Obawiasz się kradzieży, pożaru lub zniszczenia elementów twojego mieszkania? Polisa mieszkaniowa pozwoli ci ochronić twój dobytek przed wszystkimi ryzykami. W dodatku za niewielką cenę. Najtańsze ubezpieczenie kupisz nawet za niecałe 200 złotych. Musisz tylko świadomie określić swoje potrzeby i odpowiednio dobrać zakres ochrony.

Decyzja o zakupie najtańszego pakietu ubezpieczeniowego jest zrozumiała – nikt nie chce przepłacać za ubezpieczenie mieszkania. Jednak sugerowanie się wyłącznie ceną lub zakup polisy “okazyjnie”, może mieć zgubne skutki. Pamiętaj, że zawarcie umowy powinno być poprzedzone dokładną analizą zakresu ochrony. Polisa mieszkaniowa ochroni twój dobytek kompleksowo tylko wtedy, gdy sam o to zadbasz. Zwróć więc uwagę, czy za niską ceną ubezpieczenia nie kryje się zbyt wiele ograniczeń w kwotach odszkodowania lub wyłączeń od odpowiedzialności.

Jak kupić kompleksowe ubezpieczenie mieszkania i nie przepłacić?

Polisę mieszkaniową z podstawowym zakresem ochrony (głównie z tzw. ubezpieczeniem murów) możesz kupić nawet za mniej niż 100 zł. Większość kupowanych ubezpieczeń mieszkaniowych jest jednak bardziej rozbudowana (np. z ochroną elementów ruchomych od kradzieży i dewastacji) i dotyczy nieco wyższego przedziału cenowego: 150-200 zł. Polecamy Ci skorzystanie z bogatszej oferty, ponieważ sytuacji w których coś może zagrozić Twojej nieruchomości jest wiele i nie jesteś w stanie ich przewidzieć.

Koszt polisy w wysokości nawet kilkuset złotych to nadal niedużo, biorąc pod uwagę fakt, że polisa dla mieszkania obowiązuje przez 12 miesięcy i w tym czasie daje Ci gwarancję wypłaty odszkodowania w wysokości nawet kilkuset tysięcy złotych.

Przed zawarciem umowy powinieneś zastanowić się przede wszystkim nad:

  • przedmiotami ubezpieczenia: chcesz chronić tylko mury czy również ruchomości domowe (wyposażenie Twojego mieszkania),np. sprzęt gospodarstwa domowego, cenną kolekcję, sprzęt sportowy, turystyczny, przedmioty osobistego użytku?
  • ryzykiem, na jaki najbardziej narażone jest twoje mieszkanie (np. jeśli mieszkasz na parterze może to być włamanie, a w starszym budownictwie - ryzyko pożaru, zalania itp.),
  • sumą ubezpieczenia (do jakiej maksymalnej wartości chcesz ubezpieczyć swoje mieszkanie),
  • wniesieniem do umowy udziału własnego w celu obniżenia ceny polisy (jest to umowne procentowe lub kwotowe potrącenie odszkodowania, a więc koszt ponoszony przez Ciebie).

Wiesz już jaki zakres ochrony jest dla Ciebie najkorzystniejszy? Dopiero teraz możesz przystąpić do poszukiwania najtańszej oferty ubezpieczenia mieszkania.

Do wyliczenia najtańszej rocznej składki ubezpieczenia mieszkania posłuży Ci nasz kalkulator ubezpieczeń. Pierwszym krokiem będzie stworzenie tzw. profilu klienta. Jest to nic innego jak podanie informacji dotyczących ubezpieczanego mienia i ubezpieczających osób.

Informacje te należy podać w zintegrowanym formularzu podzielonym na kilka części:

  • Przedmiot ubezpieczenia (dom, mieszkanie, budynek w budowie),
  • Dane podstawowe (specyfika nieruchomości),
  • Dane adresowe (lokalizacja nieruchomości),
  • Historia ubezpieczenia (od kiedy polisa ma obowiązywać),
  • Zakres ubezpieczenia (wartość nieruchomości i typ ochrony).

Kalkulator ubezpieczeń jest skonstruowany w taki sposób, aby pokazać jak najwięcej wyników za jednym wypełnieniem formularza (kalkulację można także zapisać podając adres e-mail i wrócić do wyliczenia w dowolnej chwili). Otrzymasz do 5 ofert ubezpieczeniowych razem z wysokością składki dla 4 różnych pakietów, oznaczonych literami:

PAKIET „S” – ochrona podstawowa z cesją na bank, pod kredyt

PAKIET „M” – dodatkowo ochrona ruchomości domowych od zdarzeń losowych

PAKIET „L” – dodatkowo ochrona ruchomości domowych i stałych elementów od zdarzeń losowych oraz kradzieży

PAKIET „XL” - dodatkowo ochrona ruchomości domowych i stałych elementów od zdarzeń losowych oraz kradzieży z wysokimi sumami ubezpieczenia

Jeżeli jesteś zainteresowany najniższą składką za ubezpieczenie mieszkania np. z powodu konieczności wniesienia cesji na bank (w przypadku zaciągnięcia kredytu hipotecznego),prawdopodobnie zwrócisz uwagę na pakiet „S”.

Podsumowując:

Najtańsze ubezpieczenie mieszkania nie musi oznaczać gorszej ochrony ubezpieczeniowej, ale pod warunkiem, że wybierzesz go świadomie, porównując nie tylko cenę polisy, ale również jej zakres działania.

Oceń stronę
4,45