Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Kiedy można spisać oświadczenie o kolizji?

Gdy podczas zdarzenia drogowego chociażby jedna osoba została ranna, mówimy o wypadku – wówczas należy koniecznie wezwać na miejsce policję, która ustali sprawcę i okoliczności zdarzenia.

Jeśli natomiast doszło do stłuczki, w której nie ucierpiał żaden z uczestników (uszkodzone zostało tylko mienie, np. samochód), mamy do czynienia z kolizją drogową. W takim przypadku można zastanowić się nad spisaniem oświadczenia o zdarzeniu drogowym. Celowo piszemy „zastanowić”, ponieważ takie rozwiązanie nie zawsze jest korzystne dla poszkodowanego. Sprawca kolizji może np. wycofać się po pewnym czasie ze swojego przyznania się do winy. W konsekwencji prowadzi to nawet do odmowy wypłaty odszkodowania (brak sprawcy oznacza brak podstaw do likwidacji szkody z polisy OC).

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj 67 ofert OC/AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego