Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ważność polisy rozpoczyna się zaraz po opłaceniu składki?

To zależy od terminu rozpoczęcia podróży wskazanego na polisie. Ubezpieczony sam określa, od kiedy ma zacząć działać ochrona, czyli w którym dniu rozpocznie się jego podróż i jak długo potrwa. Opcję tę zaznacza w momencie wpisywania danych do kalkulatora.

Ochrona ubezpieczeniowa w przypadku zagranicznych polis turystycznych rozpoczyna się w momencie wyjazdu z Polski - przekroczenia granicy w przypadku podróży samochodowych lub wejścia na pokład samolotu w przypadku lotu. 

Jeśli kupuje się ubezpieczenie w czasie trwania podróży, to trzeba liczyć się z karencją. Polisa zacznie działać dopiero po określonym przez towarzystwo czasie. Może to być okres od kilku godzin do nawet 7 dni. W tym czasie ubezpieczenie nie jest ważne.

Okres karencji można sprawdzić w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia towarzystwa, którego polisę się kupiło.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego