Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy muszę mieć specjalne zabezpieczenia w przypadku wykupienia ryzyka kradzieży?

Towarzystwa ubezpieczeniowe chętnie oferują ochronę mienia od kradzieży, ale dla tego ryzyka wyznaczają też różnego rodzaju ograniczenia w postaci wyłączeń i limitów odpowiedzialności. Lokator, który chce chronić nieruchomość na wypadek kradzieży, często musi także posiadać zabezpieczenia własne czy zgodzić się na dodatkowe warunki.

Jednym z wymogów jest posiadanie alarmu lub monitoringu, jeśli suma ubezpieczenia ruchomości domowych przekracza wskazaną wartość, np. 200 000 zł. Ubezpieczyciele określają też w dokumencie OWU minimalną klasę szyby antywłamaniowej (P3) czy wymagają certyfikatu Instytutu Mechaniki Precyzyjnej (IMP) dla drzwi antywłamaniowych. Możliwe będzie dostarczenie wykazu ubezpieczonych przedmiotów, jeśli wartość pojedynczej ruchomości domowej przekracza kwotę 10 000 zł (rodzaj przedmiotu, marka, typ, wartość, rok zakupu). 

Innym zabezpieczeniem ze strony ubezpieczyciela są oględziny przed wydaniem decyzji o zawarciu umowy polisy mieszkaniowej.

Oględziny dotyczą wybranych ofert i przypadków, jak  dom wybudowany przed 1945 r., suma ubezpieczenia nieruchomości głównej wyższa niż 2 mln zł, ruchomości powyżej 200 tys. zł i domku letniskowego powyżej 100 tys. zł.

Za posiadanie niektórych zabezpieczeń własnych wybrani ubezpieczyciele udzielają zniżek, które wahają się z reguły od 5 do 15 proc. Zniżki mogą dotyczyć obecności np. alarmu z monitoringiem, stałego dozoru, drzwi przeciwwłamaniowych z certyfikatem, krat w oknach, szyb i rolet przeciwwłamaniowych.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego