Porównaj sam oferty interesujących Cię ubezpieczeń. Kup polisę online i zgarnij 50 zł zwrotu! Sprawdź szczegóły
Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Do jakiego wieku można ubezpieczyć dziecko?

Dziecko można ubezpieczyć od momentu narodzin do ukończenia 26 roku życia w zależności od oferty polisy na życie. Noworodka można ubezpieczyć w ramach polisy posagowej, zobowiązując się do regularnej składki, z której część trafi na konto polisowe i zostanie wypłacone na koniec umowy – najwcześniej po ukończeniu 18 roku życia, najpóźniej do ukończenia 26 roku życia. W opcji podstawowej polisa gwarantuje wypłatę dziecku określonej kwoty na koniec okresu wskazanego w polisie. W przypadku śmierci fundatora (rodzica, dziadka, krewnego) towarzystwo przejmuje opłacanie składki do końca umowy.

Dla dzieci chodzących do żłobka, przedszkola, szkoły podstawowej, szkoły średniej czy na studia jest możliwość zakupu ubezpieczenia NNW szkolne. Oprócz pomocy finansowej w razie nieszczęśliwego wypadku taka polisa może zapewnić również rozszerzenie o wypadki w trakcie wyczynowego uprawiania sportu, pomoc w zorganizowaniu sprzętu potrzebnego do rehabilitacji, wsparcie psychologa, dofinansowanie do leków nierefundowanych, opłacenie korepetycji w razie długiej nieobecności w szkole.

Dzieci można też ubezpieczyć w ramach polisy grupowej rodziców czy polisy rodzinnej.

Powiązane pytania i odpowiedzi

Szukasz najlepszych ubezpieczeń
na życie?
Wypełnij formularz
w 3 minuty.
Wypełnij formularz

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego