Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,60
Zostaw opinię

Ubezpieczenie assistance, czyli pomoc na drodze i w podróży, jest jednym z najlepszych ubezpieczeń, jakie oferuje Aviva. Klienci mogą wybierać spośród trzech zakresów. Podczas zawierania umowy OC lub pakietu OC/AC, podstawowy assistance zostaje dołączony do polisy za darmo.

Uwaga!Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Assistance samochodowe w Avivie - na co zwrócić uwagę?

Oprócz OC i AC dobrze jest także zainteresować się ofertą i zakresem usług assistance. Aviva do każdego ubezpieczenia oferuje wariant podstawowy gratis. To oznacza, że po kolizji kierowca ma zapewnione holowanie do 100 km na terenie całej Europy (z wyłączeniem Rosji) oraz pojazd zastępczy do 3 dni.

Osoby, które więcej podróżują, mogą skorzystać z wariantu rozszerzonego i maksymalnego i w ten sposób zapewnić sobie większy komfort własny i podróżnych. Wariant rozszerzony na przykład kosztuje 89 zł rocznie. Możemy w nim skorzystać z pojazdu zastępczego także w przypadku kradzieży. Kierowca może zamówić holowanie w przypadku awarii, nawet takiej, która miała miejsce pod domem. Może też liczyć na wsparcie w przypadku różnych problemów z pojazdem na przykład: po rozładowaniu akumulatora, awarii oświetlenia, przebiciu lub brak powietrza w oponie czy utracie lub zatrzaśnięciu kluczyka.

W wariancie maksymalnym towarzystwo gwarantuje holowanie do 500 km w Europie i holowanie bez limitu kilometrów dla zdarzeń, które miały miejsce w naszym kraju. Wariant maksymalny kosztuje 259 zł i gwarantuje pojazd zastępczy nawet na 14 dni w przypadku awarii, kolizji czy kradzieży pojazdu.

Zakresy wariantów assistance w Avivie można szybko i łatwo porównać w kalkulatorze online podczas wyliczania składki lub dopytać o szczegóły konsultanta infolinii podczas rozmowy telefonicznej. Interesującą opcją w każdym z wariantów assistance samochodowego jest konsultacja medyczna, w tym, także telekonsultacja. Można z niej skorzystać 3 razy w ciągu całego roku ubezpieczeniowego w razie nagłego zachorowania. Dotyczy to zarówno właściciela pojazdu jak i wszystkich domowników - wystarczy skontaktować się z infolinią, a operator umawia wizytę lub telewizytę lekarza.
 

Porównaj ceny ubezpieczenia OC / AC z Assistance »

Szczegóły poszczególnych wariantów ubezpieczenia assistance w Aviva:

  • podstawowy - przy jego wyborze, kierowca może liczyć na: holowanie pojazdu po kolizji na terenie Europy na odległość maksymalnie 100 km od miejsca zdarzenia (kierowca może wskazać miejsce odholowania), holowanie po uszkodzeniu szyby czołowej do warsztatu ustalonego z Avivą, parkowanie pojazdu do kwoty 100 zł, zapewnienie pojazdu zastępczego (kategorii A lub B), na maksymalnie 3 dni, do 3 wizyt domowych lekarza lub telekonsultacji lekarskich - dla ubezpieczonego i jego osób bliskich, uzyskanie informacji o warsztatach naprawczych, medyczna pomoc informacyjna (informacje na temat numerów i adresów placówek służby zdrowia lub rehabilitacji) oraz pakiet „usługi dodatkowe" (obejmuje pomoc w ustaleniu optymalnej trasy przejazdu, przekazanie informacji o utrudnieniach w ruchu, budowach i remontach dróg, podanie numeru pomocy drogowej, ustalanie najbliższych stacji paliw, zakładów naprawczych oraz rezerwację noclegów w hotelach, posiłków w restauracjach, biletów do kina i teatrów, czy rezerwacji sal konferencyjnych);
  • rozszerzony - w ramach tego ubezpieczenia kierowca może liczyć na: holowanie po wypadku lub awarii, na terenie Europy, na odległość maksymalnie 200 km od miejsca zdarzenia i w tym przypadku kierowca również może wskazać miejsce docelowe holowania, holowanie po uszkodzeniu szyby czołowej, parkowanie pojazdu do kwoty 200 zł, pomoc przy uszkodzeniu koła lub opony, próba usprawnienia pojazdu po wypadku lub awarii, na miejscu zdarzenia, pojazd zastępczy (klasy A lub B) na maksymalnie 5 dni, pakiet usprawnienie pojazdu (pomoc przy rozładowaniu akumulatora, przebiciu opony, utracie lub zatrzaśnięciu kluczyków, zatankowaniu złego paliwa lub awarii oświetlenia), złomowanie pojazdu do kwoty 500 zł, zapewnienie noclegu osobom podróżującym samochodem, po jego awarii, wypadku lub kradzieży, na maksymalnie 3 doby w 3-gwiazdkowym hotelu, pomoc tłumacza, jeśli szkoda miała miejsce za granicą (do wyboru jest język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski), pokrycie kosztów pogrzebu (do 2 000 zł) w przypadku śmierci jednej z ubezpieczonych osób (kierowca lub pasażerowie), zorganizowanie i pokrycie kosztów korepetycji dla dziecka do 18 roku życia, jeśli w wyniku obrażeń musiało być hospitalizowane dłużej niż 3 dni, organizację maksymalnie 3 wizyt domowych lekarza lub telekonsultacji lekarskich - dla ubezpieczonego i jego osób bliskich, informację o warsztatach, medyczną pomoc informacyjną oraz pakiet usług dodatkowych;
  • maksymalny - ubezpieczeni mogą liczy na: holowanie po kolizji i awarii bez limitu km w Polsce i do 500 km dla zdarzeń, które miały miejsce za granicą i oczywiście to kierowca wskazuje miejsce docelowe, zapewnione jest holowanie pojazdu z uszkodzoną przednią szybą, parkowanie pojazdu do kwoty 200 zł, pomoc przy uszkodzeniu koła lub opony, próba usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia po wypadku lub kolizji, zapewnienie pojazdu zastępczego (maksymalnie klasy E) na maksymalnie 14 dni, pakiet usprawnienie pojazdu (zakres ten sam, co w przypadku pakietu rozszerzonego), kontynuację podróży, czyli przewiezienie kierowcy i pasażerów do celu podróży lub do domu, jeśli pojazd uległ awarii lub wypadkowi i nie można z niego korzystać, albo zapewnienie kierowcy zastępczego, jeśli osoba prowadząca pojazd uległa wypadkowi i nie może kontynuować podróży, a nikt inny z pasażerów nie ma uprawnień do jazdy samochodem.

    Można również liczyć na: złomowanie pojazdu do kwoty 500 zł, zapewnienie noclegu w najbliższym hotelu 3-gwiazdkowym, na maksymalnie 3 doby, gdy pojazd uległ wypadkowi, awarii lub został skradziony, pomoc tłumacza (język angielski, niemiecki, francuski i rosyjski), połączenie usług udzielenia informacji o jednostkach pomocy medycznej, hospitalizacji kierowcy i pasażerów, transportu sanitarnego, przyjazdu osób bliskich do poszkodowanego chorego oraz transportu zmarłego do kraju, które oferowane są razem do kwoty 15 000 zł, Aviva pokryje również koszty pogrzebu do kwoty 2 000 zł, zorganizuje i pokryje korepetycje dla dziecka niepełnoletniego, które w wyniku zdarzenia drogowego musiało być hospitalizowane dłużej niż 3 dni; zapewniony jest również odbiór pojazdu po naprawie (pokrycie kosztów przejazdu do warsztatu, w którym auto było naprawiane) oraz dostarczenie niezbędnych części, jeśli warsztat naprawczy ma wydłużony czas oczekiwania na nie.


    Tak jak w przypadku wariantu podstawowego oraz rozszerzonego kierowca ma zapewnioną informację telefoniczną o warsztatach naprawczych, medyczną pomoc informacyjną oraz pakiet „usługi dodatkowe”, obejmujący m.in. ustalenie najlepszej trasy przejazdu, wykonanie rezerwacji hotelu, czy biletu do kina lub ustalenie najbliższej stacji paliw. Może także skorzystać z 3 wizyt domowych lekarza lub telekonsultacji lekarskich - dla ubezpieczonego i jego osób bliskich.

Porównaj ceny ubezpieczenia »

Niezależnie więc od tego, czy potrzebne jest jedynie niewielki zakres ubezpieczenia podstawowego, czy też maksymalna ochrona podczas dłuższej zagranicznej podróży, każdy kierowca z pewnością w Avivie znajdzie coś dla siebie.