Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Od kiedy rozpoczyna się ochrona ubezpieczeniowa w polisie turystycznej?

Ochrona ubezpieczeniowa w polisie turystycznej zaczyna działać w dniu określonym w jako dzień rozpoczęcia podróży. Ubezpieczyciele stosują również karencję, czyli okres od momentu zakupu polisy do rozpoczęcia ochrony, jeśli polisa została zakupiona po opuszczeniu kraju.

Oznacza to, że ochrona rozpocznie się dopiero po kilku godzinach lub kilku dniach od daty zakupu ubezpieczenia. Wówczas, mimo posiadania polisy, nie jest się objętym ochroną. Ubezpieczyciele zabezpieczają się w ten sposób przed ewentualnym wyłudzeniem odszkodowania na zdarzenie, które miało miejsce przed wykupieniem ubezpieczenia. Karencja może potrwać od kilku godzin do nawet kilku dni.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego