Nasi Klienci oceniają AXA na
4,00
Zostaw opinię

Co roku Rzecznik Ubezpieczeniowych przygotowuje raport, który obrazuje liczbę składanych skarg na wszystkie firmy ubezpieczeniowe. W próbie rzetelnej oceny Towarzystwa Ubezpieczeń AXA warto wziąć taką analizę pod uwagę.

Porównaj ceny AXA

Z raportu Rzecznika wyłania się bardzo pozytywny obraz towarzystwa AXA jako ubezpieczyciela. W sumie zostało złożonych 26 skarg na towarzystwo, z czego zaledwie 3 dotyczyły ubezpieczeń komunikacyjnych, co daje 0,302% ogólnej liczby skarg. Na pierwszy rzut oka pozycja, którą AXA zajmuje w raporcie jest bardzo dobra, jednak warto ją zweryfikować w porównaniu z innymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Średnia skarg – jak wynika z raportu – wynosi 75 na 1% udziałów w rynku. AXA z 36 skargami plasuje się dość wysoko i zdecydowanie zawyża średnią. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że udział towarzystwa AXA w rynku wynosi 0,855%, to i tak ta ilość skarg wydaje się niewielka. Można zatem wysnuć wniosek, że ta firma w oczach swoich klientów wypada nadzwyczaj korzystnie.

Nie chcemy jednak ograniczać się do oficjalnego raportu. Wolimy opierać się na Waszych opiniach. Piszcie w komentarzach, jakie są Wasze doświadczenia z towarzystwem AXA, czy cena polisy faktycznie kusi atrakcyjnością i jest adekwatna do poziomu obsługi. Dzielcie się zarówno pozytywnymi, jak i tymi mniej korzystnymi opiniami o AXA.