Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Do jakiej kwoty ubezpieczyciel pokryje koszty powrotu do kraju?

W ramach kosztów leczenia ubezpieczyciel pokrywa również koszty transportu powrotnego do kraju. To tak zwane koszty repatriacji lub jeszcze inaczej - transport międzynarodowy lub transport medyczny. Jeśli stan zdrowia nie będzie pozwalał na standardową podróż, to ubezpieczyciel zorganizuje i opłaci specjalistyczny powrót do Polski.

Może to być przewiezienie karetką pogotowia w asyście lekarza, ratownika lub pielęgniarki. Jeśli nie ma takiej możliwości, to opłacone zostanie specjalne miejsce w samolocie (np. dla osób ze złamaną nogą lub założonym gipsem), wynajęty zostanie samolot lub helikopter medyczny

Takie koszty zwykle są bardzo wysokie. Warto przy wyborze ubezpieczenia sprawdzić, do jakiej kwoty ubezpieczyciel organizuje powrót do kraju. Koszty repatriacji powodują, że zaleca się wybór możliwie wysokiej sumy gwarantowanej kosztów leczenia. Na terenie Europy to 30 000 euro, w pozostałych państwach świata - od 50 000 euro wzwyż (w przypadku podróż do USA, Japonii, Kanady czy Australii najlepiej zdecydować się na wariant z jak najwyższą sumą gwarantowaną).

Powiązane pytania i odpowiedzi

Kup ubezpieczenie od 2,29 zł dziennie

Zapewnij sobie spokojne wakacje

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego