Właściciele Lamborghini płacą za OC średnio 1124 złote. To jedna z najwyższych stawek OC na rynku. Jednak nie wszyscy muszą obawiać się tak wysokiej składki. Niektóre towarzystwa są skłonne obniżyć cenę polisy nawet do 350 zł.

W Lamborghini nic nie jest zwyczajne - ponadprzeciętna jest zarówno moc, przyspieszenie, prędkość, jak i design. Niestety dotyczy to również ceny samochodu. Nowe modele Lamborghini kosztują nawet kilka milionów euro, a używane kilkaset tysięcy. Powszechnie panująca opinia, że to auto dla bogaczy, nie jest więc zbyt przesadzona.

Znajdź OC już od 329zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 3 minuty
 • Oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Sprawdziliśmy, czy ceny ubezpieczenia Lamborghini również osiągają ekstremalne wartości i kto w I półroczu 2022 roku miał szansę na zakup najtańszej polisy.

Ile kosztuje OC Lamborghini?

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. obowiązkowe ubezpieczenie Lamborghini kosztowało średnio 1124 zł i było dwukrotnie droższe od przeciętnej ceny OC dla wszystkich marek samochodów osobowych (524 zł).

Średnia składka OC Lamborghini przewyższała zdecydowanie ceny ubezpieczenia innych marek samochodów sportowych, takich jak Aston Martin, Porsche czy Jaguar.

Marka samochodu sportowego a cena OC

Z kalkulacji użytkowników naszej porównywarki wynika, że najdroższe oferty ubezpieczenia Lamborghini trafiły do właścicieli modelu Aventador. Najtańsze propozycje OC otrzymywali natomiast posiadacze Lamborghini Gallardo.

Model Lamborghini a cena OC

Ile kosztuje OC najpopularniejszych modeli samochodów sportowych?

Również w rankingu najwyższych cen OC dla wybranych najpopularniejszych modeli samochodów sportowych Lamborghini uplasowało się na pierwszym miejscu.

Przykładowo, w I półroczu br. obowiązkowe ubezpieczenie Lamborghini Gallardo kosztowało średnio 791 złotych (a nie był to najdroższy do ubezpieczenia model Lamborghini!). Najtańsze oferty ubezpieczenia OC otrzymywali w tym czasie właściciele Porsche Boxter (średnio 423 zł).

Model samochodu sportowego a cena OC

Duże rozbieżności w cenach OC dla posiadaczy samochodów sportowych wynikają przede wszystkim ze specyfiki danej marki i modelu. Na przykład znacznie tańsza w OC Mazda MX5, choć nie można jej odmówić sportowego charakteru, jest niewielka, ma stosunkowo małą pojemność silnika (do 2 l) i osiąga prędkość do 220 km/h. Również większość modeli Porsche Boxter - najtańszych do ubezpieczenia samochodów w naszym zestawieniu - ma niewielką pojemność silnika (do 4 l), przy czym tylko najszybsze modele osiągają prędkość ok. 300 km/h.

Lamborghini Gallardo wyposażono natomiast w silnik 5-litrowy o mocy ponad 500 KM. Samochód potrafi rozpędzić się do 100 km/h w ponad 3 sekundy, a jego maksymalna prędkość to 325 km/h. Zdaniem ubezpieczycieli, takie cechy pojazdu zwiększają ryzyko wystąpienia kolizji i wypadku, a co za tym idzie – cenę obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Dlaczego OC Lamborghini jest drogie?

Możliwość osiągnięcia przez samochód sportowy dużej prędkości na drodze nie jest jedynym powodem podwyższenia ceny polisy OC. Decydują o tym również inne czynniki, na przykład cechy przypisywane właścicielom takich pojazdów.

Zdaniem wielu ubezpieczycieli sportowy model auta wybierają osoby dynamiczne, które lubią szybką jazdę i najprawdopodobniej będą chciały wypróbować możliwości samochodu na drodze. W konsekwencji może to doprowadzić do poważnego wypadku
Daniel Bartosiewicz, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.plDaniel Bartosiewicz, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych rankomat.pl

Nie bez znaczenia są również ewentualne skutki takiego zdarzenia. Siła uderzenia samochodu jadącego z bardzo dużą prędkością jest znacznie większa niż w przypadku pojazdu poruszającego się z dozwoloną prędkością. Straty do których dojdzie podczas kolizji czy wypadku mogą więc być bardzo poważne, a to oznacza duże wydatki dla towarzystwa likwidującego szkodę.

Tanie OC Lamborghini - dla jakiego kierowcy?

Choć właściciele Lamborghini praktycznie w każdym towarzystwie muszą liczyć się z dopłatą za sportowy charakter samochodu oraz dużą pojemność silnika, to jednak na niektórych z nich ubezpieczyciele mogą spojrzeć przychylnym okiem. Wystarczy, że towarzystwo pozytywnie oceni dane właściciela samochodu i uzna go za odpowiedzialnego kierowcę.

Decyduje o tym na przykład:

 • Wiek kierowcy

W I półroczu 2022 r. najtańsze oferty OC Lamborghini trafiały do osób w wieku powyżej 55 lat (średnia cena OC: 603 zł), czyli kierowców, których z reguły uważa się za rozważnych na drodze. Zdaniem większości ubezpieczycieli, tej cechy zdecydowanie brakuje młodym osobom do 25 roku życia. To właśnie oni otrzymują zazwyczaj najdroższe oferty obowiązkowego ubezpieczenia.

W bieżącym roku młodzi kierowcy płacili ponad 3-krotnie więcej za OC (średnio 2091 zł) niż kierowcy ze starszych grup wiekowych (od 603 zł do 786 zł).

Wiek kierowcy Lamborghini a cena OC

 • Doświadczenie i historia OC

Kolejnym atutem właściciela Lamborghini może być bezszkodowa historia w OC i długoletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdów. W okresie od stycznia do czerwca br. kierowcy Lamborghini, którzy w całym swoim okresie ubezpieczenia nie spowodowali żadnej szkody w OC płacili za polisy średnio 782 zł, czyli o 30% mniej od średniej dla wszystkich właścicieli pojazdów tej marki (1124 zł).

Osoby posiadające długi staż za kierownicą (10 lat lub więcej) również mogły znaleźć w naszej porównywarce tanie OC. Na obowiązkowe ubezpieczenie wydawały o 70% mniej (średnio 621 zł) niż posiadacze Lamborghini, którzy deklarowali, że posiadają prawo jazdy krócej niż 3 lata (2084 zł); 

 • Status zawodowy

O wysokości składki OC mogą zdecydować nawet z pozoru nieistotne informacje o kierowcy, m.in. wykonywany przez niego zawód.

Przykładowo, w bieżącym roku pracownicy działu IT otrzymywali oferty OC na Lamborghini średnio za 813 zł. Inżynierowie wydawali na najtańsze polisy średnio 1060 zł, a sportowcy już 1897 zł. O wyższej cenie dla sportowców mógł np. zadecydować m.in. ich zazwyczaj aktywny i dynamiczny styl życia.

W którym regionie kierowcy Lamborghini płacą najmniej za OC?

W pierwszej połowie 2022 r. najtańsze propozycje OC trafiały do mieszkańców woj. lubuskiego (średnio 724 zł za OC), warmińsko-mazurskiego (746 zł) i lubelskiego (782 zł). Najdroższe oferty obowiązkowego ubezpieczenia otrzymywali natomiast właściciele Lamborghini zarejestrowanych w woj. podlaskim (2470 zł) i podkarpackim (2217 zł).

Miejsce zamieszkania a cena OC dla kierowcy Lamborghini

Porównaj ceny OC i AC

Kto otrzymał najtańszą ofertę OC na Lamborghini?

Sprawdziliśmy, kto w I półroczu 2022 roku otrzymał najtańszą ofertę OC na taki samochód. Okazuje się, że dla niektórych kierowców ubezpieczyciele mieli wyjątkowo atrakcyjne propozycje:

Najtańsze polisy OC Lamborghini
Cena OCModel LamborghiniKierowca
350 złGallardo z 2005 r., poj. silnika 5,0 lur. 1959 r., zam. Warszawa, woj. mazowieckie
452 złAventador z 2019 r., poj. silnika 6,5 lur. 1956 r., zam. Puszczykowo, woj. wielkopolskie
466 złHuracan z 2019 r., poj. silnika 5,2 lur. 1989 r., zam. Legionowo, woj. mazowieckie
492 złGallardo z 2010 r., poj. silnika 5,2 lur. 1990 r., zam. Źlinice, woj. opolskie
496 złGallardo z 2004 r., poj. silnika 5,0 lur. 1976 r. zam. Brzegi Dolne, woj. podkarpackie
Najtańsze oferty OC Lamborghini przedstawione użytkownikom porównywarki rankomat.pl w okresie styczeń - czerwiec 2022 r.

Oczywiście, ww. posiadacze Lamborghini otrzymali tanie oferty OC nie tylko z uwagi na swoje miejsce zamieszkania, ale również inne cechy, pozytywnie oceniane przez ubezpieczyciela. Co istotne – każdy z nich mógłby stracić szansę na znalezienie najtańszej firmy, gdyby nie porównał ofert wielu towarzystw.

Ile kosztuje AC Lamborghini?

W przeciwieństwie do OC, ubezpieczenie autocasco Lamborghini może być bardzo drogie i sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jest to jednak uzasadnione. Ceny samochodów tej marki sięgają nawet kilku milionów euro, a auta produkowane są często wyłącznie pod zamówienie klienta. Koszt naprawy takiego pojazdu będzie więc również wysoki.

Niejednokrotnie, nawet przy z pozoru niewielkim uszkodzeniu samochodu, ubezpieczyciel nie jest w stanie przywrócić go do stanu sprzed szkody (np. z powodu braku oryginalnych części) i decyduje o szkodzie całkowitej. Tym samym musi liczyć się z wypłatą całej sumy ubezpieczenia, odpowiadającej wartości auta.

Jak i gdzie ubezpieczyć najtaniej Lamborghini? 

O porównaniu propozycji ubezpieczenia jak największej grupy ubezpieczycieli powinni pamiętać nie tylko posiadacze Lamborghini, ale również właściciele innych samochodów. Na rynku OC funkcjonuje wiele towarzystw, a każde może stosować własną politykę cenową. Dlatego tylko kalkulacja na podstawie indywidualnych danych kierowcy i jego pojazdu da odpowiedź na pytanie, która firma ubezpieczeniowa będzie wobec niego najbardziej przychylna.

Porównaj ceny OC i AC

Co warto wiedzieć

 • W I półroczu 2022 roku właściciele Lamborghini płacili za OC średnio 1124 złote.
 • Najtańsze propozycje OC otrzymywali posiadacze modeli Gallardo (791 zł).
 • Na tanie oferty obowiązkowego ubezpieczenia mogły liczyć przede wszystkim osoby w wieku powyżej 55 lat, z województwa lubuskiego.
 • Najtańszą polisę, za jedyne 350 zł, mógł kupić za pośrednictwem rankomat.pl 63-letni mieszkaniec Warszawy.

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Ile kosztuje OC nowego Lamborghini?

  W I półroczu 2022 roku właściciele samochodów wyprodukowanych w 2021 r. lub 2022 r. płacili za OC średnio 1337 złotych. Warto jednak podkreślić, że objęcie tak drogiego samochodu wyłącznie obowiązkowym ubezpieczeniem, byłoby bardzo nierozsądne. Dlatego każdy z właścicieli najnowszego modelu Lamborghini poszukiwał równocześnie dodatkowej ochrony, w postaci AC, ASS i NNW. Na takie produkty otrzymywał on ofertę wyliczoną indywidualnie przez wybranego ubezpieczyciela.

 2. W którym mieście ubezpieczenie Lamborghini jest najtańsze?

  Największe szanse na zakup taniej polisy mają osoby zamieszkujące małe miejscowości, gdzie natężenie ruchu drogowego jest niewielkie. Nie inaczej jest w przypadku posiadaczy samochodów marki Lamborghini, choć i tutaj zdarzają się wyjątki. Przykładowo, w I połowie br. najtańszą ofertę OC za 350 zł otrzymał mieszkaniec Warszawy. Oprócz ofert wskazanych w naszym artykule, tanie propozycje obowiązkowego ubezpieczenia (za niecałe 500 zł) trafiły także do kierowców z Jaworzna, Strzebieszewa czy Ulan Małych.

 3. Do czego służy aplikacja Lamborghini UNICA?

  Wskazana aplikacja została stworzona z myślą o właścicielach samochodów tej marki i jest dla nich tzw. przewodnikiem w świecie Lamborghini. Kierowcy mogą sprawdzać z jej pomocą m.in. najnowsze informacje o produkcie oraz śledzić działania lub wydarzenia związane z marką. Otrzymują także aktualizacje na temat produkcji nowo zakupionego samochodu oraz, w razie potrzeby, kontaktują się ze swoim dealerem.
 4. Ile kosztuje używane Lamborghini?

  Aby sprawdzić, ile kosztuje używane lamborghini, należy najpierw określić model pojazdu i jego rocznik. Ceny samochodów tej marki są bardzo zróżnicowane i mogą sięgać nawet ponad miliona złotych. Przykładowo, używane Lamborghini Gallardo Special z rocznika 2006 (auto z napędem 4x4 i mocą 500 KM) można nabyć za niecałe 500 tys. zł. Na auto o większej mocy (ponad 600 KM) trzeba już przeznaczyć ok. 800 tys. zł, a bezwypadkowe modele Hurcan EVO z rocznika 2019 kosztują nawet 1 300 tys. złotych. Modele z najbogatszym wyposażeniem i w innej wersji bywają jeszcze droższe.