Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy najpierw muszę opłacić powrót z własnej kieszeni, a później ubiegać się o zwrot kosztów?

Zwykle koszty transportu do kraju organizuje ubezpieczyciel, bezpośrednio rozliczając się z firmą zapewniającą transport do kraju zamieszkania. W przypadku konieczności takiego powrotu, należy najpierw całą sytuację zgłosić w centrum alarmowym lub informacyjnym danego towarzystwa. Tam konsultant zarejestruje zgłoszenie i poinformuje o kolejnych  krokach.

Wszystko też zależy od sumy gwarantowanej kosztów leczenia, którą się wybrało w wariancie. Z tej kwoty pokrywane są nie tylko opłaty za pobyt w szpitalu, zakup leków, wizyty u specjalistów, ale i także transport powrotny do kraju. W przypadku za niskiej sumy gwarantowanej może się okazać, że będzie ona niewystarczająca na pokrycie 100% płatności za przewóz ubezpieczonego pod adres zamieszkania.

Wówczas za część kosztów będzie musiał zapłacić sam poszkodowany z własnej kieszeni. Sumę gwarantowaną można wybrać na etapie zakupu polisy - każdy ubezpieczyciel dokładnie wskazuje, do jakiej kwoty będą pokrywane dane usługi związane z ubezpieczeniem.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego