Pomoc
Kontakt
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
HDI

Towarzystwo ubezpieczeniowe

HDI

Dzięki elastycznej ofercie i rozległej sieci sprzedaży możemy być ubezpieczycielem dla każdego Polaka

Porównaj ceny

HDI – ubezpieczenia z polską tradycją i niemiecką solidnością

Towarzystwo HDI Ubezpieczenia działa na polskim rynku od 2002 roku. Obecnie należy do TUiR „Warta” S.A. i jest częścią Grupy Talanx, która jest jednym z największych ubezpieczycieli w Europie i na świecie.

HDI nie jest samodzielnym towarzystwem, jednak posiada w swojej ofercie wiele interesujących propozycji dla tych, którzy poszukują dobrego ubezpieczenia. W HDI można zabezpieczyć nie tylko swój pojazd oraz osoby w nim podróżujące, ale także objąć ochroną swój dom lub ubezpieczyć podróż.

Przeczytaj więcej... Przeczytaj mniej...

Porównaj ofertę HDI z innymi:

Ubezpieczenie samochodu

W HDI do OC można dobrać dodatkowe AC, assistance, NNW, ubezpieczenie opon i szyb.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie podróżne

Polisę turystyczną można dopasować do miejsca, celu podróży i rodzaju aktywności na całym świecie.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie nieruchomości

Dom, mieszkanie lub nieruchomość w budowie można ubezpieczyć już od kilkudziesięciu złotych rocznie.

Porównaj ceny

Ubezpieczenie na życie

Optymalna polisa na życie może ochronić nie tylko Ciebie, lecz także członków Twojej rodziny.

Porównaj ceny

Opinia eksperta rankomat.pl i klientów HDI

HDI specjalizuje się w sprzedaży polis komunikacyjnych. Firma umożliwia ubezpieczenie samochodów osobowych, motocykli, przyczep czy floty pojazdów. Szeroka oferta pozwala dobrać do OC dodatkowe AC, assistance, NNW, czy ubezpieczenie opon i szyb.

Kamil Sztandera
Kamil SztanderaSpecjalista ds. ubezpieczeń komunikacyjnych
Ocena eksperta:
4,25
Średnia ocena:
2,21
Oceń Towarzystwo:

Jak zgłosić szkodę i wypowiedzieć OC w HDI?

Zgłoszenie szkody

01.
Formularz
Zgłoszenie szkody

Przed zgłoszeniem szkody w HDI firma zachęca do przygotowania danych osobowych uczestników zdarzenia, dowodu rejestracyjnego, informacji o przedmiocie szkody i dokumentacji medycznej. Następnie należy przejść do formularza online: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/zglos-szkode/ lub telefonicznie na infolinii pod numerem: 22 449 99 99. Obsługą szkody zajmie się TUiR WARTA, czyli właściciel marki HDI.

02.
Zgłoszenie
Zgłoszenie online

Szkodę w HDI należy zgłosić za pośrednictwem formularza online: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/zglos-szkode/. Następnie w zależności od rodzaju szkody, użytkownik musi wybrać jedną z pięciu opcji (pojazd, szkoda osobowa z OC, szkoda osobowa z NNW, majątek, gospodarstwo rolne). W kolejnym etapie krok po kroku trzeba uzupełnić pola niezbędne do przyjęcia wniosku (m.in. numer polisy, datę i godzinę zdarzenia, dane osobowe, rodzaj uszkodzeń), a także dołączyć wymagane dokumenty (np. zdjęcia uszkodzeń auta lub dokumentację medyczną).

03.
Analiza
Oszacowanie szkody

Po przyjęciu zgłoszenia HDI przystąpi do analizy wniosku oraz przeprowadzenia oględzin powstałych uszkodzeń. W przypadku poważnych szkód konieczne może być dostarczenie przez poszkodowanego dodatkowej dokumentacji (np. potwierdzenie okoliczności zdarzenia przez policję, oświadczenie sprawcy, potwierdzenie zgłoszenia kradzieży). Następnie ubezpieczyciel poinformuje poszkodowanego pisemnie o zakresie własnej odpowiedzialności i wysokości odszkodowania.

04.
Szacowanie
Wypłata odszkodowania

HDI po zakończeniu analizy przyjętego zgłoszenia, dostarczonej przez poszkodowanego dokumentacji i zakresie odpowiedzialności ubezpieczyciela, a także wykonanych oględzinach podejmie decyzję o wypłacie lub odmowie odszkodowania. Nastąpi to w ciągu:

  • 30 dni od przyjęcia zgłoszenia szkody,
  • po upływie kolejnych 14 dni, jeśli wyjaśnienie okoliczności zdarzenia nie było możliwe w trakcie 30 dni,
  • do 90 dni, gdy podczas likwidacji szkody pojawiły się okoliczności, które utrudniły wydanie decyzji.

Wypowiedzenie OC

01.
Formularz
Jak wypowiedzieć całoroczną polisę OC?

Jeśli chcemy wypowiedzieć całoroczną polisę OC, to dokument z własnoręcznym podpisem należy dostarczyć do HDI najpóźniej na jeden dzień przed wygaśnięciem umowy. Inaczej ubezpieczenie pojazdu przedłuży się automatycznie na kolejny rok. Wypowiedzenie OC w HDI można złożyć za pośrednictwem formularza online: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod.

02.
Zgłoszenie
Jak skorzystać z formularza kontaktowego

W formularzu online: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod, należy wybrać rodzaj ubezpieczenia i typ wypowiedzenia OC, a także podać numer PESEL, numer rejestracyjny pojazdu, numer polisy, adres e-mail oraz numer telefonu. Następnie trzeba dodać załącznik z wypowiedzeniem OC lub skorzystać z gotowego wzoru: https://hdi.pl/dokumenty/pomoc_i_obsluga/Wypowiedzenie_OC_HDI.pdf.

03.
Analiza
Jak wypowiedzieć OC otrzymane po zakupie pojazdu?

Jeżeli kupiliśmy używane auto z umową OC w HDI, to możemy kontynuować polisę zbywcy pojazdu do jej zakończenia lub wypowiedzieć w dowolnym momencie. Jeśli chcemy skorzystać z drugiej opcji, wystarczy:

  • wypełnić formularz online: hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod, a także jako typ wypowiedzenia zaznaczyć „Wypowiedzenie OC nabywcy pojazdu”,
  • do wniosku dołączyć dokument z wypowiedzeniem (można skorzystać z gotowego wzoru i wybrać w nim 31 ustawy: hdi.pl/dokumenty/pomoc_i_obsluga/Wypowiedzenie_OC_HDI.pdf).
04.
Szacowanie
Jak wypowiedzieć podwójne OC w HDI?

Jeżeli umowa OC w HDI przedłużyła się automatycznie, a jednocześnie kupiliśmy nową polisę w innej firmie na ten sam okres, to możemy wypowiedzieć dotychczasowe OC w dowolnym momencie na podstawie art. 28a ustawy. Aby wypowiedzieć w HDI podwójne ubezpieczenie pojazdu, należy wykonać następujące kroki:

  • skorzystać z gotowego wzoru: https://hdi.pl/dokumenty/pomoc_i_obsluga/Wypowiedzenie_OC_HDI.pdf i jako podstawę prawną zaznaczyć art. 28a ustawy,
  • wypełnić formularz online: https://hdi.pl/pomoc-i-obsluga/formularz-wypowiedzenie-umowy-oc/?produkt=samochod. Następnie wybrać w nim typ wypowiedzenia „Wypowiedzenie podwójnego ubezpieczenia OC”, uzupełnić pozostałe dane i dołączyć dokument wypowiedzenia OC.

Dane kontaktowe HDI

Dane teleadresowe HDI

Centrala HDI Asekuracja Towarzystwo Ubezpieczeń S.A.
Al. Jerozolimskie 133A
02 – 304 Warszawa

Adres e-mail do centrali:
nfo@hdi-asekuracja.pl
 

Strona internetowa:
www.hdiubezpieczenia.pl

Sprawdź oferty innych towarzystw ubezpieczeniowych

4Life DirectAccredited Insurance EuropeAllianzBalcia InsuranceBeesafeBenefiaColonnadeCompensaENEL-MEDERGO HestiaERGO Ubezpieczenia PodróżyEUROINSEurop AssistanceEuropa UbezpieczeniaGeneraliHDIINTER PolskaInterRiskLink4LUX MEDMedicoverMediSkymtu24.plNationale-NederlandenNationale-NederlandenProamaPruPZUSignal IdunaTrastiTU ZdrowieTUZ UbezpieczeniaUniqaWartaWefox InsuranceWienerYou Can Drive
logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego