Polisa na życie w banku od 4 zł miesięcznie to z całą pewnością jedna z najtańszych możliwych ofert ubezpieczeniowych. ING Bank Śląski oferuje kilka opcji ubezpieczeń na życie, a my sprawdzamy, czy takie rozwiązania będą nam się opłacać i na co zwracać uwagę przy zakupie polisy.

Zobacz, jaką ochronę ma do zaoferowania ING Bank Śląski? 

Polisa na życie w ING to produkt dodatkowy, na który zdecydować się mogą klienci banku. Przy zakładaniu rachunku bankowego, karty kredytowej lub przy decyzji o kredycie w ING, możesz również nabyć ubezpieczenie na życie.

Oferta obejmuje swoją ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków, ochronę dla dzieci oraz zabezpieczenie na wypadek choroby nowotworowej.

Wiek wstępu jest zależny od poszczególnej oferty. Ubezpieczycielem w ofercie banku ING nie jest sam bank, a firma ubezpieczeniowa, z którą ING współpracuje – Nationale-Nederlanden.

W razie wypadku, nowotworu oraz ochrona dla dziecka 

Jeśli jesteś klientem ING Banku Śląskiego, masz do wyboru trzy opcje ochrony: 

 • ochronę NNW dla dzieci,
 • ochronę NNW dla dorosłych,
 • ochronę na wypadek poważnego zachorowania.

Na początku przyjrzyjmy się ochronie skierowanej do dzieci. Ubezpieczenie NNW dla dziecka jest w ING dostępne w trzech różnych wariantach, których cena wynosi kolejno: 55, 129 lub 159 zł rocznie. Polisa obejmuje ochroną urazy ciała związane ze złamaniem, zwichnięciem, skręceniem lub oparzeniem. Ochrona obejmuje również rany, które wymagają zszycia oraz inne urazy.
 

Polisa szkolna NNW dla dziecka

Zdarzenie

Standard

Optimum

Premium

Złamania

900 zł

900 zł

900 zł

Skręcenia

-

900 zł

900 zł

Zwichnięcia

-

900 zł

900 zł

Oparzenia

-

-

3 000 zł

Rany wymagające szycia

-

-

900 zł

Urazy

-

-

900 zł

Cena składki rocznej

55 zł

129 zł

159 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na stronie ING.

Dziecko z polisą NNW w ING zyskuje ochronę przez całą dobę, na całym świecie. Zabezpieczenie dotyczy również zdarzeń, które mają miejsce zarówno w szkole, jak i poza terenem szkoły.

Następna polisa, którą oferuje Bank Śląski ING to ubezpieczenie wypadkowe NNW. Takie rozwiązanie zabezpiecza w sytuacji, gdy dojdzie do następstw nieszczęśliwych wypadków. Ochrona obejmuje trwałą, częściową lub całkowitą niepełnosprawność.

Tutaj do wyboru masz 4 różne pakiety cenowe, dzięki czemu możesz wybrać opcję dopasowaną do swoich potrzeb.

Ubezpieczenie możesz nabyć, jeśli jesteś między 18 a 70 rokiem życia. Ochrona polisowa obowiązuje na całym świecie i przez całą dobę.

Polisa wypadkowa NNW

Zdarzenie

Wariant Oszczędny

Wariant Optymalny

Wariant Rozszerzony

Wariant Premium

Trwała, całkowita lub częściowa niepełnosprawność w wyniku nieszczęśliwego wypadku

10 000 zł

70 000 zł

120 000 zł

160 000 zł

Śmierć w wyniku NW

10 000 zł

70 000 zł

120 000 zł

160 000 zł

Śmierć w wyniku wypadku komunikacyjnego

10 000 zł

100 000 zł

170 000 zł

240 000 zł

Śmierć

100 zł

300 zł

400 zł

500 zł

Wysokość składki

4 zł

19 zł

29 zł

39 zł

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na stronie ING.

Kolejną opcją, jaką oferuje ING Bank Śląski to polisa na wypadek zdiagnozowania raka. Ubezpieczenie dostępne jest w dwóch wariantach: pierwszy uwzględnia wyłącznie choroby nowotworowe, drugi z kolei ochroną obejmuje też inne poważne diagnozy.

W przypadku tej polisy nie poznasz ceny składki wcześniej, niż w chwili zawierania umowy. Dzieje się tak, ponieważ ubezpieczyciel musi oszacować ryzyko polisowe w oparciu o twój stan zdrowia oraz wiek. 

Do zakupu ubezpieczenia możesz przystąpić, jeśli jesteś między 18 a 65 rokiem życia.
 

Polisa na wypadek nowotworu

Wariant

Podstawowy

Rozszerzony

Pakiet Assistance Medyczny

Gratis

Gratis

Zdiagnozowanie nowotworu

Do 50 000 zł

Do 80 000 zł

Zdiagnozowanie innej poważnej choroby

-

Do 50 000 zł

Składka

Zależna od wybranego wariantu oraz wieku klienta

Tabela 3. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na stronie ING.

Ile kosztuje ubezpieczenie w banku? 

Koszt składki polisowej w banku to trochę inna sytuacja, niż w standardowej indywidualnej polisie na życie.

Po pierwsze – ubezpieczenie, które oferuje bank ma charakter polisy grupowej. Oznacza to, że jest to produkt o szerokim zakresie ochrony i nie za wysokiej sumie ubezpieczenia. Ma to wpływ na składkę, dzięki czemu nie jest ona zbyt wygórowana i przez to bardziej dostępna dla większej liczby klientów. 

Po drugie – składkę odprowadza bank, dzięki czemu nie musisz pamiętać o płatnościach. 

Ile zatem kosztuje ubezpieczenie w ING Banku Śląskim? Najtańsza możliwa opcja to wydatek wynoszący 4 zł (w przypadku polisy wypadkowej dla dorosłych, maksymalna dla tego produktu wynosi 39 zł.

W przypadku polisy szkolnej – najniższa opłata wynosi 55 zł na rok, najwyższa z kolei to 159 zł na rok.
Znacznie wyższy koszt może dotyczyć polisy na wypadek nowotworu, jednak tam składka ustalana jest indywidualnie.

Sprawdź, czy twoja polisa będzie działać zawsze? 

Pamiętaj o tym, że ochrona polisowa z założenia trwa cały czas. Istnieją jednak pewne odstępstwa, które regulowane są przez zapisy w umowie i dają one ubezpieczycielowi prawo do nie wypłacenia odszkodowania. Dzieje się tak np. wtedy, gdy dochodzi do wyłączenia odpowiedzialności lub obowiązuje karencja.

Szczegóły dotyczące wyłączenia odpowiedzialności znajdziesz w dokumencie OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).  Ubezpieczyciel jasno precyzuje tam, w jakich przypadkach może odmówić wypłaty świadczenia. 

W OWU znajdziesz informację o tym, że Nationale Nederlanden nie wypłaci odszkodowania, jeżeli śmierć osoby ubezpieczonej, albo poważne zachorowanie zostały spowodowane lub zaszły w następstwie: 

 • działań wojennych, stanu wojennego, 
 • czynnego i dobrowolnego udziału w aktach przemocy, aktach terroryzmu, rozruchach, zamieszkach.

Z kolei karencja określa pewien okres, jaki musi minąć między podpisaniem umowy, a rozpoczęciem ochrony w danym zakresie.

Brak karencji wpłynąłby na liczne próby wyłudzenia odszkodowania, np. w sytuacji, gdy osoba zachorowała na poważną chorobę i dopiero następnie wykupiła polisę na wysoką sumę ubezpieczenia, by otrzymać odszkodowanie. Jest to zapis, który z całą pewnością warto sprawdzić przed zawarciem umowy.

Jakie inne możliwości ubezpieczenia masz do wyboru? 

Pamiętaj również o tym, że wybór masz naprawdę spory i zanim wybierzesz konkretne ubezpieczenie, sprawdź, co oferują inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Może okazać się, że oferta innych firm może być dla ciebie bardziej atrakcyjna. Kluczowe będzie zatem porównanie różnych ubezpieczeń. Zastanów się nad tym:

 • jaką kwotę chcesz przeznaczyć na składkę,
 • jakiej ochrony potrzebujesz,
 • jaka suma ubezpieczenia będzie dla ciebie odpowiednia,
 • kogo chcesz zabezpieczyć oraz w jaki sposób.

Ubezpieczenie na życie zakupione w banku może okazać się ciekawą opcją dla tych osób, które nie posiadają żadnej innej ochrony na przyszłość. Warto jednak zastanowić się nad tym, jakiej dokładnie ochrony się oczekuje i porównać dostępne opcje, by znaleźć ubezpieczenie dopasowane do swoich potrzeb. Polisa oferowana przez bank to opcja, której nie da się rozszerzyć, zmienić jej sumy ubezpieczenia lub modyfikować umowy w trakcie jej trwania.

Adrianna ChruścielAdrianna Chruściel

W porównaniu różnych polis może ci pomóc narzędzie, jakim jest porównywarka ubezpieczeń na życie. Z jej pomocą możesz dokonać analizy dostępnych ofert ubezpieczenia OC/AC, nieruchomości oraz wielu innych, w tym również polisy na życie. Dzięki niej nie przepłacisz i dotrzesz do najlepiej ocenianych produktów. Zaoszczędzisz również czas, który musiałbyś poświęcić na wnikliwe wczytywanie się w oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych.
 

Ważne informacje

1. Maksymalna suma ubezpieczenia, jaką oferuje ING w ubezpieczeniu na życie to 240 000 zł

2. Ubezpieczenie na wypadek chorób nowotworowych uwzględnia również inne poważne zachorowania jak np. zawał serca czy udar mózgu

3. Polisa ochronna dla dzieci jest skierowana do dzieci przed 18 rokiem życia

4. Zakup polisy powinno poprzedzać porównanie ofert – w podobnej cenie możemy znaleźć lepszy zakres ochrony, dłuższy czas umowy czy warunki dopasowane do naszych potrzeb

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie w ING

 1. Czy trzeba być klientem banku, by móc kupić ubezpieczenie?

  Tak, zakup powyższych ofert jest dostępny wyłącznie dla klientów banku ING. Osoby, które posiadają rachunek bankowy w innym banku, nie będą mogły przystąpić do zakupu ubezpieczenia.

 2. Czy mogę kupić polisę w ING, jeśli posiadam już inne ubezpieczenie?

  Oczywiście, można posiadać więcej niż jedno ubezpieczenie na życie. Dotyczy to zarówno ochrony na wypadek nowotworu, jak i ubezpieczeń NNW. Dwa ubezpieczenia mogą zapewnić podwójne odszkodowanie w przyszłości.

 3. Czy mogę ubezpieczyć współmałżonka w polisie ING?

  Polisa w ING Banku Śląskim umożliwia ubezpieczenie jednej osoby. Jeśli chcielibyśmy, by nasz partner lub współmałżonek został objęty ochroną, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup osobnej polisy.

 4. Gdzie i kiedy obowiązuje ochrona z polisy ING?

  Ochrona z polisy ING obowiązuje przez całą dobę i na całym świecie. Bez względu na to, czy zdarzenie polisowe będzie miało miejsce w domu, czy w trakcie pobytu za granicą – możemy liczyć na odszkodowanie. 

 5. W jakim wieku można przystąpić do zakupu ubezpieczenia w ING?

  W przypadku polisy NNW możemy przystąpić do zakupu między 18 a 70 rokiem życia. Wówczas umowa zawierana jest na 5 lat. Polisa na wypadek nowotworu jest skierowana do osób między 18 a 65 rokiem życia. Te ubezpieczenie może objąć nas ochroną na 12 miesięcy. Z kolei NNW dla dziecka jest produktem dla dzieci, które nie ukończyły 18 roku życia. Ochrona z polisy trwa 12 miesięcy.

 6. Ile wynosi składka na ubezpieczenie w ING?

  Najtańsza składka ubezpieczeniowa w ING wynosi 4 zł miesięcznie. Dotyczy ona najtańszej opcji w polisie wypadkowej. Najdroższy wariant dla tego ubezpieczenia wynosi 39 zł miesięcznie. W przypadku polisy NNW dla dziecka najtańsza składka kosztuje 55 zł rocznie, z kolei najdroższa to koszt 159 zł rocznie.

 7. Co oferuje ubezpieczenie na życie w ING?

  Polisa na życie w ING oferuje zabezpieczenie od wypadków dla dorosłych oraz dzieci oraz ochronę na wypadek zdiagnozowania poważnego zachorowania.

 8. Kto może kupić polisę na życie w ING?

  Polisę w ING Banku Śląskim mogą nabyć osoby, które są klientami banku. Jeśli spodobała ci się oferta banku, ale nie jesteś ich klientem, możesz założyć konto, dzięki czemu zdobędziesz możliwość zakupu ubezpieczenia.