Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Miesięczna składka od 4 zł, a dodatkowo gwarantowane minimum 50 000 zł za zdiagnozowanie nowotworu oferuje swoim klientom bank ING. Wystarczy, że ci zdecydują się na ubezpieczenie życia w banku, ale czy taka polisa będzie wystarczająca? Sprawdźmy, czy ubezpieczenie oferowane przez bank ING, po prostu się opłaca.

polisa na życie w banku ing
Porównaj ceny

Podczas wizyty banku możemy spotkać się z propozycją ubezpieczenia na życie. Jeśli nie posiadamy takiego zabezpieczenia, oferta może nam się wydać atrakcyjna, bo jest zazwyczaj niedroga i ma dość szeroki zakres ochrony. 

Kto ubezpiecza - bank czy TU?

Bank zwykle nie jest ubezpieczycielem, a jedynie pośrednikiem. Oznacza to, że na zasadzie współpracy z wybraną firmą ubezpieczeniową sprzedaje produkty ubezpieczeniowe. 

W przypadku Banku Śląskiego ING ubezpieczycielem jest towarzystwo Nationale Nederlanden. Bank obsługuje rocznie około 4,8 mln klientów detalicznych i posiada w Polsce ponad 300 oddziałów. Oznacza to, że jest jedną z najczęściej wybieranych instytucji finansowych przez Polaków. 

Nationale Nederlanden jest z kolei liderem branży ubezpieczeniowej – na całym świecie ubezpiecza blisko 17 mln ludzi. W Polsce firma działa już od 1994 roku i ubezpieczenia ponad pół miliona Polaków.

Co oferuje ING z polis na życie?

Oferta banku ING jest dość szeroka, skupmy się jednak na trzech głównych produktach – NNW, polisy na raka oraz ochrony dla dziecka, ponieważ są to produkty, które wzbudzają największe zainteresowanie wśród klientów.

Klient banku ING ma możliwość wykupienia polisy NNW, która zabezpieczy go na możliwość nieszczęśliwych wypadków, może również zabezpieczyć się na wypadek choroby nowotworowej, a także zabezpieczyć finansowo swoje dzieci.

ING ubezpieczenie życia i zdrowia w razie nieszczęśliwych wypadków

Oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat, a nie ukończyły jeszcze 70 roku życia. Polisa zabezpiecza klientaów ING na wypadek:

 • trwałego inwalidztwa częściowego powstałego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • trwałego inwalidztwa całkowitego powstałego wskutek nieszczęśliwego wypadku,
 • śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • śmierci w wyniku wypadku komunikacyjnego,

Te zdarzenia zobowiązują Nationale-Nederlanden do wypłaty świadczenia. W przypadku zgonu ubezpieczonego – świadczenie wypłacane jest uposażonym, czyli osobom wskazanym w umowie.

Jednak są sytuacje, w których ubezpieczyciel może odstąpić od warunków umowy i nie wypłacić świadczenia pomimo wystąpienia zdarzenia. Należą do nich zachorowania ryzykowne oraz świadome działanie na własną niekorzyść, należą do nich śmierć, urazy oraz uszczerbki na zdrowiu powstałe wskutek:

 • działań wojennych,
 • skażenia biologicznego, 
 • chemicznego bądź radioaktywnego, 
 • udziału w aktach przemocy, zamieszkach, 
 • pozostawania pod wpływem alkoholu, środków odurzających, 
 • popełnienia przestępstwa, 
 • prowadzenia środka transportu bez uprawnień bądź jeżeli ten pojazd nie spełniał kryteriów dopuszczenia do ruchu, 
 • amatorskiego bądź zawodowego uprawiania sportów wysokiego ryzyka, 
 • wykonywania zawodów wysokiego ryzyka, 
 • samobójstwa popełnionego w okresie dwóch lat od dnia zawarcia umowy.

Ceny ubezpieczenia w ING nie należą do wysokich. To maksymalnie poniżej 40 zł miesięcznie z maksymalna sumą ubezpieczenia na poziomie 240 000 zł. W każdym z czterech wariantów znajdziemy pięć tych samych zdarzeń.

Polisa na życie w ING – sumy ubezpieczenia

zdarzenieWariant I Wariant II Wariant III Wariant IV 
trwałe inwalidztwo częściowe 
w wyniku nieszczęśliwego wypadku
10 000 zł70 000 zł120 000 zł160 000 zł
trwałe inwalidztwo całkowite
w wyniku nieszczęśliwego wypadku
10 000 zł70 000 zł120 000 zł160 000 zł
śmierć 
w wyniku nieszczęśliwego wypadku
10 000 zł70 000 zł120 000 zł160 000 zł
śmierć 
w wyniku wypadku komunikacyjnego
10 000 zł100 000 zł170 000 zł240 000 zł
śmierć 100 zł300 zł400 zł500 zł

miesięczna składka

4 zł

19 zł

29 zł

39 zł

Tabela 1. Na podstawie ing.pl

Polisa może okazać się dobrym rozwiązaniem dla tych osób, które dotychczas nie kupiły ubezpieczenia na życie i nie są takim zakupem szczególnie zainteresowane – dzięki niewysokiej składce i atrakcyjnym warunkom zdecydują się na zakup ochrony, która w przyszłości może im bardzo pomóc. Należy jednak zwrócić uwagą na fakt, że polisa posiada bardzo konkretny zakres ochrony, którego nie można dowolnie rozbudować według własnych potrzeb, jak również maksymalna suma ubezpieczenia dla części zainteresowanych może być zdecydowanie za niska.

ING Ochrona na wypadek nowotworu

Polisa na raka oferowana klientom banku ING jest skierowana do osób między 18 a 65 rokiem życia. Polega na wypłacie świadczenia w razie zdiagnozowania m.in. nowotworu złośliwego oraz innych poważnych chorób – np. zawału serca. 

Polisa zapewnia przede wszystkim wsparcie finansowe, które ma wspomóc szybkie rozpoczęcie leczenia, jak również utrzymać dotychczasowy poziom życia – z uwagi na chorobę i zwolnienie lekarskie bardzo często zdarza się, że traci się stabilność finansową, która dodatkowo utrudnia powrót do zdrowia.

Ochrona na wypadek nowotworu w ING - warunki

Zdarzenie objęte ochronąWariant podstawowyWariant rozszerzony
Nowotwór złośliwy50 000 zł80 000 zł
Śmierć ubezpieczonego5000 zł5000 zł
Inne poważne zachorowania50 000 zł

miesięczna składka

od 14 zł

od 20 zł

Tabela 2. Na podstawie dokumentu OWU Nationale -Nederlanden Moje Zdrowie Plus.

Podane w tabeli składki są minimalnymi, ponieważ ich wysokość zależy od wieku i stanu zdrowia ubezpieczonego klienta banku ING. Na podstawie ankiety medycznej (historii chorób, przypadków zachorowań w rodzinie, nałogów) Nationale-Nederlanden za pośrednictwem banku ocenia skalę ryzyka ubezpieczeniowego.

Poważne zachorowania w przypadki oferty ING dotyczą następujących przypadków:

 • zawał serca,
 • niewydolność nerek,
 • udar mózgu,
 • przeszczep narządów,
 • operacja bypass.

Umowa zawierana jest na okres 12 miesięcy, po tym czasie ubezpieczony może zgłosić chęć kontynuowania ochrony.

ING ubezpieczenie dziecka 24/7

Rodzice często uważają, że polisa NNW zakupiona w szkole jest wystarczającą ochroną dla ich pociech. Nic bardziej mylnego – szkolne ubezpieczenia bardzo często mają niski zakres ochrony, a stoi za tym konieczność dopasowania oferty do możliwości finansowych wszystkich rodziców

W sytuacji, gdybyśmy chcieli zapewnić naszym dzieciom dodatkową ochronę – możemy zdecydować się na zakup polisy dla dziecka. ING również posiada taką ofertę.
Ubezpieczyć możemy dziecko między 3 a 18 rokiem życia. Umowa jest zawierana na okres 12 miesięcy.

Ochrona dla dziecka w ING

zdarzenie

Wariant
Standard

Wariant
Optimum
Wariant
Premium 

Złamania

900 zł

900 zł

900 zł

Skręcenia

900 zł

900 zł

Zwichnięcia

900 zł

900 zł

Oparzenia

3000 zł

Rany wymagające szycia

900 zł

Urazy

900 zł

roczna składka

50 zł

75 zł

125 zł

Tabela 3. Na podstawie dokumentu OWU Nationale -Nederlanden Ubezpieczenie Dziecka bez Przerwy.

Jak wszystkie polisy, również ochrona dla dziecka w ING posiada swoje wyłączenia odpowiedzialności. Należą do nich m.in. urazy powstałe w wyniku przebywania dziecka pod wpływem alkoholu.

Nasz typ 

Dla klientów ING ubezpieczenia oferowane przez bank mogą okazać się atrakcyjne lub niewystarczające. Pod względem finansowym polisa ING na pewno jest korzystana, może to być zarówno dobra ochrona dla osób, które nie posiadają żadnego ubezpieczenia, jak również dla tych osób, które posiadają już ubezpieczenie indywidualne lub grupowe i chcą zwiększyć swoją szansę na odszkodowanie lub zwyczajnie zwiększyć sumę ubezpieczenia.

A dla kogo oferta ING nie będzie dobrym rozwiązaniem? Dla tych osób, które mają określone zapotrzebowania – np. posiadają kredyt hipoteczny w wysokości 300 000 zł. Suma ubezpieczenia oferowana przez ING nie będzie wówczas wystarczająca. Osoby, którym zależy na bardziej rozbudowanej ochronie na wypadek chorób – również powinny sprawdzić inne dostępne możliwości.

Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia w banku – zastanówmy się dokładnie nad naszymi realnymi potrzebami, np.:

 • ryzyko poważnego zachorowania,
 • stylem życia, 
 • obciążeniami genetyczne, 
 • wiekiem. 

Warto też przeanalizować kogo i w jaki sposób chcemy ochronić na wypadek nagłej śmierci – innej ochrony będziemy potrzebować, gdy jesteśmy jedynym żywicielem rodziny i mamy trójkę dzieci, innej z kolei – gdy mamy jedno, prawie dorosłe dziecko, pracującego partnera i kredyt hipoteczny. Każda sytuacja jest inna i każda wymaga innej formy zabezpieczenia, dlatego warto przyjrzeć się bliżej innym ofertom – być może będą odpowiadały naszym potrzebom bardziej niż oferta ING.

Ważne informacje

1. Maksymalna suma ubezpieczenia, jaką oferuje ING w ubezpieczeniu na życie to 240 000 zł

2. Ubezpieczenie na wypadek chorób nowotworowych uwzględnia również inne poważne zachorowania jak np. zawał serca czy udar mózgu

3. Polisa ochronna dla dzieci jest dedykowana dzieciom między 3 a 18 rokiem życia

4. Zakup polisy powinno poprzedzać porównanie ofert – w podobnej cenie możemy znaleźć lepszy zakres ochrony, dłuższy czas umowy czy warunki dopasowane do naszych potrzeb