Czy podczas wizyty w banku możemy nabyć również ubezpieczenie na życie? Owszem, taką możliwość oferuje większość banków. Warto się jednak dobrze zastanowić, by nie podjąć zbyt pochopnej decyzji i nie kupić polisy, która nie oferuje nam zbyt wiele.

Ubezpieczenia, które proponują banki, to zazwyczaj produkty o bardzo określonych możliwościach. Najczęściej oferują nam niewysoką składkę oraz zakres ochrony nieco szerszy niż w przypadku podstawowej polisy na życie. Z tego powodu decyzja o zakupie wydaje się być prosta. Sprawdzamy, jak wygląda oferta banku Credit Agricole i czy dla każdego jest to dobre rozwiązanie.

Zanim zdecydujemy się na zakup polisy na życie, z którą spotkamy się podczas wizyty w banku, zwróćmy uwagę na szczegóły oferty i dobrze przemyślmy ten krok. Dla części osób może to być korzystna oferta, jednak z całą pewnością nie będzie to rozwiązanie dobre dla wszystkich.

Adrianna ChruścielAdrianna Chruściel

Co oferuje bank Credit Agricole?  

Bank Credit Agricole mieści się w pierwszej 10 największych banków na świecie pod względem wartości aktywów. Działa również w 48 państwach na całym świecie. 

W swojej ofercie bank posiada ubezpieczenia:

 • życia i zdrowia,
 • domu i majątku,
 • turystyczne,
 • dla dziecka,
 • dla produktów bankowych.

PORÓWNAJ CENY

Kto Cię ubezpiecza - bank czy towarzystwo?   

Wiele banków decyduje się na współpracę z wybranym towarzystwem ubezpieczeniowym. W przypadku Credit Agricole ubezpieczycielem są spółki podlegające bankowi - Credit Agricole Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz CA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A., które funkcjonują dla marki Crédit Agricole Ubezpieczenia.

Zobacz, jaką ofertę znajdziesz w tym banku 

W ramach ubezpieczenia na życie bank Credit Agricole umożliwia kilka różnych rozwiązań. Ubezpieczyć można siebie, ale również dzieci. Ochrona może dotyczyć przyszłości naszej, ale również zabezpieczać wyłącznie naszych bliskich. Sprawdzamy, co dokładnie oferuje Credit Agricole.

Pakiet Życie

Polisa Credit Agricole Pakiet Życie jest dostępny dla osób, które nie ukończyły jeszcze 65 roku życia. Ochroną objęte mogą zostać:

 • śmierć ubezpieczonego,
 • poważne zachorowanie,
 • hospitalizacja.

Polisa pozwala klientowi banku samemu zadecydować o tym, czy decyduje się na podstawową ochronę życia, czy wybiera również zabezpieczenie na wypadek zdiagnozowania ciężkiej choroby lub/oraz hospitalizacji.

W ramach tego ubezpieczenia możemy wybrać sumę ubezpieczenia między 10 000 zł a 200 000 zł. Kwoty te dotyczą ochrony życia, natomiast w przypadku ochrony zdrowia maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 100 000 zł. 
 

Przykładowe ceny dla polisy z SU 50 000 zł

Wiek ubezpieczonego

Ubezpieczenie na Życie

Poważne zachorowanieHospitalizacjaSkładka miesięczna
20 lat

32,50 zł

68,00 zł13,60 zł114,10 zł
30 lat

32,50 zł

68,00 zł13,60 zł114,10 zł
40 lat

32,50 zł

68,00 zł13,60 zł114,10 zł
50 lat

65,00 zł

136,00 zł13,60 zł214,60 zł
60 lat

65,00 zł

136,00 zł13,60 zł214,60 zł

Tabela 1. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na credit-agricole.pl, oferta z dnia 13.11.2023 r.

Ubezpieczony może liczyć w ramach ochrony na wypadek pobytu w szpitalu na kwotę do 75 zł za każdy dzień spędzony w szpitalu (pobyt dłuższy niż 3 dni). Ponadto polisa oferuje SU dotyczącą poważnego zachorowania maksymalnie w wysokości 100 000 zł i obejmuje ochroną 10 różnych chorób, m.in. nowotwór złośliwy, udar mózgu czy zawał serca.

Ubezpieczenie Z myślą o bliskich

Jest to ubezpieczenie skierowane do osób, które chcą zabezpieczyć swoich bliskich na wypadek własnej śmierci. Ubezpieczyciel wypłaca wówczas świadczenie, które ułatwi pokrycie kosztów związanych z pochówkiem oraz zorganizowaniem ceremonii pogrzebowej

Klient banku ma do wyboru jedną z czterech sum ubezpieczenia:

 • SU 3 000 zł,
 • SU 5 000 zł,
 • SU 7 000 zł,
 • SU 10 000 zł.

Odszkodowanie, o czym warto pamiętać, jest wolne od podatku dochodowego. Do polisy przystąpić mogą osoby między 55. a 85. rokiem życia. Ubezpieczyciel wypłaca świadczenie w ciągu 4 dni od zgłoszenia śmierci ubezpieczonego.

Pakiet na Wypadki

Ubezpieczenie ma na celu objąć ochroną następstwa nieszczęśliwych wypadków. Polisę mogą nabyć osoby między 18. a 70. rokiem życia. Ochrona ubezpieczeniowa działa przez całą dobę i na całym świecie. 
 

Ryzyko

Suma ubezpieczenia

Wariant Podstawowy

Wariant RozszerzonyWariant Szkolny

Uszczerbek na zdrowiu

25 000 zł50 000 zł25 000 zł

Całkowite i trwałe inwalidztwo

25 000 zł50 000 zł25 000 zł
Złamanie kości

Kategoria A

1 000 zł2 000 zł500 zł

Kategoria B

500 zł1 000 zł250 zł

Kategoria C

250 zl500 zł125 zł

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych zawartych na credit-agricole.pl, oferta z dnia13.11.2023 r.

Każdy z pakietów posiada również ochronę assistance, jednak o innym zakresie. Ubezpieczony może zatem liczyć m.in. na rehabilitację oraz zakup sprzętu medycznego, pomoc psychologa czy korepetycje (w przypadku polisy dla dziecka).

Pomoc ZDROWIE

Te ubezpieczenie jest rozszerzeniem ochrony w postaci medycznego assistance. Ubezpieczony w ramach polisy może liczyć na:

 • telefoniczne konsultacje medyczne,
 • wizytę domową lekarza lub pielęgniarki,
 • dostarczenie leków,
 • organizację wizyty u specjalisty,
 • transport medyczny.

Taka ochrona dodatkowa nie stanowi dużego wydatku, ponieważ kosztuje miesięcznie 7 zł

PORÓWNAJ CENY

Czy polisa na życie kupiona w banku to dobry pomysł?  

Z całą pewnością ubezpieczenie zakupione w banku nie jest rozwiązaniem korzystnym dla wszystkich. Taka opcja ma swoje plusy i minusy, o których warto wiedzieć wcześniej. Dzięki temu łatwiej będzie podjąć decyzję.

Jakie są zalety ubezpieczenia w banku:

 • szybki i prosty zakup,
 • łatwy wybór oferty,
 • niewysoka cena ubezpieczenia,
 • składki pobierane są z rachunku klienta.

Warto jednak wspomnieć o wadach takiego rozwiązania. Dla wielu osób to właśnie minusy takiej polisy decydują o tym, że zakup nie jest dobrym pomysłem.

Jakie są minusy ubezpieczenia w banku:

 • niska suma ubezpieczenia,
 • brak porównania,
 • brak możliwości modyfikowania umowy,
 • krótki czas trwania umowy.

Dla osób, które nie posiadają jeszcze żadnego ubezpieczenia na życie, taka forma ochrony na pewno będzie korzystnym rozwiązaniem. Możemy jednak sprawdzić inne dostępne możliwości i porównać oferty, by mieć świadomość, jakie rozwiązania oferuje nam konkurencja.

Polisa nie będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, którym zależy na solidnej ochronie z wysoką sumą ubezpieczenia. Maksymalna SU o wysokości 200 000 zł może być dla wielu osób niewystarczająca, podobnie jak ochrona dotycząca jedynie 10 chorób. Niska cena polisy z pewnością jest kusząca, ale w podobnej cenie można zyskać bardziej dopasowaną do nas ochronę.

Zobacz też: 6 powodów, dla których warto mieć polisę na życie

Jak uzyskać świadczenie z polisy w banku?  

Bank Credit Agricole umożliwia zgłoszenie szkody poprzez formularz online, który można znaleźć na stronie internetowej banku. Dodatkowo – bank wskazuje dokumenty, które są niezbędne do zgłoszenia roszczenia. 

Klient banku może również zgłosić zdarzenie telefonicznie – infolinia działa od poniedziałku do piątku, od godziny 9.00 do 17.00. 

O tym pamiętaj przy zakupie polisy na życie

Zanim zdecydujemy się na zakup polisy na życie w banku, pamiętajmy o tym, by dokładnie zapoznać się z treścią umowy ubezpieczeniowej. Dzięki temu unikniemy przykrych niespodzianek na przyszłość. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Z pewnością warto sprawdzić:

 • czas karencji,
 • wyłączenia odpowiedzialności,
 • limity świadczeń.

Karencja określa w polisie czas pomiędzy zawarciem umowy, a rozpoczęciem ochrony w wybranym zakresie. Oznacza to, że dzień po podpisaniu umowy zgłoszenie poważnego zachorowania może wcale nie skutkować wypłatą odszkodowania. Jest to rodzaj zabezpieczenia, jakie stosują TU, by uniknąć próby wyłudzenia odszkodowania.

Wyłączenia odpowiedzialności to z kolei okoliczności zdarzenia polisowego, które zwalniają ubezpieczyciela od wypłaty pieniędzy. Jeśli ubezpieczony złamie kość w wyniku jazdy na rowerze pod wpływem alkoholu, może nie otrzymać świadczenia. Jest to zapis, który na pewno warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Limity świadczeń określają na jaką sumę przysługuje nam pomoc w danym zakresie. Przykładowo – jeśli ubezpieczyciel przewiduje 500 zł na wizytę domową lekarza pierwszego kontaktu, to możemy korzystać z tej usługi, aż nie wyczerpiemy tej kwoty. 

Sposób na znalezienie odpowiedniej polisy  

Ubezpieczenie na życie powinno zapewniać nam ochronę na miarę naszych indywidualnych potrzeb. W tym celu warto sprawdzić dostępne możliwości, porównać oferty i wybrać odpowiednią polisę.

Pomocnym rozwiązaniem jest porównywarka ubezpieczeń na życie. Wymaga ona wypełnienia krótkiego formularza, w którym zaznaczamy m.in. sumę ubezpieczenia czy zakres ochrony oraz podajemy kilka ważnych informacji o sobie: wiek, przybliżone zarobki oraz telefon kontaktowy, pod który może zadzwonić konsultant, gdy zostanie przygotowana oferta.

W ten sposób możemy zaoszczędzić zarówno nasze pieniądze, jak i sporo wolnego czasu – samodzielnie porównanie dostępnych ubezpieczeń może trwać zdecydowanie dłużej. 

Ważne informacje

1. Ubezpieczycielem dla polis na życie w Credit Agricole jest Crédit Agricole Ubezpieczenia – spółka podległa bankowi

2. Bank Credit Agricole jest międzynarodowym liderem bankowym i działa w 48 krajach

3. Oferta skierowana jest wyłącznie do klientów banku

4. Brak porównania może spowodować, że podejmiemy zbyt pochopną decyzję o zakupie polisy, która nie będzie dla nas zbyt korzystna

FAQ - najczęściej zadawane pytania o ubezpieczenie w Credit Agricole

 1. Czy trzeba być klientem banku, by móc kupić polisę?

  Tak, by kupić polisę w banku Credit Agricole, trzeba być klientem banku.

 2. Jak długo trwa ochrona w ubezpieczeniu oferowanym przez Credit Agricole?

  W zależności od wybranej umowy – pakiet ochrony na życie jest zawierany na czas nieokreślony. Z kolei ochrona dotycząca nieszczęśliwych wypadków – jest umową zawieraną na 12 miesięcy.

 3. Gdzie i kiedy obowiązuje ochrona z ubezpieczenia Credit Agricole?

  Ochrona trwa przez całą dobę i bez względu na miejsce, w jakim znajduje się ubezpieczony. Zdarzenie polisowe może mieć miejsce zarówno w Polsce, jak i za granicą. 

 4. W jakim wieku można przystąpić do zakupu polisy w Credit Agricole?

  Pakiet na życie jest skierowany do osób, które ukończyły 18 rok życia, ale nie ukończyły jeszcze 65 lat. Pakiet Z myślą o bliskich jest rozwiązaniem dla osób między 55 a 85 rokiem życia. W przypadku polisy dla dziecka – ochroną mogą zostać objęte dzieci między 3 a 18 rokiem życia. 

 5. Czy mogę ubezpieczyć współmałżonka w polisie Credit Agricole?

  Współmałżonek lub partner mogą zostać wskazani jako osoby uposażone do otrzymania świadczenia. Jeśli chcemy kupić osobne ubezpieczenie dla drugiej osoby, powinna ona być klientem banku Credit Agricole i takie rozwiązanie nabyć samodzielnie.

 6. Czy mogę kupić ubezpieczenie w Credit Agricole, jeśli posiadam już inną polisę na życie?

  Można posiadać dwa lub więcej ubezpieczeń na życie. My sami decydujemy o tym, ile ubezpieczeń kupimy. Możemy więc postawić na jedną solidną i rozbudowaną ochronę, ale możemy również posiadać więcej polis (np. indywidualną, grupową w miejscu pracy oraz polisę w banku). Dwie polisy mogą zapewnić nam podwójne odszkodowanie w sytuacji, gdy dojdzie do zdarzenia polisowego. Takie rozwiązanie może być korzystne, gdy posiadamy już podstawową ochronę, a drugie ubezpieczenie byłoby rozszerzeniem dla tej ochrony.