Nasi Klienci oceniają AXA na
1,35
Zostaw opinię

W pakiecie z obowiązkowym ubezpieczeniem OC, AXA Direct oferuje swoim klientom szereg bezpłatnych usług dodatkowych. 

15 października 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce stała się UNIQA.

UNIQA to wiodąca marka ubezpieczeniowa w Austrii i jedna z największych grup ubezpieczeniowych, działająca w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obsługuje aż 10,5 mln klientów. Dzięki połączeniu firm klienci w Polsce otrzymują pełną paletę produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych czy inwestycyjnych.

Integracja nie nakłada żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia pozostają aktywne i nie wymagają żadnych zmian.

Oferta obowiązkowego ubezpieczenia OC od AXA skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i prawnych, a także podmiotów biznesowych, którzy są właścicielami pojazdów mechanicznych. Podstawowe ubezpieczenie OC w Polsce jest obowiązkowe dla wszystkich właścicieli samochodów. OC obejmuje szkody związane z udziałem samochodu w ruchu drogowym, którego następstwem mogą być uszkodzenia mienia lub utrata zdrowia przez osoby poszkodowane w wypadku. Właściciel samochodu posiadający OC chroniony jest więc przed finansowymi skutkami zdarzeń drogowych, w których jego pojazd uczestniczył w wypadku lub kolizji jako sprawca zdarzenia. 

Porównaj ceny OC/AC

W AXA Direct w pakiecie OC, poza ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej każdy klient otrzymuje dodatkowo:

 • Zieloną Kartę,
 • Assistance MINI z pomocą na drodze (na terenie Polski) w postaci:
  - pomocy serwisowej: holowania pojazdu, naprawy na miejscu zdarzenia (tylko po wypadku),
  - pomocy w podróży: transportu kierowcy, przewozu i leczenia zwierzęcia po wypadku,
  - pomocy informacyjnej.
 • opcję likwidacji szkód w ramach Bezpośredniej Likwidacji Szkody (BLS) - czyli możliwość likwidacji szkody z OC sprawcy za pośrednictwem AXA.

Obok obowiązkowego OC, firma AXA oferuje dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne: AC, ubezpieczenie Szyb, asisistance premium lub prestiż, ubezpieczenie opon, czy ubezpieczenie od pożaru i kradzieży. Ubezpieczenia dodatkowe zakupione w pakiecie z OC mogą być atrakcyjną alternatywą dla konkurencyjnych ofert na rynku. AXA pozwala klientem na dobór ubezpieczeń według własnych potrzeb z możliwością płatności ratalnej. Wykupując w AXA Ubezpieczenia OC lub pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych można otrzymać 5 % zniżki na ubezpieczenie kolejnego pojazdu. 

Klienci kupujący OC AXA Direct mogą liczyć na bardzo atrakcyjne promocje cenowe, m.in. na:

 • 5% zniżki na ubezpieczenie drugiego pojazdu,
 • gwarancję składki niższej lub równej przy kontynuacji polisy zbywcy,
 • 60 zł zniżki na ubezpieczenie nowego samochodu, jeżeli po sprzedaży pojazdu posiadającego ubezpieczenie OC w AXA Direct przekażemy dane nabywcy do towarzystwa,
 • 50 zł taniej po powołaniu się na numer polisy znajomego, ubezpieczonego w AXA Direct (z tytułu promocji "Rozdawaj zniżki znajomym"),
 • zachowanie zniżki z innych towarzystw.

Za ubezpieczenie OC w AXA Direct można zapłacić dowolną metodą, np. poprzez przelew tradycyjny, płatności online itp. Wystawioną polisę otrzyma się na e-maila bądź pocztą tradycyjną.