Nasi Klienci oceniają HDI na
4,04
Zostaw opinię

Ochrona autocasco w HDI, podobnie jak w przypadku OC, podzielona jest na 2 pakiety: HDI AC i HDI AC Turbo. Ubezpieczenie oparte jest na formule all risks, czyli od wszystkich ryzyk, których nie wykluczają ogólne warunki ubezpieczenia (OWU).

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Polisa Autocasco w HDI

  • Opcja HDI AC, to ubezpieczenie przygotowane dla kierowców, którym nie zależy na naprawianiu szkody bezgotówkowo i wolą otrzymać odpowiednią sumę do ręki. W ramach tej polisy wprowadzona jest również amortyzacja, czyli potrącenie wynikające ze zużycia wymienianych na nowe części. W zależności od okresu eksploatacji pojazdu (czyli czasu jaki upłynął od pierwszej rejestracji) potrącenie to będzie wynosić od 15% do 60% ceny nowych elementów, które muszą zostać wmontowane do pojazdu.
     
  • Wariant HDI AC Turbo, to ubezpieczenie dla kierowców, którzy chcą mieć wybór, w jaki sposób będzie naprawiany ich pojazd po uszkodzeniu. Można wybierać między opcją Serwis i Kosztorys. Wariant kosztorysowy pozawala na naprawę samochodu gotówkowo, czyli po zaakceptowaniu wyceny uszkodzeń przez rzeczoznawcę. Jest to dokładnie ta sama opcja jaką mają kierowcy wybierający pakiet HDI AC. W przypadku wyboru opcji Serwis, właściciel pojazdu ma pewność, że jego pojazd zostanie naprawiony w jednym z 500 warsztatów, z którymi współpracuje HDI.

Podstawowa wersja ubezpieczenia AC nie obejmuje warsztatów ASO, jednak po opłaceniu dodatkowej składki, można zyskać możliwość korzystania z tego typu stacji napraw. Decydując się na HDI AC Turbo istniej również możliwość dokupienia ochrony zniżek po szkodzie, bez limitów, czyli bez ustalania maksymalnej.

Niezależnie od tego jaki pakiet Państwo wybierzecie zawsze istnieje możliwość dodatkowego poszerzenia zakresu polisy o pomoc assistance, ochronę opon lub szyb, a także NNW.

Przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia AC+ w HDI