Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy ubezpieczenie na życie do kredytu można wybrać indywidualnie zamiast oferty banku?

Tak, można samodzielnie wybrać ubezpieczenie na życie, które będzie całkowicie spełniać oczekiwania pod względem ochrony, jak i wysokości składki. Oferta ubezpieczenia na życie w banku nie zawsze będzie korzystnym rozwiązaniem z kilku powodów:

  • bank, który wymaga zakupu konkretnej oferty ubezpieczenia na życie, najczęściej współpracuje z tym konkretnym towarzystwem ubezpieczeniowym,
  • klient nie ma okazji porównać konkurencyjnych ofert, więc ryzykuje przepłaceniem za składkę,
  • oferta banku może nie zawierać tych rozszerzeń, które dla klienta będą miały duże zdarzenie,
  • albo tak niekorzystne wyłączenia odpowiedzialności czy okres karencji, że uzyskanie odszkodowania będzie mocno utrudnione.

Od ubezpieczenia na życie do kredytu można odstąpić w ciągu 30 dni od zawarcia umowy. Natomiast jeśli chodzi o możliwość wypowiedzenia, zasady zależą od towarzystwa ubezpieczeniowego. Zdarza się, że bank zezwala na rezygnację dopiero wtedy, gdy wartość zadłużenia będzie niższa, by następnie zaproponować gorsze warunki spłaty pozostałej części kredytu.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego