Nasi Klienci oceniają Uniqa na
2,63
Zostaw opinię

Wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC możesz złożyć tylko w kilku ściśle określonych przypadkach. Zobacz, jak przebiega ten proces w firmie Uniqa i wypełnij odpowiednie dokumenty.  

Sprawdź ceny OC/AC »

W zależności od powodu rezygnacji z umowy OC, wypowiedzenie możesz złożyć w innym terminie. Sprawdź, która sytuacja dotyczy Ciebie.

Rezygnacja z wznowienia OC

Kończy się termin obowiązywania Twojego ubezpieczenia i chcesz kupić polisę w innym towarzystwie? Wypowiedzenie OC w obecnej firmie możesz złożyć najpóźniej na jeden dzień przed końcem obowiązywania ochrony. Jeśli dokument dotrze do towarzystwa później, będzie on nieważny. Jak wypowiedzieć OC?

  • skorzystaj z formularza online, dostępnego na stronie ubezpieczyciela (taka forma kontaktu jest preferowana w UNIQA);
  • pobierz wzór dokumentu w formacie pdf. z dowolnej strony internetowej, wypełnij go, wydrukuj i podpisz własnoręcznie. Następnie wyślij listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Pamiętaj, że w przypadku wysyłania listu poleconego, liczy się data jego nadania. 

Nabycie pojazdu

Kupiłeś samochód wraz z obowiązującą w UNIQA polisą OC, ale chcesz skorzystać z oferty innego ubezpieczyciela? Wypowiedzenie możesz złożyć w dowolnym momencie trwania umowy.

  • elektronicznie – wyślij zgłoszenie przez formularz 
  • pocztą - wydrukuj dokument w formacie pdf., uzupełnij go i podpisz, a następnie dostarcz do towarzystwa wysyłając listem poleconym za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres: UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., ul. Chłodna 51, 00-867 Warszawa

Automatycznie przedłużenie OC

Umowę OC możesz także wypowiedzieć, jeśli została automatycznie wznowiona, a Ty kupiłeś polisę w innym towarzystwie na ten sam okres obowiązywania. Podobnie jak w poprzednich przypadkach dokument możesz dostarczyć online lub wysłać pocztą.