BMW to najbardziej szkodowa w opinii ubezpieczycieli marka samochodów. Ich właściciele płacą średnio niemal 1000 zł za najtańsze ubezpieczenie OC. Cena polisy zależy więc nie tylko od profilu kierowcy i parametrów auta, ale także od marki samochodu. Którzy właściciele mogą liczyć na najniższe składki?

Porównaj ceny OC i AC

Na podstawie liczby kalkulacji w porównywarce Rankomat.pl w styczniu 2017 r. wybraliśmy 10 najczęściej ubezpieczanych w Polsce samochodów. Ceny najtańszej polisy OC dla poszczególnych modeli wahały się od ponad 600 zł do niemal 1000 zł.


Najniższa średnia cena OC w styczniu bieżącego roku wyniosła 677 zł i mogli się nią cieszyć właściciele samochodów marki Fiat. Niewiele więcej zapłacili kierowcy prowadzący Toyotę i Skodę. Ceny dla obu marek wyniosły odpowiednio 691 zł i 697 zł. Posiadacze uważanych za luksusowe, marek takich jak BMW i Audi ponieśli największe koszty w związku z zakupem polisy OC. Ubezpieczenie kosztowało ich bowiem prawie 200-300 zł więcej od najtańszego, uwzględnionego w zestawieniu Fiata.

Kierowcy drogich, sportowych samochodów takich jak BMW lub Audi, muszą liczyć się z wysokimi cenami obowiązkowego ubezpieczenia OC. Trudno się dziwić, to właśnie właściciele tych pojazdów mają możliwość rozwijania największych prędkości ze względu na wysokie pojemności silnika poszczególnych modeli. Najlepsze ceny OC ubezpieczyciele oferują właścicielom aut z kategorii miejskich i kompaktowych o niewielkiej pojemności silnika. Szczęśliwymi posiadaczami tanich polis są głównie kierowcy Fiata i Toyoty.

Jak obniżyć cenę OC?

Wcale nie musisz pozbywać się ulubionego samochodu na rzecz ekonomicznego modelu. Pewność najniższej ceny uzyskasz wyłącznie porównując oferty kilku towarzystw. Polecamy skorzystanie z naszego kalkulatora OC/AC, dzięki któremu przekonasz się, że nawet posiadając ryzykowny w ocenie ubezpieczycieli pojazd, możesz kupić polisę w korzystnej cenie.