Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00
ZadzwońWhatsApp

Gdzie zgłosić szkodę, jeśli sprawcą kolizji jest obcokrajowiec?

Szkodę spowodowaną przez obcokrajowca w Polsce możesz zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy (jeśli uda Ci się go ustalić) poprzez korespondenta urzędującego w naszym kraju. Są nimi zakłady ubezpieczeń, które na terytorium Polski oferują obowiązkowe ubezpieczenia komunikacyjne OC, których jest około 35. Do zgłoszenia potrzebne Ci będą m.in. numery rejestracyjne pojazdu sprawcy oraz kraj zarejestrowania.

Jeśli do kolizji doszło za granicą, szkodę zgłosisz w kraju, w którym przebywasz (do ubezpieczyciela sprawcy) lub po powrocie do Polski. Skontaktuj się wówczas z reprezentantem towarzystwa, które ubezpiecza sprawcę zdarzania.

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego