Nasi Klienci oceniają HDI na
2,21
Zostaw opinię

Ubezpieczenie OC jest polisą, która ma dokładnie taki sam zakres w każdym towarzystwie. Jej zapisy są reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUG. Towarzystwo HDI proponuje jednak dodatkowe udogodnienia dla wszystkich kierowców, którzy zdecydują się na zakup ubezpieczenia OC.

Porównaj ceny OC dla Twojego samochodu »

OC w HDI w 2 wariantach

Polisa od odpowiedzialności cywilnej jest w HDI oferowana w 2 wariantach:

  • zwykłym OC
  • OC Turbo.

Różnica między jedną propozycją a drugą jest znaczna i tak w pierwszym przypadku można liczyć jedynie na zwykłą polisę odpowiedzialności cywilnej.

W drugiej propozycji właściciel pojazdu otrzymuje gwarancję utrzymania posiadanych zniżek, nawet w przypadku spowodowania szkody w ciągu roku. Dla nowych klientów, którzy właśnie zdecydowali się na zakup ubezpieczenia w HDI, opcja ta jest ograniczona do szkód, których wartość nie przekracza 2000 tys. zł. W przypadku osób przedłużających umowę nie będzie już limitów wysokości uszkodzeń.

Dodatkowe benefity w OC Turbo

Dodatkowo w ramach Pakietu OC Turbo oferowane jest Assistance w podstawowym wariancie Standard, który zapewnia pomoc w razie kolizji lub wypadku i holowanie do najbliższego warsztatu. Istnieje również możliwość, aby poszerzyć zakres do wariantu Złotego.

Pakiet OC Turbo to jednak nie tylko ochrona zniżek i assistance. Przy zakupie tej opcji istnieje możliwość, aby w korzystniejszej cenie nabyć również

  • NNW Bezpieczna Rodzina,
  • Mini GAP,
  • HDI Opony,
  • HDI Szyby.

Bezpośrednia Likwidacja Szkody

Warta, i HDI jako jej submarka, jako jedne z pierwszych weszły do polskiego systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Ten system pozwala na likwidację szkody z OC sprawcy w naszym towarzystwie ubezpieczeniowym, a nie w firmie sprawcy. 

Przykład. Jeżeli masz OC w HDI i ktoś z PZU spowoduje szkodę, zamiast iść do PZU, możesz zgłosić szkodę w HDI, a firma potem sama załatwi sprawę z PZU.

Preferencyjne zniżki

Choć zakres ubezpieczenia OC jest we wszystkich firmach taki sam, to firmy indywidualnie kształtują ocenę ryzyka. Oznacza to, że dla pewnych grup społecznych mogą zaproponować zaporowe ceny OC, chcąc tym sposobem zniechęcić dane osoby do zakupu. 

Wśród grup podwyższonego ryzyka znajdują się często osoby młode oraz bez zniżek. 

HDI, jako część Warty, honoruje zniżki z OC za niskoskładkowe pojazdy.

Zniżki z małżonka

HDI honoruje zniżki przeniesiona z małżonka zarówno w OC, jak i w AC. To szczególnie przydatne w sytuacji, gdy małżonek traci uprawnienia do kierowania pojazdem (np. za prędkość lub alkohol), albo, co gorsza, traci sprawność lub choruje. Ten benefit będzie działał także wtedy, kiedy po prostu postanowisz kupić własne autko. 

Przykład. Jeżeli Twój mąż, przedsiębiorca ubezpiecza samochody w OC i AC od 7 lat, możesz podać taki sam okres ubezpieczenia, kiedy sama zechcesz kupić i ubezpieczyć auto. 

Zniżka za przyczepkę lub ciągnik

Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce honorują zniżki nabyte w ubezpieczeniu przyczepki, ciągnika czy skutera do 50 cm3. HDI i Warta należą do tych, które uznają takie zniżki. 

Jeżeli Twoje dziecko skończyło 13 lat, możesz przekazać mu darowizną część przyczepki lub ciągnika. Nie ma uprawnień do jazdy samochodem czy ciągnikiem, ale ma prawo je posiadać. 

Ewentualnie poczekaj jeszcze rok i kup mu quada. Quady to pojazdy mechaniczne i podlegają pod kategorię AM. Kursi i egzamin na kategorię AM można przejść już w wieku 14 lat. OC z quada będzie się liczyło także przy ubezpieczeniu samochodu. Tym sposobem osoba 19-letnia może mieć 5 lat posiadania OC. Nadal będzie cierpieć z powodu zwyżki za wiek, ale okresu posiadania OC nikt jej nie zabierze. 

Darmowa Zielona Karta

W HDI Międzynarodowy Certyfikat Ubezpieczeniowy nic nie kosztuje. To istotne, bo na przykład pod marką Warta za Zieloną Kartę zapłacisz ok. 20 zł.