Nasi Klienci oceniają Ergo Hestia na
2,64
Zostaw opinię

W 2018 roku STU Ergo Hestia S.A. otrzymała 53128 skarg od klientów, niezadowolonych z obsługi polis majątkowych (w tym ubezpieczeń komunikacyjnych) – wynika z raportu Rzecznika Finansowego. Czy taki wynik pozwala negatywnie oceniać działalność tego towarzystwa?

Wysoka liczba skarg napływających do STU Ergo Hestia wynika przede wszystkim z dużego udziału firmy na rynku ubezpieczeń majątkowych (15%). Obecnie Ergo Hestia jest drugim co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce. Na 1% jej udziału rynkowego przypadają 3542 skargi, co po porównaniu z 19 wybranymi towarzystwami*, daje 15. pozycję w naszym raningu.

Poziom skarg na ubezpieczycieli w 2018 roku
Towarzystwo ubezpieczenioweLiczba skarg*Udział rynkowy towarzystwa (%)¹Liczba skarg przypadająca na 1% udziału rynkowego
1PKO TU S.A.4031,4288
2TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych9251,3712
3TU Compensa S.A. VIG40523,81066
4TU Europa S.A.13110,81639
5PZU S.A.52695321647
6TU INTERRISK S.A. VIG58882,62265
7TUiR Alianz Polska S.A.132625,22550
8TU INTER Polska S.A.8420,32807
9Concordia Polska TUW20760,72966
10AVIVA TU Ogólnych S.A.32761,12978
11TUiR WARTA S.A.42786143056
12Generali TU S.A.120123,73246
13TUZ TUW16340,53268
14AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.1768453537
15STU Ergo Hestia S.A.53128153542
16Gothaer TU S.A.90961,94787
17Pocztowe TUW20340,45085
18UNIQA TU S.A.1682435608
19TUW TUW92811,56187
20Link4 TU S.A.189462,67287

* skargi wniesione bezpośrednio do zakładu ubezpieczeń lub za pośrednictwem innej instytucji

¹ udział ZU w rynku Działu II, stan na 30.09.2018 r. 

źródło: Rzecznik Finansowy. Dodatkowe kwartalne sprawozdanie statystyczne SKARGI NA DZIAŁALNOŚĆ ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ dział II, po IV kwartałach 2018 r. oraz Sprawozdanie Rzecznika Finansowego za 2018 r.

Oceniając Ergo Hestia na podstawie ilości napływających do towarzystwa i innych instytucji skarg musimy pamiętać, że raport Rzecznika Finansowego obejmuje wszystkie zgłoszone roszczenia od klientów. Wśród nich znajdują się również bezpodstawne zażalenia, które są odrzucane po ich rozpatrzeniu. Przedstawiony Ranking potraktujmy więc wyłącznie jako subiektywną wskazówkę podczas wyboru najlepszej firmy ubezpieczeniowej.

Dodamy również, że STU Ergo Hestia cały czas inwestuje w swój rozwój i stara się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. Produkty tego towarzystwa są przemyślane i oferowane w odpowiednio dobranych pakietach.

Porównaj ceny OC/AC w 16 firmach »

Zanim podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze ubezpieczyciela, warto zapoznać się z opiniami osób, które były lub są nadal klientami Ergo Hestia. Zachęcamy do czytania ich komentarzy i dzielenia się informacjami o tym towarzystwie.

* lista 20. towarzystw sporządzona wg wielkości udziałów w rynku (Dział II – Pozostałe ubezpieczenia osobowe oraz ubezpieczenia majątkowe)