Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,75
Zostaw opinię

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC możesz złożyć tylko w kilku ściśle określonych przypadkach. Zobacz, jak przebiega ten proces w towarzystwa Uniqa i wypełnij odpowiednie dokumenty.  

Sprawdź ceny OC/AC »

W zależności od tego, w jakiej sytuacji się znajdujesz, wypowiedzenie możesz złożyć w nieco inny sposób. Sprawdź, który sytuacja dotyczy Ciebie.

Wznowienie OC

Kończy się termin obowiązywania Twojego ubezpieczenia i chcesz kupić polisę w innym towarzystwie. Wypowiedzenie możesz złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony. Jeśli dokument dotrze do towarzystwa w późniejszym terminie, będzie on nieważny. Jak wypowiedzieć OC?

  • wypełnij formularz online, wydrukuj go i podpisz. Skan lub zdjęcie dokumentu wyślij do Uniqa;
  • skorzystaj z formularza online, dostępnego na stronie ubezpieczyciela;
  • pobierz dokument z serwisu ubezpieczyciela, wydrukuj go i podpisz, a następnie dostarcz osobiście do przedstawiciela towarzystwa;
  • pobierz dokument z serwisu ubezpieczyciela, wydrukuj go i podpisz, a następnie wyślij listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Nabycie pojazdu

Kupiłeś auto wraz z obowiązująco polisą OC. Chcesz jednak skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela. Wypowiedzenia możesz złożyć w dowolnym momencie trwania polisy.

  • eletronicznie – wyślij zgłoszenie przez formularz 
  • osobiście - wydrukuj dokument, uzupełnij go i podpisz, a następnie dostarcz do stacjonarnego przedstawiciela towarzystwa lub wyślij listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Automatycznie przedłużenie OC

Umowę możesz także wypowiedzieć, jeśli po terminie jej obowiązywania, została automatycznie wznowiona, a Ty chcesz kupić polisę w innym towarzystwie. Podobnie jak w poprzednich przypadkach dokument możesz złożyć osobiście lub mailowo.