Nasi Klienci oceniają HDI na
2,21
Zostaw opinię

Ochrona domu lub mieszkania w HDI może zostać zawarta dla obiektów zarówno w trakcie budowy, jak i tych, które już są zamieszkane. W zależności od indywidualnych preferencji i tego, od jakiego ryzyka szczególnie właściciel mieszkania chce chronić swój dobytek.

Porównaj 4 najlepsze ubezpieczenia »

Przykład ubezpieczenia domu i mieszkania w HDI

Towarzystwo HDI jest obecnie znakiem towarowym Warty. Oferta na ubezpieczenie mieszkania jest więc tożsama z tą, która jest obecnie w Warcie. Koniecznie należy więc zaznaczyć, że przedstawiona oferta została przeliczona na stronach internetowych towarzystwa Warta.

Wartość ruchomości

Wartość nieruchomości

Cena ubezpieczenia

50 tys.500 tys.741 zł na rok
50 tys.450 tys.470 zł na rok

Informacje dodatkowe

  • assistance domowy, w zakresie pomocy specjalistów, dodawany bezpłatnie

  • możliwość samodzielnego określenia sumy ubezpieczenia budynku, jednak nie więcej niż 1 mln zł

  • cesja dla banku

  • maksymalna suma ubezpieczenia wyposażenia domu do 50 tys. zł

Dodatki za dopłatą

  • OC w życiu prywatnym

  • ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW)

  • ochrona garażu, budynków gospodarczych oraz ogrodzenia

Zakresy ubezpieczenia mieszkania w HDI

Ubezpieczyć w HDI można zarówno lokal mieszkalny, dom jednorodzinny, garaż, czy też budynek gospodarczy lub ogrodzenie. Posiadając tę polisę chronione są również stałe elementy domu lub mieszkania. W ramach ubezpieczenia domu lub mieszkania w HDI można skorzystać z dwóch dostępnych zakresów:

  • podstawowego - obejmującego takie zdarzenia losowe, jak deszcz, grad, dym i sadza, huragan, lawina, napór śniegu, osuwanie się ziemi, powódź, pożar, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu mechanicznego, upadek drzew lub masztów, upadek statku powietrznego, wybuch, zalanie, zapalenie się ziemi oraz zmieszczenie w związku z akcją ratowniczą związaną z tymi zdarzeniami,
  • rozszerzonego - posiada ten sam zakres jak w przypadku ubezpieczenia podstawowego, a dodatkowo posiada rozszerzenie o przepięcie, stłuczenie, dewastację, czy też koszty poszukiwania przyczyn szkody (za wyjątkiem ruchomości domowej) oraz kradzież z włamaniem i rabunek.

Ruchomościami domowymi HDI określa przedmioty należące do osoby ubezpieczonej, które znajdują się w lokalu mieszkalnym, czy też pomieszczeniach przynależnych, garażach lub innym budynku, np. meble, sprzęt sportowy, sprzęt RTV, a nawet zwierzęta domowe. Stałymi elementami są z kolei meble i sprzęt w zabudowie, armatura, okna, czy szafy wnękowe.

Warto skorzystać z promocji dedykowanej dla tego ubezpieczenia. Na czym ona polega? W przypadku wykupienia ubezpieczenia domu lub mieszkania na okres 3 lat, składka za 3 rok zostanie obniżona o 50%

Sprawdź Ogólne Warunki Ubezpieczenia HDI Twój Dom
 

Porównaj ubezpieczenia mieszkań i domów »