji części zamiennych,
 • zwolnienie od pomniejszania świadczenia ustalonego za szkodę spowodowaną przez kierowcę, który w dniu wystąpienia szkody nie ukończył 25 roku życia lub posiadał prawo jazdy krócej niż 2 lata,
 • opcję utraty kluczyków,
 • ochronę zniżek,
 • możliwość zachowania stałej sumy ubezpieczenia,
 • objęcie ochroną szkód powstałych na skutek przywłaszczenia pojazdów wynajmowanych zarobkowo.

Właściciele pojazdów mogą także przy zawieraniu umowy AC ograniczyć zakres ubezpieczenia, wyłączając z ochrony kradzież pojazdu i tym samym obniżyć cenę polisy.
Możliwe jest również wprowadzenie udziału własnego w szkodzie (500 zł, 1000 zł, 1500 zł, 2000 zł).

Do każdego ubezpieczenia dodawane jest bezpłatnie ubezpieczenie Assistance Podstawowy, który zapewnia uruchomienie pojazdu po wypadku lub kolizji na miejscu zdarzenia, holowanie, pomoc informacyjną oraz pojazd zastępczy.

Wszystkie bardziej szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych ubezpieczyciela oraz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń Komunikacyjnych GoAuto Gothaer, szczegółowo określających każdy aspekt AC.