Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Czy ubezpieczenie pokrywa też transport między placówkami medycznym?

Tak, jeśli wymaga tego stan zdrowia poszkodowanego i jest to wyraźnie wskazane przez lekarza prowadzącego leczenie. Wówczas ubezpieczyciel pokryje koszty transportu sanitarnego, np. karetką pogotowia czy śmigłowcem ratowniczym. Jeśli placówka medyczna bądź firma dokonująca przywozu poszkodowanego między szpitalami wystawi rachunek bądź fakturę za wykonaną usługę, należy zachować ten dokument. Będzie on wymagany przez ubezpieczyciela w momencie ubiegania się zwrotu kosztów transportu.

Przewóz chorego tego typu może być ograniczony konkretną sumą gwarantowaną. Oznacza to, że towarzystwo pokryje koszty transportu medycznego, ale do określonej kwoty. Taką informację można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia lub karcie produktu.

Jeśli koszt przewozu przekroczy sumę gwarantowaną, to wówczas pozostałą kwotę musi pokryć sam ubezpieczony z własnej kieszeni. Warto więc przy wyborze ubezpieczenia zdecydować się na wysokie sumy gwarantowane kosztów leczenia.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego