Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Jakie rozszerzenia w polisie mieszkaniowej chronią lokatorów?

Część z dostępnych rozszerzeń w polisie mieszkaniowej jest dedykowana lokatorom nieruchomości. To przede wszystkim następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW) i odpowiedzialność cywilna (OC w życiu prywatnym) oraz assistance (home assistance lub medical assistance).

Pakiet NNW pozwala finansowo chronić lokatorów na wypadek zdarzeń, które mają związek z życiem i zdrowiem. Typowe niebezpieczne sytuacje w domu i na posesji to upadek na schodach, poparzenie cieczą, porażenie prądem. Zakres zdarzeń i jest inny w zależności od wybranej polisy mieszkaniowej.

OC w życiu prywatnym to z kolei zabezpieczenie finansowe na wypadek nieumyślnych szkód, które mogą wyrządzić lokatorzy ubezpieczonej nieruchomości osobom trzecim lub mieniu do nich należącym. Typowe sytuacje to: wybicie szyby w oknie sąsiada, zarysowanie samochodu podczas jazdy rowerem, zalanie mieszkania piętro niżej. Lokator może wybrać maksymalną wysokość zabezpieczenia finansowego, np. 50 000 zł, 100 000 zł czy nawet 200 000 zł.

Assistance w polisie mieszkaniowej oznacza najczęściej pomoc ubezpieczyciela w przypadku awarii sprzętu RTV, uszkodzenia zamka w drzwiach czy cieknącej rury. Lokatorzy mogą skorzystać po szkodzie np. z transportu wraz z podręcznym bagażem do najbliższego hotelu, pobytu w hotelu, czy przejazdu ubezpieczonego i domowników wraz z bagażem podręcznym do osoby przez niego wyznaczonej, mieszkającej na terenie kraju (bilet kolejowy pierwszej klasy lub bilet autobusowy).

Powiązane pytania i odpowiedzi

Sprawdź ceny ubezpieczeń nieruchomości.
Zaoszczędź dzięki porównaniu ofert w 3 minuty.
Sprawdź ceny

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego