W życiu każdego z nas przychodzi moment, kiedy zaczynamy myśleć o zabezpieczeniu finansowym swoim i swoich bliskich. Właśnie wtedy warto rozważyć zakup ubezpieczenia na życie. PKO Bank Polski, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferuje szeroki wachlarz polis na życie, które zapewniają ochronę ubezpieczeniową w różnych sytuacjach.

Poniżej przyjrzymy się bliżej ofercie PKO BP w zakresie ubezpieczeń na życie. Przeanalizujemy dostępne warianty, co obejmuje ochrona ubezpieczeniowa, jakie są koszty oraz dodatkowe korzyści płynące z zawarcia umowy ubezpieczenia w PKO BP. Dowiesz się, jak wybrać polisę najlepiej dopasowaną do Twoich potrzeb oraz jak zapewnić sobie i swoim bliskim finansowe bezpieczeństwo na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

TU SPRAWDZISZ CENY UBEZPIECZENIA

Jakie ubezpieczenia na życie znajdziesz w PKO?  

Dla klientów indywidualnych, w kategorii życie i zdrowie, PKO BP oferuje trzy główne produkty: Ubezpieczenie życia i zdrowia, Ubezpieczenie NNW dzieci i młodzieży oraz Ubezpieczenie na wypadek nowotworu. Każde z nich odpowiada na inne potrzeby i zapewnia wsparcie finansowe w różnych sytuacjach życiowych. Co obejmuje ochrona ubezpieczeniowa? Przyjrzyjmy się bliżej ofercie dotyczącej polisy na życie – Ubezpieczenie życia i zdrowia.

To elastyczne rozwiązanie, które w ramach umowy ubezpieczenia pozwala na dopasowanie zakresu ochrony do indywidualnych potrzeb. Możesz ubezpieczyć swoje życie na wypadek śmierci, ale również rozszerzyć polisę o pakiety związane z chorobą, wypadkiem lub z tytułu niezdolności do pracy. Co więcej, masz możliwość samodzielnego wyboru sumy ubezpieczenia, a składka pozostaje stała przez cały okres trwania umowy. Dodatkowo przez pierwsze 6 miesięcy możesz bezpłatnie korzystać z platformy Telemedycyna+, która umożliwia konsultacje medyczne online.

Zobacz, kto jest ubezpieczycielem w ofercie banku    

Banki, które umożliwiają zakup ubezpieczenia na życie, najczęściej nie oferują własnych produktów ubezpieczeniowych, a współpracują z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym.

W tym przypadku bank również nie jest ubezpieczycielem, a ochronę oferuje nam PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń. Firma ta od 25 lat działa na polskim rynku ubezpieczeniowym, zatem może pochwalić się solidnym doświadczeniem.

Oferty, składki i kwoty świadczeń   

Bank PKO oferuje bardzo różne możliwości. Wiesz już, że w ramach ubezpieczenia na życie i zdrowie dostępne są trzy główne produkty. Ochrona ubezpieczeniowa tych ofert różni się zarówno w zakresie ochrony, wysokości sumy ubezpieczenia, jak i progu wiekowego, w jakim można przystąpić do zakupu polisy. Sprawdź, co mogą zapewnić Ci poszczególne oferty ubezpieczeniowe.

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Ubezpieczenia PKO Życie to elastyczne rozwiązanie, które pozwala Ci dopasować zakres ochrony do Twoich indywidualnych potrzeb. Podstawą jest Pakiet Życie, który zapewnia wypłatę świadczenia w razie Twojej śmierci. Możesz go jednak rozszerzyć o trzy pakiety opcjonalne: Zdrowie, Wypadkowy i Czasowa Niezdolność do Pracy.

  • Pakiet Zdrowie zapewnia wsparcie finansowe w razie poważnego zachorowania, takiego jak zawał serca, udar mózgu czy nowotwór złośliwy.
  • Pakiet Wypadkowy obejmuje urazy powstałe wskutek nieszczęśliwych wypadków, np. złamania, oparzenia lub rany.
  • Pakiet Czasowa Niezdolność do Pracy daje Ci prawo do świadczenia, jeśli jesteś na zwolnieniu lekarskim nieprzerwanie przez minimum 30 dni.

Każdy z pakietów ochrony zdrowia zawiera Moduł Powrót do Zdrowia, który może pomóc Ci w powrocie do pełnej sprawności po chorobie lub wypadku.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to polisa, której ochrona ubezpieczeniowa zapewni Tobie i Twoim bliskim wsparcie finansowe w razie diagnozy nowotworu złośliwego lub nowotworu in-situ. Dzięki niej zyskasz środki, by pokryć koszty opłat leczenia, rehabilitacji, a także na bieżące wydatki, gdy Twoja zdolność do pracy będzie ograniczona.

W ramach ubezpieczenia na wypadek nowotworu w PKO BP możesz liczyć na:

  • wypłatę świadczenia w razie diagnozy;
  • pokrycie kosztów leczenia w Polsce lub za granicą, w tym chemioterapii, radioterapii, operacji i innych form terapii;
  • dodatkowe świadczenia np. związane z pobytem w szpitalu, rehabilitacją czy opieką nad dziećmi.

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu to ważny element zabezpieczenia finansowego, który pozwala skoncentrować się na walce z chorobą, nie martwiąc się o dodatkowe obciążenia finansowe.

Ubezpieczenie dziecka

Ubezpieczenie dziecka w PKO BP to oferta, która zapewnia Twojemu dziecku kompleksową ochronę w razie nieszczęśliwego wypadku.

W ramach ubezpieczenia dziecko zyskuje dostęp do szerokiego zakresu świadczeń, w tym:

  • specjalistycznej pomocy medycznej – konsultacji lekarskich, badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych i rehabilitacji;
  • dodatkowego wsparcia w opiece – prywatnych lekcji z nauczycielem, opieki nad dzieckiem w domu lub dowozu do szkoły;
  • bonu podarunkowego – 200 zł na zakup książek, gier lub zabawek w przypadku leczenia urazu.

Ubezpieczenie dziecka w PKO BP to sposób na zapewnienie swojej pociesze poczucia bezpieczeństwa i niezbędnej pomocy w trudnych sytuacjach.
 

Oferta ubezpieczeniowa PKO BP

Szczegóły

Ubezpieczenie życia i zdrowia

Ubezpieczenie na wypadek nowotworu

Ubezpieczenie dziecka

Dla kogo

Osoby w wieku 18-70 lat (Pakiet Życie i Wypadkowy) lub 18-60 lat (Pakiet Zdrowie i Czasowa Niezdolność do Pracy)

Osoby w wieku 18-60 lat, które nie chorowały na nowotwór

Dzieci i młodzież do 20. roku życia

Zakres

Śmierć, poważne zachorowanie (zawał, udar, nowotwór), urazy wskutek nieszczęśliwych wypadków, czasowa niezdolność do pracy

Nowotwór złośliwy, nowotwór in situ, koszty leczenia

Urazy, rozstrój zdrowia, uszkodzenia ciała wskutek nieszczęśliwych wypadków

Liczba wariantów

1 pakiet obowiązkowy (Życie) + 3 pakiety opcjonalne (Zdrowie, Wypadkowy, Czasowa Niezdolność do Pracy)

3 warianty: Komfort, Premium, Premium+

2 warianty: podstawowy i rozszerzony

Cena

Składka ustalana indywidualnie

23 zł/miesięcznie (wariant Komfort dla osób w wieku 18-39 lat)

5 zł/miesięcznie (wariant podstawowy)

Dodatkowe rozszerzenia

Moduł Powrót do Zdrowia, Uraz Osoby Bliskiej (w pakiecie Wypadkowym)

PKO Pomoc Medyczna, organizacja leczenia za granicą, zwrot składek w razie śmierci

Specjalistyczna pomoc medyczna, dodatkowe wsparcie w opiece, bon podarunkowy

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych z dnia 19.11.2024 r.

Gdzie i kiedy działa ochrona w PKO?

Ubezpieczenia w PKO Bank Polski w ramach umowy zapewniają ochronę przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz. Wypłata świadczeń następuje w przypadku zdarzeń losowych objętych ochroną, które wystąpią w okresie trwania umowy ubezpieczenia.

Wypowiedź eksperta

Warto jednak pamiętać, że zakres terytorialny niektórych świadczeń może być ograniczony. Dla przykładu, w Ubezpieczeniu dziecka świadczenia realizowane są wyłącznie na terytorium Polski, mimo że ochrona obejmuje zdarzenia za granicą.
Ewelina Ratajczak, Specjalista ds. ubezpieczeń na życie i nieruchomościEwelina Ratajczak, Specjalista ds. ubezpieczeń na życie i nieruchomości

Pamiętaj, że w pewnych sytuacjach ochrona ubezpieczeniowa może nie zadziałać. Dotyczy to przede wszystkim wyłączeń odpowiedzialności, które szczegółowo opisane są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) umowy. Wyłączenia mogą obejmować m.in. zdarzenia o charakterze katastroficznym (takie jak wojna, działanie energii jądrowej), a także niektóre działania podejmowane przez Ubezpieczonego (np. pozostawanie pod wpływem alkoholu lub świadome narażanie się na niebezpieczeństwo).
 

Co zrobić, by uzyskać świadczenie?  

Zgłoszenie roszczenia powinno odbywać się telefonicznie lub za pomocą formularza online, pod numerem Centrum pomocy ubezpieczyciela, który można znaleźć na stronie internetowej banku. Jeśli w bliskiej okolicy masz placówkę banku PKO BP, możesz wybrać się osobiście.

Bardzo ważne jest, by przedstawić ubezpieczycielowi pełną dokumentację, która będzie potwierdzała zdarzenie objęte ochroną. Brak części dokumentów lub danych osobowych może skutkować wydłużeniem czasu oczekiwania na wypłatę świadczenia.

Czy takie rozwiązanie to dobry pomysł? 

Ubezpieczenie, które możesz nabyć podczas wizyty w banku, jest z pewnością prostym rozwiązaniem, przez co łatwiej podjąć decyzję o zakupie. Należy jednak pamiętać o tym, że nie jest to rozwiązanie korzystne dla wszystkich, głównie ze względu na nasze indywidualne i różne potrzeby.

Jakie są plusy zakupu polisy w banku:

•    szybki i prosty zakup,
•    niska składka ubezpieczeniowa,
•    składka pobierana jest z konta bankowego,
•    minimum formalności.

Warto jednak mieć na uwadze również minusy takiego rozwiązania:

•    wybór ograniczony jest do jednego towarzystwa ubezpieczeniowego,
•    brak możliwości modyfikowania umowy,
•    ograniczone możliwości ubezpieczenia, 
•    zakres ochrony, który może nie odpowiadać na nasze indywidualne potrzeby.

Pamiętaj o tym, że ubezpieczenie na życie powinno być dopasowane do Twoich oczekiwań i indywidualnych wymagań. Ubezpieczenie, które zakupisz indywidualnie, może mieć większą SU niż wartość naszej pożyczki i oferować Ci zdecydowanie większy zakres ochrony. Dobrze jest zatem zastanowić się nad tym, kogo chcesz chronić oraz w jaki sposób.

Pamiętaj, żeby te punkty sprawdzić w umowie! 

Zanim zdecydujesz się na zakup polisy i podpisz umowę z ubezpieczycielem, warto sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące Twojego ubezpieczenia. Sprawdź, czy zgadza się wysokość sumy ubezpieczenia, czy zakres ochrony to dokładnie to, na czym Tobie zależało oraz jak długo trwa umowa oraz czas karencji w wybranej przez Ciebie polisie.

W czasie spotkania z doradcą ubezpieczeniowym możesz zmienić zdanie dotyczące wysokości zabezpieczenia czy rodzaju ochrony, na jakiej Ci zależy. W związku z tym, doradca może Ci sprzedać nieco inny produkt ubezpieczeniowy. 

Pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę 

W znalezieniu odpowiedniego ubezpieczenia na życie pomocne może być porównanie. Dzięki temu możemy dotrzeć do ofert różnych ubezpieczycieli, których wcześniej nie braliśmy pod uwagę, a posiadają korzystne dla nas warunki umowy. Możemy być zaskoczeni, jak różnią się od siebie oferty pod względem ceny oraz zakresu ochrony. 

Samodzielnie porównanie ofert może być czasochłonne i skomplikowane, dlatego warto skorzystać z pomocy porównywarki ubezpieczeniowej. Na czym polega takie narzędzie?

Zadaniem porównywarki jest znalezienie ubezpieczeń na podstawie udzielonych przez nas informacji: preferowanej sumy ubezpieczenia, konkretnego zakresu ochrony, wieku, w jakim jesteśmy oraz tego, jaki zawód wykonujemy. Dzięki temu wyeliminowane zostają te produkty, które nie spełniają tych warunków. Z porównywarką szybko i łatwo dotrzemy do najbardziej solidnych ofert oraz do możliwie tańszych rozwiązań. 
 

Przeczytaj również: 6 powodów, dla których warto mieć polisę na życie

TU SPRAWDZISZ CENY UBEZPIECZENIA

To warto wiedzieć

1.    Zakup polisy PKO BP jest możliwy wyłącznie dla klientów banku

2.    Ubezpieczycielem banku PKO jest PKO Ubezpieczenia.

3.    Oferta banku dotyczy kilku różnych wariantów ochrony i działa na zasadzie ubezpieczenia grupowego

4.    Aby sprawdzić, czy warunki PKO są dla nas wystarczające, warto porównać polisę z innymi przez kalkulator online 

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie w PKO

  1. Czy trzeba być klientem banku PKO, by móc kupić ubezpieczenie?

    Tak, zakup polisy w PKO BP wymaga tego, żebyśmy byli klientem banku. Dotyczy to zarówno ubezpieczeń ochronnych, jak i produktów, które łączą się z kredytem, pożyczką lub kartą kredytową.

  2. Gdzie i kiedy działa ochrona z ubezpieczenia w PKO?

    Ochrona z polisy w PKO BP działa przez całą dobę i na całym świecie. Możemy zatem cieszyć się pełną ochroną w czasie trwania umowy z ubezpieczycielem. 

  3. Czy mogę kupić polisę PKO, jeśli posiadam już inne ubezpieczenie?

    Tak, można nabyć ubezpieczenie, jeśli posiadamy już inną polisę. W przypadku ubezpieczeń na życie możemy posiadać kilka różnych produktów w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych. Dwa ubezpieczenia mogą zapewnić nam podwójne odszkodowanie w przyszłości.

  4. W jakim wieku można przystąpić do zakupu polisy w PKO?

    Wiek, w jakim możemy przystąpić do zakupu ubezpieczenia w PKO BP, jest zależny od rodzaju ubezpieczenia. Różnice dotyczą górnej granicy wiekowej, ponieważ każdą z wyżej wymienionych polis można nabyć po 18 roku życia. Ubezpieczenie Moje Życie24 można nabyć najpóźniej przed ukończeniem 57 lat, z kolei Bezpieczny Plan na życie przed ukończeniem 65 roku życia. Ubezpieczenie do kredytu lub pożyczki hipotecznej można zakupić do 70 roku życia.