Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Dlaczego dostałem karę za brak OC auta uszkodzonego?

Ustawa o ubezpieczeniach obowiązkowych nie przewiduje zniesienia obowiązku ubezpieczenia samochodu, który jest uszkodzony

Jedną ze zmian w zapowiadanym pakiecie deregulacyjnym, jest możliwość czasowego wyrejestrowania pojazdu, który nie jest sprawny. To ułatwi życie wielu posiadaczom niesprawnych samochodów, którzy zgodnie z ustawą są zmuszeni płacić składki za OC samochodów, które nie jeżdżą. 

Przy czym należy mieć na uwadze, że niesprawność pojazdu według pakietu deregulacyjnego nie będzie tożsama z niesprawnością, za która policjant zatrzyma nam dowód rejestracyjny i uniemożliwi dalszą jazdę. Czasowe wyrejestrowanie będzie możliwe tylko i wyłącznie w momencie, kiedy pojazd nie ma technicznej możliwości poruszania się, jest niesprawny i bez złożonych napraw nie można go uruchomić. Będzie potrzebne zaświadczenie ze Stacji Diagnostycznej. 
 

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego