Nasi Klienci oceniają ERGO Hestia na
1,76
Zostaw opinię

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest polisą powszechnie znaną i najczęściej kupowaną, głównie z uwagi na to, że jest obowiązkowa. Do klienta należy już jednak wybór odpowiedniego towarzystwa, a w ERGO Hestii OC można kupić nie tylko jako osobny dokument, ale także w pakiecie, który zapewnia kompleksową ochronę całego majątku.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC »

Wykupię wyłącznie OC w ERGO Hestii

Jeżeli zależy nam jedynie na ubezpieczeniu OC, to nie będzie żadnych problemów z zakupem tylko takiej polisy. Tak samo jak w każdym innym towarzystwie, podstawą tego rodzaju ubezpieczeń jest ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Są w niej zawarte wszystkie najważniejsze wytyczne dla polis OC, w tym także sumy gwarancyjne.

W pakiecie ERGO Hestii znacznie korzystniej!

ERGO Hestia wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferuje specjalne ubezpieczenia, które obejmują nie tylko pojazd, ale także inny majątek kierowcy. Pakiety tego typu oferowane są w dwóch wariantach – Hestia 1 i Hestia 7. W zależności od tego, jakiego rodzaju ochrona jest potrzebna, można dobrać odpowiedni pakiet.

Hestia 1 to zestaw ubezpieczeń w formie podstawowej , które w sposób elementarny chronią:

  • samochód – obowiązkowe OC, autocasco, ochrona wyposażenia dodatkowego, zabezpieczenie bagażu oraz szyb, a do tego jeszcze NNW dla kierowcy i pasażerów,
  • dom lub mieszkanie – ochrona murów, a także zabezpieczenie mienia stałego, ruchomego, oszklenia, małej architektury ogrodowej i budynków gospodarczych od zdarzeń losowych i ognia. W przypadku mienia i oszklenia, także ubezpieczenia od kradzieży,
  • ubezpieczonego i jego rodzinę – ochrona i odszkodowanie w przypadku nieszczęśliwych wypadków. Dodatkowo w pakiecie mieści się również ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, na wypadek spowodowania szkód osobom trzecim (np. wybicie szyby sąsiada przez bawiące się dziecko)


Hestia 7 jest bardziej rozbudowanym ubezpieczeniem i obejmuje swoim zakresem:

  • samochód - w tym przypadku zakres pozostaje bez zmian i jest taki sam jak w pakiecie Hestia 1,
  • dom lub mieszkanie – zakres z wariantu Hestia 1 poszerzono o zabezpieczenie szyb od zniszczeń, dodatkową ochronę anten satelitarnych oraz dzieł sztuki. Nowością będzie natomiast assistance, który zapewni m.in. lokal zastępczy, transport mienia, czy też jego nadzór, pomoc w domu (naprawa sprzętu RTV/AGD/PC, organizacja przeglądu instalacji kominowej) i pomoc komputerowa, czy też pomoc medyczna (2 warianty – podstawowy i rozszerzony),
  • ubezpieczonego i jego rodzinę – obejmuje elementy zawarte w polisie Hestia 1, a dodatkowo uwzględnione zostały koszty leczenia i ubezpieczenie od zawału serca.

Istnieje również Ergo 7, czyli pakiet, w którym klient sam może dobrać ubezpieczenia, którą są dla niego w danym momencie najbardziej interesujące. Specjalny formularz pozwala na wybranie konkretnych polis z ich listy. W ofercie znajdują się zarówno ubezpieczenia pojazdu, jak i domu oraz osób.