Nasi Klienci oceniają ERGO Hestia na
1,76
Zostaw opinię

Towarzystwo ERGO Hestia wychodząc naprzeciw indywidualnym potrzebom każdego ze swoich klientów, przygotowała 4 warianty ubezpieczenia assistance, pozwalające dobrać najlepszą ofertę dla konkretnego samochodu. Rozróżnia się więc Car Assistance Mini, Standard, Premium oraz Prestiż.

Oblicz swoje OC/AC z Assistance »

Warianty ubezpieczenia Car Assistance w ERGO Hestia

 • Mini - oferta najbardziej podstawowa, a co za tym idzie najuboższa. Proponowana suma ubezpieczenia wynosi 5 tys. zł, a zakres terytorialny ograniczony jest jedynie do granic Polski. O pomoc można poprosić jedynie, gdy na drodze dojdzie do zderzenia. Jeżeli w dodatku wina za zdarzenie jest po stronie kierowcy ubezpieczonego w ERGO Hestii, ubezpieczyciel zapewnia holowanie obydwu samochodów w dowolne miejsce, jednak nie dalej niż 150 km.
   
 • Standard - propozycja zdecydowanie bardziej bogatsza od wersji Mini, zapewniająca pomoc nie tylko w razie wypadku, ale i awarii pojazdu. Można liczyć m.in. na: holowanie w tym przypadku to maksymalnie 100 km, dowóz paliwa, naprawę na miejscu zdarzenia (jednak nie więcej jak 2 razy w ciągu roku ubezpieczeniowego), pojazd zastępczy na 2 dni (dostępny w przypadku kradzieży), jest również możliwość pomocy tłumacza, mogącego porozumieć się z policją, służbami medycznymi lub granicznymi w 5 językach (tłumacz angielskiego dostępny jest przez całą dobę, pozostali w dni robocze o ustalonych godzinach). Ponieważ to wyższy wariant, większy jest i zakres terytorialny, który obejmuje Europę wraz z Algierią, Maroko, Tunezją, Izraelem i Iranem. Poszerzona została również suma ubezpieczenia, wynosząca 15 tys. zł.
   
 • Premium - po zakupie tej opcji assistance, towarzystwo chroni samochód, gdy nastąpi wypadek, awaria lub jego kradzieży. Suma ubezpieczenia i zakres terytorialny są takie same jak w przypadku wersji Standard, czyli 15 tys. na cały rok oraz obowiązywanie w Europie, Algierii, Maroku, Tunezji, Izraelu i Iranie. Podnosi się jednak limit w granicach, którego można holować samochód, wynosi on 250 km, ale zawiera się w tym świadczenie pomocy 2 razy przy awarii i unieruchomieniu pojazdu. Tak jak poprzednio można liczyć na dowóz paliwa, dostęp do infolinii i transport przyczepy samochodowej.

  To co odróżnia wersję Premium od Standard jest powiększenie dostępu do samochodu zastępczego na okres max. 5 dni po wypadku lub kradzieży auta oraz możliwość zakwaterowania w hotelu 2 lub 3 gwiazdkowym po kradzieży. Dodatkowo, gdyby podczas podróży kierowca uległ wypadkowi i został hospitalizowany, a żaden z pasażerów nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu, towarzystwo zapewni kierowcę zastępczego, który odwiezie pasażerów do miejsca zamieszkania. Assistance Premium można wykupić dla samochodu, jeśli posiada się obecnie w ERGO Hestii zawartą umowę na AC lub kupuje razem z ASS Premium.
   
 • Prestiż - to najbardziej urozmaicona opcja assistance jaką oferuje ERGO Hestia, chociaż suma ubezpieczenia nadal wynosi 15 tys. zł, a zakres terytorialny to Europa wraz z Algierią, Maroko, Tunezja, Izrael i Iran. Propozycja ta również jest możliwa do wykupienia w przypadku zawarcia ubezpieczenia autocasco. W tej ofercie zostały zniesione limity holowania, jeśli jest ono konieczne w kraju i podniesione za granicą do 500 km. Oczywiście można liczyć na dowóz paliwa, naprawę na miejscu, czy pomoc infolinii. Dodatkowo zwiększono czas na jaki można otrzymać samochód zastępczy i tak w razie wypadku, to 10 dni, kradzieży – 15 dni, a po awarii na 5 dni, lecz nie więcej niż 2 razy w roku.

  Ubezpieczyciel w razie potrzeby pokryje koszty zakwaterowania w hotelu 2 lub 3 gwiazdkowym na maksymalnie 3 doby w przypadku wypadku auta lub jego kradzieży. Przysługuje również kierowca zastępczy oraz zapewniona może być kontynuacja podróży polegająca po pokryciu kosztów przejazdu pociągiem, autobusem lub samolotem do miejsca docelowego, zamieszkania podróżnych lub siedziby firmy. W ramach tego assistance ERGO Hestia może również pokryć koszty postoju samochodu na parkingu strzeżonym oraz odbiór naprawionego pojazdu z warsztatu i dostarczenie go do miejsca docelowego podróży, miejsca zamieszkania lub wskazanego przez ubezpieczonego. Zapewniona będzie również pomoc przy złomowaniu samochodu, jeśli nastąpiła szkoda całkowita oraz opieka psychologa, będąca pomocą w przypadku, gdy odczuwany jest stres powypadkowy. ERGO Hestia pokryje koszty 5 wizyt w stosunku do jednego zdarzenia, ale poszkodowany musi otrzymać skierowanie do psychologa od lekarza prowadzącego.