Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę sam wybrać formę transportu powrotnego do kraju?

Nie ma takiej możliwości. Ubezpieczyciel sam wybiera formę i środek transportu, którym poszkodowany zostanie przewieziony do kraju. Jeśli osoba ubezpieczona wymaga specjalistycznej opieki na czas podróży, to powrót do kraju zostanie zorganizowany w warunkach zgodnych z zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie.

Poszkodowany pacjent zostaje przetransportowany do miejsca zamieszkania na terenie Polski lub - jeśli wymaga tego stan jego zdrowia - do odpowiedniej placówki służby zdrowia. Każda sytuacja jest zatem rozpatrywana indywidualnie i wymaga zgłoszenia do centrum alarmowego/informacyjnego ubezpieczyciela.

Warto też pamiętać, że koszty transportu zostaną pokryte do wysokości sumy gwarantowanej. Jeśli opłaty będą wyższe niż kwota wskazana w dokumencie polisy i zakresie ochrony, to różnicę musi pokryć sam poszkodowany. Warto więc na etapie wyboru ubezpieczenia zdecydować się na wyższe sumy gwarantowane - w krajach europejskich rekomenduje się ubezpieczenie kosztów leczenia na kwotę przynajmniej 30 000 euro, w pozostałych państwach świata od 40 000 euro wzwyż.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego