Ubezpieczenie turystyczne w Alior Bank to propozycja, którą przygotował bank we współpracy z PZU SA. Polisę możesz kupić zaledwie w kilka minut przez Internet lub telefon, przez co wielu klientom może wydawać się atrakcyjna. Czy jednak taka ochrona ubezpieczeniowa wystarczy Ci na zagraniczne wyjazdy?

Czy zapewni ochronę na wypadek różnych nieprzewidzianych zdarzeń? Jak wyglądają szczegóły oferty na tle innych ubezpieczeń turystycznych? Sprawdźmy i przekonajmy się, czy ubezpieczenia turystyczne oferowane przez banki to dobry wybór.

Ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku – co to takiego?

Polisa podróżna oferowana przez Alior Bank i PZU (PZU Wojażer) to nic innego jak przykład klasycznego ubezpieczenia na podróż. Zapewnia Ci wsparcie na czas podróży, od wyjścia z domu do momentu powrotu. Gwarantuje pomoc ubezpieczyciela (PZU) w wielu kryzysowych sytuacjach.

Podstawowy zakres ochrony obejmuje zwłaszcza koszty leczenia, ale możdsz liczyć na pomoc również m.in. w sytuacji kradzieży bagażu, trwałego uszczerbku na zdrowiu, nagłego zachorowania na COVID-19 itp.

Uwaga!

Oferta polisy jest skierowana do klientów Alior Banku – musisz być klientem, jeśli chcesz ubezpieczyć się przez bank. To zatem propozycja wyłącznie dla osób, które mają rachunek w Aliorze.


Polisę możesz zakupić w dowolnym momencie. Musisz jednak pamiętać, że ochrona rozpocznie się najwcześniej następnego dnia po opłaceniu składki – bez względu na to, czy kupujesz ubezpieczenie w aplikacji mobilnej, poprzez Alior Online po zalogowaniu do konta, czy w inny sposób.

Jaki zakres ochrony oferuje ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku?

Zanim zdecydujesz się kupić polisę, dowiedz się, co dokładnie zawiera propozycja PZU Wojażer. Pakiet ubezpieczenia Alior Bank i PZU uwzględnia:

 • Koszty leczenia. Polisa pokrywa m.in. koszty wizyt u lekarza, czy pobytu w szpitalu. Refunduje też wydatki związane z kwestiami transportu medycznego do kraju. Dzięki ubezpieczeniu KL możesz liczyć na pomoc lekarza również w przypadku zachorowania na COVID-19 (ubezpieczenie COVID 19 działa w przypadku wyjazdów zagranicznych nie dłuższych niż 30 dni).
 • OC w życiu prywatnym. Oferta ubezpieczenia zapewnia odszkodowanie za krzywdę lub szkodę nieumyślnie wyrządzone przez Ciebie osobom trzecim.
 • NNW. Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków gwarantuje Ci odszkodowanie za nieszczęśliwy wypadek powodujący uszczerbek na zdrowiu. NNW to element polisy, który zadziała w razie wszelkich niemożliwych do przewidzenia sytuacji.
 • Assistance. Dzięki ubezpieczeniu Assistance otrzymasz wsparcie na wypadek różnych zdarzeń w podróży, jak np. utrata dokumentów czy potrzeba skorzystania ze wsparcia tłumacza. Assistance to tzw. pierwsza pomoc, gdy za granicą wystąpi jakikolwiek nieszczęśliwy wypadek z Twoim udziałem.
 • Bagaż podróżny. Ubezpieczenie na bagaż podróżny zadziała, gdy Twój bagaż zostanie skradziony lub zniszczony.

Pakiet PZU Wojażer proponowany przez Alior i PZU jest stosunkowo podstawowy, jednak ubezpieczenie podróżne w takim kształcie i tak zapewnia ochronę znacznie szerszą niż karta EKUZ. Bank przygotował trzy gotowe warianty PZU Wojażer, z których możesz wybierać, jeśli jesteś zainteresowany zawarciem umowy.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku?

Tak jak już podkreśliliśmy – pakiet ubezpieczenia od Alior Banku i PZU to propozycja wyłącznie dla klientów banku, którzy mają tam konta. Polisę możesz kupić online:

 • przy pomocy bankowości internetowej Alior (Alior Online)
 • poprzez aplikację mobilną Alior Mobile.

Zakup za pośrednictwem bankowości elektronicznej online jest szybki i wygodny, jednak to nie jedyna opcja. Dla klientów, którzy nie mają do niej dostępu, przewidziano jeszcze jeden sposób, aby kupić polisę – przy pomocy formularza PZU SA. Co ważne, bank nie informuje o możliwości zakupu polisy bezpośrednio w oddziale.

Czego nie zapewnia ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku?

Na polisę turystyczną możesz liczyć niemal w każdej sytuacji, jednak w określonych przypadkach ubezpieczenie nie zadziała, a odszkodowanie nie będzie wypłacone. Wynika to oczywiście z postanowień zwartej umowy. Warto odnotować, że w przypadku oferty od Alior Banku i PZU, wyłączenia ochrony będą miały miejsce w przypadkach takich jak m.in.:

 • leczenie przekraczające zakres niezbędny dla przywrócenia stanu zdrowia ubezpieczonego,
 • niestosowanie się do zaleceń lekarskich,
 • kierowanie pojazdem silnikowym bez uprawnień, w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających,
 • choroby wynikające z alkoholizmu,
 • choroby psychiczne,
 • udział w przestępstwach lub bójkach, za wyjątkiem obrony koniecznej,
 • katastrofy naturalne,
 • akty terroryzmu,
 • udział w strajkach, zamieszkach itp.

Pełna lista wyłączeń jest znacznie dłuższa. Otrzymasz ją razem z postanowieniami zawartej umowy ubezpieczeniowej (wraz z polisą).

Ubezpieczenie turystyczne w Alior Banku – jakie ma wady i zalety?

Zalety ubezpieczenia turystycznego od Alior Banku i PZU SA:

 • Wygoda i szybkość zakupu.
 • Podstawowy zakres ochrony, niepozbawiony najważniejszych elementów związanych ze standardową polisą turystyczną.
 • Kilka wariantów do wyboru.

Wady ubezpieczenia turystycznego od Alior Banku i PZU SA:

 • Oferta dostępna tylko dla posiadaczy kont w Alior Bank.
 • Brak możliwości dopasowania ubezpieczenia do swoich potrzeb (personalizacji) – ubezpieczenia nie rozszerzymy m.in. o sporty ekstremalne czy wysokiego ryzyka, co czyni tę propozycję mało atrakcyjną dla osób aktywnych fizycznie.
 • Aby dowiedzieć się, co zawiera pakiet, w tym zwłaszcza poznać cenę i wysokość sum gwarantowanych np. kosztów leczenia, należy zalogować się na konto i skorzystać z kalkulatora – informacje te nie są podane publicznie.

Dlaczego warto porównywać różne oferty ubezpieczenia turystycznego?

Wybór polisy na wyjazd to kwestia, której powinieneś poświęcić chwilę. Nie decyduj się na pierwszą ofertę, której zakup jest dla szybki, bo... zwyczajnie możesz stracić. Potencjalne straty dotyczą zarówno ceny samej polisy, jak i elementów ubezpieczenia, jak koszty leczenia, Assistance, czy OC. Często po porównaniu ofert okazuje się, że w tej samej lub bardzo podobnej cenie możesz mieć po prostu lepsze warunki.

Wypowiedź eksperta

Porównanie ze sobą ofert ma jeszcze jeden ważny plus. Korzystając z naszej internetowej porównywarki ubezpieczeń turystycznych, możesz dopasować polisę do własnych potrzeb – dodać odpowiednie rozszerzenia, wybrać satysfakcjonujące nas sumy gwarantowane i zakres dodatków. Wszystko to przy jednoczesnej kontroli nad ceną.
Magdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznychMagdalena Kajzer, specjalista ds. ubezpieczeń turystycznych

Nasz kalkulator umożliwia zestawienie ze sobą kilkunastu ofert renomowanych towarzystw ubezpieczeniowych, którym możesz zaufać. Warto więc już teraz porównać ceny i zakresy... i zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas zagranicznej podróży.

Wakacje zagraniczne
UbezpieczycielZakres ubezpieczeniaCena
mtu24.pl
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
44,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: OC: 50 000 złsporty objęte polisą: 67zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
58,52 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: sporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
Koszty leczenia
177 549 zł
Ratownictwo
22 194 zł
Bagaż
2 219 zł
84,00 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 22 194 złOC: 221 936 złOC sportowe: 221 936 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
124,46 zł
2 os. / 7 dni
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
Wakacje zagraniczne
mtu24.pl
44,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
50 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: OC: 50 000 złsporty objęte polisą: 67zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Nationale-Nederlanden
58,52 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
80 000 zł
Ratownictwo
100 000 zł
Bagaż
-
Dodatkowo: sporty objęte polisą: 60zdarzenia pod wpływem alkoholuzachorowanie COVID-19
Europa Ubezpieczenia
84,00 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
177 549 zł
Ratownictwo
22 194 zł
Bagaż
2 219 zł
Dodatkowo: NNW: 22 194 złOC: 221 936 złOC sportowe: 221 936 złsporty objęte polisą: 10zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19
AXA Partners
124,46 zł 2 os. / 7 dni
Koszty leczenia
600 000 zł
Ratownictwo
600 000 zł
Bagaż
3 000 zł
Dodatkowo: NNW: 50 000 złOC: 250 000 złOC sportowe: 250 000 złsporty objęte polisą: 114zdarzenia pod wpływem alkoholusprzęt sportowyzachorowanie COVID-19

Porównywarka jest ogólnodostępna i każdy turysta może zakupić przy jej pomocy najkorzystniejszą dla siebie polisę. Porównaj oferty i sprawdź, jak wiele można zyskać!

Co warto wiedzieć?

 1. Ofertę ubezpieczenia Alior Banku przygotowano we współpracy z PZU SA – z propozycji ubezpieczenia mogą skorzystać tylko klienci banku.

 2. Zdecydowanie najszybszą opcją nabycia ubezpieczenia od Alior Banku jest zakup poprzez Alior Mobile (w aplikacji mobilnej Alior Banku) lub za pośrednictwem bankowości internetowej.

 3. Oferta Alior i PZU SA obejmuje koszty leczenia, Assistance, NNW, OC, czy ubezpieczenie bagażu – zakresu polisy nie można dowolnie modyfikować.

 4. Przed zakupem polisy turystycznej, warto porównać propozycje różnych ubezpieczycieli.

 5. Porównanie ofert daje gwarancję wyboru najlepszej oferty ubezpieczenia.

Najczęściej zadawane pytania

 1. Czy Alior Bank zwraca za ubezpieczenie?

  Rozliczenia z ubezpieczonymi klientami banku prowadzi towarzystwo PZU SA, które ponosi odpowiedzialność za każdą szkodę. Oczywiście, jeśli spełniono warunki wypłaty odszkodowania, zostanie ono turyście wypłacone przez PZU.

 2. Gdzie najlepiej wykupić ubezpieczenie turystyczne?

  Najlepiej kupić polisę bezpośrednio po porównaniu ofert, np. za pośrednictwem naszej porównywarki ubezpieczeń turystycznych. Dzięki porównaniu oferty z innymi mamy pewność, że zdecydowaliśmy się na tę najkorzystniejszą.

 3. Czego nie obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

  Oferty ubezpieczenia nie obejmują sytuacji takich jak m.in. ataki terrorystyczne, strajki, zamieszki, katastrofy naturalne itp. W takich przypadkach, mimo zakupu ubezpieczenia, towarzystwo nie odpowiada. Szczegóły dotyczące tzw. wyłączeń ochrony, zawsze znajdują się w OWU zawartej umowy.

 4. Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne?

  Każda dobra oferta ubezpieczenia na podróż powinna zawierać co najmniej elementy takie jak: koszty leczenia (istotna jest możliwie wysoka suma gwarantowana kosztów leczenia!), koszty ratownictwa, OC w życiu prywatnym, NNW i Assistance. Warto, aby polisa zapewniała również pokrycie kosztów w sytuacji zachorowania na COVID-19.