Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,60
Zostaw opinię

Ubezpieczenie OC, może się wydawać czymś całkowicie standardowym, jednak towarzystwo Aviva tak opracowało swój produkt, aby nie tylko spełniał standardy ustawy z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, ale też zapewniał assistance podstawowe gratis, szkołę bezpiecznej jazdy po kolizji oraz darmową Zieloną Kartę.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC»

Uwaga!Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Ochrona OC to standardowa polisa, z którą zetknął się każdy, kto kiedykolwiek posiadał samochód. Za nieprzestrzeganie tego obowiązku grożą z roku na rok coraz większe kary, które są często kilka, a niekiedy nawet kilkanaście razy większe, niż cena podstawowej polisy. Aviva proponuje jednak nie tylko obowiązkową polisę odpowiedzialności cywilnej, ale także różnego rodzaju dodatki, które uatrakcyjniają ten produkt, ale też sprawiają, że jest lepiej dostosowany do oczekiwań klientów.

Zawierając umowę ubezpieczenia OC w Avivie, kierowca otrzymuje również:

  • jeden dzień kursu w Szkole Bezpiecznej Jazdy - jeśli ubezpieczonemu kierowcy przytrafi się wypadek, to niezależnie od tego, czy był sprawcą, czy też poszkodowanym, ma on możliwość skorzystania z jednodniowego szkolenia, na którym będzie on szkolił swoje umiejętności kierowcy w warunkach obniżonej przyczepności pod okiem ekspertów od jazdy w poślizgu.. Aviva przyjmuje zgłoszenia na taki kurs w ciągu 14 dni od wypadku i pokrywa koszt szkolenia, jednak dojazd kierowcy na kurs jest już we własnym zakresie;

  • bezpłatny Assistance na Europę - pomoc assistance zapewniająca holowanie pojazdu po kolizji, do miejsca wskazanego przez osobę ubezpieczoną, jednak nie dalej niż 100 km od miejsca zdarzenia. Ponadto można w ramach tej ochrony liczyć również m.in. na: holowanie po uszkodzeniu szyby, transport kierowcy z miejsca zdarzenia do miejsca docelowego odstawienia pojazdu, pojazd zastępczy na okres do 3 dni, czy też informacje o warsztatach naprawczych;

  • bezpłatną Zieloną Kartę – najprościej zamówić ją w serwisie MojaAviva, jednak należy to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż dostarczana jest pocztą. 

Dodatkowo decydując się na zakup ubezpieczenia OC w Avivie, przy każdej szkodzie od początku do końca sprawy, klient kontaktuje się z jedną osobą, która prowadzi jego zgłoszenie. Jest również możliwość zakupu ubezpieczenia w dwóch ratach.

Ubezpieczenie OC można w Avivie dostosować do własnych oczekiwań i potrzeb, dzięki polisom dodatkowym, takim jak: ochrona szyb, ochrona prawna, zabezpieczenie przenośnego sprzętu elektronicznego, który kierowca wozi ze sobą, czy też rozszerzonym wersjom assistance.