Nasi Klienci oceniają HDI na
2,21
Zostaw opinię

Masz zamiar wypowiedzieć umowę OC lub AC w HDI? Chcesz dowiedzieć się jakimi sposobami możesz tego dokonać i jak długo będzie trwała cała procedura? Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się więcej, a jeśli jeszcze nie wybrałeś nowego towarzystwa ubezpieczeń to porównaj oferty różnych firm w naszym kalkulatorze.

Porównaj 55 ofert ubezpieczenia samochodu »

Jak wypowiedzieć umowę OC w HDI?

Zgodnie z zapisami w ustawie z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PIUK, umowę OC można wypowiedzieć w następujących przypadkach:

  • kiedy chcemy zrezygnować z ubezpieczenia, które posiadał poprzedni właściciel kupionego właśnie pojazdu
  • gdy kończy się okres na jaki została zawarta umowa i chcemy wykupić następną polisę w innym towarzystwie
  • jeżeli nie wypowiedziało się starej umowy, a zakupiło nową w innej firmie. Polisę przedłużoną automatycznie można wypowiedzieć.

HDI znacznie ułatwia całą procedurę proponując dla swoich klientów gotowy formularz, którzy wystarczy wydrukować i odesłać do firmy drogą elektroniczną lub tradycyjną pocztą. Odpowiedni wzór pisma, który jest tak skonstruowany, że bez względu na przyczynę składania wypowiedzenie umowy OC, możemy załączyć tutaj.

Jeżeli jednak chcielibyście Państwo skorzystać z tradycyjnej poczty, wypełnione wypowiedzenie można przesłać na adres:

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
ul. Łagiewnicka 33A,
30-417 Kraków

lub

Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.
Ul. Zabrska 10
40-083 Katowice

Fax:12 374 70 16 lub 32 784 90 14.

Jak wypowiedzieć umowę AC w HDI?

Umowy ubezpieczenia autocasco nie można wypowiedzieć, przed zakończeniem okresu na jaki została zawarta. Zazwyczaj jest to okres 12 miesięcy, choć w pewnych przypadkach polisa wygasa wcześniej. Ochrona AC, czyli samochodu i jego wyposażenia, może się zakończyć jeżeli:

  • została wypłacona cała suma, na jaką ubezpieczony był samochód. Może mieć to miejsce, np., gdy pojazd został skradziony lub miał w ciągu roku wiele poważnych napraw, które wyczerpały całą kwotę,
     
  • samochód został sprzedany. Ponieważ AC to umowa dobrowolna, nie zostaje przeniesiona na nowego właściciela i automatycznie ulega rozwiązaniu. Jeżeli pojazd został sprzedany w trakcie trwania umowy, to za niewykorzystany okres przysługuje sprzedającemu auto, zwrot składki za niewykorzystany okres,
     
  • pojazd został wyrejestrowany. Po dokonaniu wszelkich formalności należy przesłać do ubezpieczyciela kopię decyzji o wyrejestrowaniu.

Porównaj 55 ofert ubezpieczenia samochodu »