Jako klienci banku możemy otrzymać atrakcyjną ofertę zakupu ubezpieczenia na życie. Polisa najczęściej jest w niewysokiej cenie, formalności trwają chwile, a składki mają być odprowadzane z konta. Czy ubezpieczenie dla rodziny w Santander może nam się opłacać?

Sprawdzamy ofertę i zwracamy uwagę na koszt polisy oraz możliwości, jakie oferuje. Warto mieć na uwadze, że brak porównania dostępnych ubezpieczeń może prowadzić do tego, że podejmiemy zbyt pochopną decyzją. 

Co oferuje bank Santander? 

Bank Santander dla swoich klientów oprócz produktów bankowych ma również w ofercie ubezpieczenia. Klient Santandera może ubezpieczyć:

 • życie i zdrowie,
 • samochód,
 • dom i majątek,
 • podróż,
 • kredyt.

Oznacza to, że podczas wizyty w banku, oprócz spraw związanych z kontem lub kredytem, możemy również nabyć ubezpieczenie dla naszego samochodu, mieszkania lub zabezpieczyć przyszłość swoją oraz najbliższych.

W przypadku ochrony życia i zdrowia oferta skierowana jest do osób, które ukończyły 18 lat, ale nie przekroczyły 60 roku życia oraz posiadają adres zamieszkania w Polsce. 

Umowa z ubezpieczycielem jest zawierana na 12 miesięcy z możliwością kontynuowania ochrony. Należy jednak pamiętać, że z każdym kolejnym rokiem składka miesięczna może wzrosnąć równolegle z naszym wiekiem. 

Kto ubezpiecza – bank czy TU? 

Oferta ubezpieczeniowa, którą proponuje nam bank, to efekt współpracy z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. Dotyczy to również polisy na życie w banku Santander – ubezpieczycielem w tym przypadku jest towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva.

Firma działa w Polsce od 1992 roku. Towarzystwo obsługuje około 3,5 mln klientów, a najważniejszą działalnością firmy są indywidualne ubezpieczenia na życie oraz inwestycje o długoterminowym charakterze. 

Jakie ubezpieczenie dla rodziny oferuje Santander? 

Bank ma do zaoferowania dla swoich klientów polisę Życie i zdrowie, która jest produktem o szerokim zakresie działania. 

Ofertę mogą nabyć osoby między 18 a 60 rokiem życia. Polisę można rozbudować o wybrane umowy dodatkowe. Do wyboru mamy:

 • Pakiet Zdrowotny,
 • Pakiet Szpitalny,
 • Pakiet Wypadkowy,
 • Pakiet dla Dziecka.

Polisa podstawowa może zapewnić ochronę na sumę ubezpieczenia od 5 000 zł do 300 000 zł. W ramach tego ubezpieczenia TU gwarantuje świadczenie w sytuacji, gdy dojdzie do zgonu ubezpieczonego. Kwota, jaką mogą otrzymać bliscy, jest zależna od wybranej sumy ubezpieczenia.

Koszt polisy dla wielu osób może nie być wygórowany, ale w dużym stopniu zależy od wieku, w jakim przystępujemy do zakupu polisy, stanu zdrowia oraz wybranej SU. Im później zdecydujemy się na zakup ochrony, tym wyższa będzie nasza miesięczna składka.

Koszt ubezpieczenia na życie w banku Santander

Wiek ubezpieczonego

SU 50 000 złSU 100 000 złSU 200 000 złSU 300 000 zł
25 lat

16 zł

32 zł64 zł96 zł
30 lat

18 zł

36 zł72 zł108 zł
35 lat

22 zł

44 zł88 zł132 zł
40 lat

25 zł

51 zł102 zł153 zł
50 lat

45 zł

91 zł182 zł273 zł
59 lat

94 zł

189 zł378 zł567 zł

Tabela 1. Opracowanie własne.

Oprócz podstawowego zakresu ochrony, klienci banku Santander mogą zdecydować się na ochronę dodatkową. Cena rozszerzenia ochrony dla pakietu zdrowotnego i szpitalnego jest zależna od wieku, w jakim chcemy przystąpić do zakupu polisy. Z kolei wariant wypadkowy oraz dla dziecka są dostępne w tej samej cenie dla każdego. 

Koszt pakietu dodatkowego

Wiek ubezpieczonego

Pakiet zdrowotnyPakiet szpitalnyPakiet wypadkowyPakiet wypadkowy    Pakiet dla dziecka
25 lat

Od 38,83 zł

Od 8,90 złOd 11,90 złOd 7,00 zł
30 lat

Od 44,04 zł

Od 8,90 złOd 11,90 złOd 7,00 zł
40 lat

Od 56,97 zł

Od 11,20 złOd 11,90 złOd 7,00 zł
50 lat

Od 104,90 zł

Od 22,90 złOd 11,90 złOd 7,00 zł
59 lat

Od 165,33 zł

Od 34,20 złOd 11,90 złOd 7,00 zł

Tabela 1. Opracowanie własne.

Pakiet zdrowotny jest dostępny w trzech wariantach o SU: 50 000 zł, 100 000 zł i 150 000 zł i na tej podstawie wyliczana jest kwota odszkodowania z tytułu zdiagnozowania choroby objętej ochroną. Ubezpieczony, który zdecyduje się na ten pakiet, może liczyć również na:

 • drugą krajową opinię medyczną,
 • wsparcie po hospitalizacji,
 • rehabilitację,
 • konsultację u dietetyka,
 • pomoc psychologa,
 • dostarczenie leków,
 • infolinię medyczną.


Pakiet szpitalny zapewnia z kolei wsparcie finansowe w sytuacji, gdy dojdzie do hospitalizacji. Ubezpieczony może liczyć na świadczenie za każdy dzień pobytu w szpitalu powyżej 3 dni. 
W tym przypadku również możemy wybrać spośród trzech wariantów o SU: 10 000 zł, 20 000 zł i 30 000 zł. Wysokość świadczenia za dzień spędzony w szpitalu wynosi dla wymienionych pakietów kolejno: 100 zł, 200 zł i 300 zł.

Pakiet wypadkowy to rozszerzenie, które zapewnia świadczenie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków. W przypadku śmierci ubezpieczonego wskutek nieszczęśliwego wypadku. Tutaj również do wyboru mamy trzy SU: 100 000 zł, 150 000 zł oraz 200 000 zł. Ubezpieczony może liczyć również na odszkodowanie z tytułu złamania, oparzenia oraz kalectwa. Kwoty, jakie można otrzymać z tytułu powyższych zdarzeń, można znaleźć w tabeli w dokumencie OWU.

Z kolei polisa Pakiet dla Dziecka ma na celu zabezpieczyć finansowo nasze dzieci. Pakiet zapewni pieniądze w sytuacji złamania, oparzenia lub skręcenia.

Dziecko może otrzymać świadczenie oraz może liczyć na:

 • wizytę pielęgniarki po hospitalizacji,
 • korepetycji w przypadku nieobecności w szkole dłuższej niż 10 dni wskutek NW,
 • zakwaterowanie osoby towarzyszącej w czasie hospitalizacji,
 • transport medyczny wraz z osobą towarzyszącą,
 • organizację i pokrycie kosztów rehabilitacji,
 • organizacje i transport sprzętu do rehabilitacji,
 • wizytę pediatry w przypadku nagłego zachorowania,
 • pomoc psychologa,
 • infolinię medyczną.

Czy polisa na życie kupiona w banku to dobry pomysł? 

Zanim zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia na życie w banku, warto zastanowić się nad swoją decyzją i przeanalizować plusy i minusy takiego rozwiązania. 

Spora część osób zainteresowana ochroną na wysoką sumę ubezpieczenia, może nie zdawać sobie sprawy z tego, co w podobnej cenie oferuje konkurencja. 

Jakie są plusy polisy kupionej w banku:

 • proste formalności,
 • niska cena ubezpieczenia,
 • prosty wybór.

Jakie są minusy polisy kupionej w banku:

 • brak wyboru,
 • brak możliwości modyfikowania umowy,
 • krótki czas trwania umowy.

Z całą pewnością ubezpieczenie kupione w banku to minimum formalności – podczas wizyty w banku możemy zakupić polisę, nie musimy sprawdzać dostępnych ofert, a wszystkimi dokumentami zajmie się nasz Opiekun w banku. Dzięki temu nie musimy umawiać osobnego spotkania z agentem i zastanawiać się nad wyborem odpowiedniej polisy. 

Kusząca jest z pewnością cena takiego rozwiązania – polisa od kilkudziesięciu złotych miesięcznie nie jest dużym wydatkiem, dodatkowo – to bank pobiera z naszego konta opłatę składkową, dzięki czemu nie musimy pamiętać o terminie płatności.

Warto jednak zaznaczyć, że takie ubezpieczenie ma również swoje minusy. Przede wszystkim – bank przedstawi nam wyłącznie swoją ofertę i nie mamy możliwości sprawdzenia, co w podobnej cenie zaoferowałaby nam konkurencja. Może się również okazać, że inne firmy ubezpieczeniowe mogłyby zapewnić nam bardziej rozbudowany system wsparcia w trudnych sytuacjach. Dlatego warto dokonać porównania przed zakupem – możemy nie tylko zaoszczędzić, ale i znaleźć bardziej korzystne rozwiązanie. 

Istotne jest również to, że polisę możemy rozbudować o podane pakiety dodatkowe, ale w żaden inny sposób nie możemy modyfikować naszej umowy. Mamy konkretne warianty dotyczące sumy ubezpieczenia i pakiety o określonych zakresie ochrony. 

Bardzo ważnym minusem jest również czas trwania umowy – dla wielu osób może on być za krótki i będą szukać rozwiązania, które zapewni im długotrwałą ochronę. 

Jak uzyskać świadczenie z polisy w banku Santander?

Aby uzyskać świadczenie, należy zdarzenie polisowe jak najszybciej zgłosić ubezpieczycielowi. W przypadku polisy na życie w banku Santander, ubezpieczony ma możliwość zgłoszenia roszczenia:

•    telefonicznie – pod numerem infolinii, która działa od poniedziałku do piątku,
•    poprzez formularz online,
•    pocztą tradycyjną.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie polisy na życie? 

Przy zakupie ubezpieczenia zawsze należy zapoznać się z treścią umowy. Dokument OWU jest dostępny na stronie internetowej banku, więc możemy sprawdzić umowę jeszcze przed wizytą w banku. Na co warto zwrócić uwagę? Z całą pewnością sprawdźmy:

 • czas karencji,
 • wyłączenia odpowiedzialności,
 • limity świadczeń.

Karencja to okres pomiędzy podpisaniem umowy z ubezpieczycielem, a chwilą, w której rozpoczyna się pełny zakres ochrony. Oznacza to, że ubezpieczyciel może nie wypłacić nam świadczenia w sytuacji, gdy do zdarzenia polisowego doszło tydzień po zakupie ubezpieczenia.

Wyłączenia odpowiedzialności określają okoliczności zdarzenia polisowego, które umożliwiają ubezpieczycielowi odstąpić od warunków umowy. Dzieje się tak w przypadku tych zdarzeń, w których ubezpieczony mógł działać świadomie na własną niekorzyść. Ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia np. wtedy, gdy do urazu doszło wskutek:

 • prowadzenia pojazdu bez wymaganych uprawnień,
 • prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu,
 • uprawiania sportu uznanego za wysoce ryzykowny.

Przed zakupem polisy zwróćmy również uwagę na limity świadczeń. Określają one, ile razy w ciągu roku polisowego możemy ubiegać się o odszkodowanie lub inną formę wsparcia.

Gdzie możemy znaleźć dobre ubezpieczenie na życie? 

Aby cieszyć się polisą naprawdę dobrej jakości, warto poświęcić chwilę czasu na jej znalezienie. Nie warto decydować się na pierwszą ofertę, jaka przed nami się pojawi. Porównanie różnych dostępnych produktów jest w tym przypadku kluczowe.

Samodzielne porównywanie różnych ubezpieczeń może być męczące i trudne – na rynku jest wiele towarzystw ubezpieczeniowych, a każde z nich ma szeroką ofertę ochronną. Każdy z nas z kolei ma zupełnie inne oczekiwania i potrzeby względem polisy na życie. W tej sytuacji ratunkiem może okazać się porównywarka ubezpieczeniowa. Jest to narzędzie, które w szybki i prosty sposób pomoże nam dotrzeć do najbardziej dopasowanych do nas ubezpieczeń.

Skorzystanie z porównywarki jest bardzo proste – wystarczy wypełnić krótki formularz, w którym zaznaczamy, jaka interesuje nas suma ubezpieczenia, ile mamy lat czy jakiej ochrony szukamy. Zostawiamy w formularzu dane kontaktowe i dzięki temu specjaliści mogą przygotować ofertę odpowiadającą naszym wymaganiom. W ten sposób możemy zaoszczędzić nie tylko swoje pieniądze, ale i również sporo cennego czasu. 

Ważne informacje

1. Ubezpieczycielem dla banku Santander jest towarzystwo ubezpieczeniowe Aviva

2. Maksymalną sumą ubezpieczenia w polisie Aviva Życie i Zdrowie jest 300 000 zł

3. Aviva oferuje również ochronę dodatkową w postaci Pakietu Zdrowotnego, Szpitalnego, Wypadkowego oraz Dla dziecka

4. Porównanie ofert przed zakupem może ułatwić podjęcie decyzji oraz znalezienie korzystniejszej polisy

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie w banku Santander

 1. Czy trzeba być klientem banku, by móc kupić ubezpieczenie?

  Bank Santander nie precyzuje czy oferta skierowana jest wyłącznie do klientów banku oraz tego, która grupa klientów może się zdecydować na takie ubezpieczenie. Z całą pewnością mogą do polisy przystąpić osoby między 18 a 60 rokiem życia. 

 2. Jak długo trwa ochrona w polisie oferowanej przez Santander?

  Polisa Życie i zdrowie zapewnia ochronę na 12 miesięcy i ochrona ta zostaje przedłużana o kolejny rok, jeśli ubezpieczony nie zgłosi chęci rozwiązania umowy. 

 3. W jakim wieku można przystąpić do zakupu ubezpieczenia w Santander?

  Ubezpieczyć się mogą osoby między 18 a 60 rokiem życia. Należy jednak zaznaczyć, że ważnym wyznacznikiem zawarcia umowy z ubezpieczycielem, jest nasz stan zdrowia. Na podstawie odpowiedzi udzielonych w ankiecie medycznej ubezpieczyciel może odmówić podpisania z nami umowy.

 4. Czy mogę ubezpieczyć współmałżonka w polisie Santander?

  Partner lub współmałżonek może liczyć na świadczenie z tytułu naszej śmierci, jeśli zostanie wskazany jako osoba uposażona. Może również samodzielnie nabyć swoją polisę, jeśli jest klientem banku Santander.

 5. Gdzie i kiedy obowiązuje ochrona z polisy Santander?

  Ochrona ubezpieczeniowa rozpoczyna się od dnia następnego po dniu podpisania umowy ubezpieczenia. Umowa zapewnia ochronę przez 12 miesięcy. 

 6. Czy mogę kupić polisę w Santander, jeśli posiadam już inne ubezpieczenie?

  Tak, można posiadać dwa oraz więcej ubezpieczeń na życie. Takie rozwiązanie może zapewnić w przyszłości podwójne odszkodowanie, jeśli dojdzie do zdarzenia polisowego, które jest objęte ochroną w obu polisach.