Wyjeżdżasz samochodem na dalekie trasy? Być może posiadasz już lub zastanawiasz się nad zakupem polisy assistance, która zapewni Ci natychmiastową pomoc ubezpieczyciela po awarii, kolizji i kradzieży pojazdu. Kuszące może być przede wszystkim zawarcie umowy ASS na całą Europę, z holowaniem bez limitu. Takie oferty pojawiają się jednak na rynku OC i AC bardzo rzadko. Znacznie łatwiej za to znaleźć ubezpieczenie assistance ze zwiększonym limitem holowania, np. do 1000 km. Gdzie kupisz ubezpieczenie assistance w Europie bez limitu kilometrów?

Jeżeli często podróżujesz samochodem, to posiadanie polisy assistance da Ci poczucie bezpieczeństwa. W razie przebicia opony, braku paliwa lub poważniejszej awarii ubezpieczyciel zadba o Twoje bezpieczeństwo. Abyś jednak nie musiał dopłacać do holowania czy też innej usługi, powinieneś wybrać ofertę odpowiadającą Twoim potrzebom. Zanim kupisz polisę, zastanów się jakie świadczenia mogą Ci być szczególnie potrzebne, na jaką najczęściej odległość od domu wyjeżdżasz i czy w Twoim przypadku warto dopłacić do zwiększonego limitu holowania samochodu.

Znajdź OC już od 329zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 3 minuty
 • Oferty kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów

Zapoznaj się z naszym zestawieniem – przejrzeliśmy oferty assistance w Polsce i pozostałych krajach europejskich kilkunastu ubezpieczycieli i wytypowaliśmy najkorzystniejsze z nich.

Które firmy oferują holowanie auta w Polsce i za granicą bez limitu kilometrów?

Planujesz daleką podróż po Polsce? A może wybierasz się swoim samochodem za granicę? Właśnie w takim przypadku warto zwrócić szczególną uwagę na limit holowania pojazdu ustanowiony przez ubezpieczyciela.

Należy pamiętać, że assistance nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i nie podlega regulacjom na mocy ustawy. Nie ma więc tutaj oszacowanego odgórnie limitu kilometrów czy kwoty do jakiej wypłacane są środki z ubezpieczenia. W momencie wybierania polisy warto sprawdzić dokładnie warunki zawarte w OWU. Koniecznie należy też porównać ze sobą poszczególne oferty firm ubezpieczeniowych, bo te mogą różnić się znacząco tak kosztem, jak i zakresem ochrony. Różnice mogą występować np. w zakresie terytorialnym, oferowanych usługach, wyłączeniach i ograniczeniach ochrony.

Kamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.plKamil Sztandera, ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w rankomat.pl

W przypadku polisy, która obejmuje zdarzenia do których doszło w Polsce, limit holowania do 1000 kilometrów jest z reguły wystarczający (z uwagi na mały obszar naszego kraju). Jeśli jednak wybierasz się w podróż zagraniczną, ten punkt umowy ASS będzie bardzo ważny. Zależy od niego m.in. to, czy po awarii samochodu będziesz musiał uregulować część rachunku wystawionego przez pomoc drogową.

Przykład:

Wybierasz się na wczasy za granicę własnym samochodem i masz w planach zwiedzanie najpiękniejszych europejskich metropolii? 

Jeżeli zamierzasz pokonać tak długie odcinki własnym samochodem, potrzebujesz ubezpieczenia assistance, dzięki któremu w razie kłopotów w trasie nie będziesz musiał regulować rachunku za holowanie pojazdu do granicy z Polską czy do miejsca zamieszkania – koszty te pokryje ubezpieczyciel.

Poniżej prezentujemy zestawienie ofert ubezpieczycieli, którzy proponują klientom holowanie samochodu na największe odległości. Wymienione polisy to najszersze warianty dostępne w ofertach poszczególnych ubezpieczycieli.

Ubezpieczyciel

Wariant assistance

Limit kilometrów holowania w Polsce

Limit kilometrów holowania za granicą RP*

Generali

Assistance Lux

Brak limitu – holowanie po wypadku, kradzieży, awarii

Brak limitu – holowanie po wypadku, kradzieży, awarii

Warta

Moto Assistance Platynowy

Brak limitu - holowanie po wypadku, awarii i innych zdarzeniach

1500 km – jeżeli nie jest możliwe usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

Wiener

Auto Assistance Plus Lux

Brak limitu
 • 1100 km z zagranicy do Polski lub 500 km z miejsca zdarzenia – pojazdy w wieku do 12 lat

 • 700 km z zagranicy do Polski lub 350 km z miejsca zdarzenia – pojazdy w wieku powyżej 12 lat

InterRisk

Assistance Premium

Brak limitu

200 km z możliwością rozszerzenia do 1200 km w razie wypadku

PZU

Pomoc w drodze Super 

150 km jednorazowo z możliwością zniesienia limitu po wypadku lub awarii

150 km jednorazowo z możliwością rozszerzenia do 1200 km – holowanie po wypadku lub awarii 

rankomat.plAssistance krótkoterminoweDo 1000 kmDo 1000 km 

Oferty aktualne 13.01.2023 r.

* Uwaga! Niektóre kraje europejskie mogą być wyłączone z ochrony ASS. Ich listę znajdziesz w OWU wybranego ubezpieczyciela.

Aktualnie jedynie Generali proponuje kierowcom holowanie bez limitu poza granicami kraju. Pozostałe firmy ubezpieczeniowe zorganizują pomoc, ale w ograniczonym zakresie. Z uwagi na to, że są to najobszerniejsze pakiety assistance dostępne w ofertach krajowych ubezpieczycieli, to holowanie na terenie Polski odbywa się w większości firm bez ograniczeń.

Co w pakiecie z holowaniem bez limitu kilometrów?

W ramach ubezpieczenia assistance klient z reguły otrzymuje znacznie więcej niż tylko pomoc w zakresie holowania pojazdu. Na co będziesz mógł liczyć, decydując się na poszczególne warianty ubezpieczenia assistance? Porównując propozycje ubezpieczycieli, wybierz opcję w największym stopniu dostosowaną do Twoich potrzeb.

1. Generali – Assistance Lux

Firma Generali proponuje klientom kilka wersji ubezpieczenia assistance, a najbardziej rozbudowanym z nich jest wariant Lux. W jego ramach kierowcy mogą liczyć na holowanie na dowolną odległość oraz na:

 • naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia – kierowca ponosi koszty użytych przy naprawie materiałów oraz części zamiennych,
 • pojazd zastępczy po wypadku, kradzieży czy awarii na okres 10 dni – maksymalnie 2 razy w trakcie trwania ochrony ubezpieczeniowej,
 • zakwaterowanie w hotelu dwu lub trzygwiazdkowym – na czas naprawy pojazdu, ale nie dłużej niż na 5 dób (jeśli odległość od miejsca zamieszkania wynosi min. 100 km),
 • kontynuację podróży – w razie kradzieży lub unieruchomienia pojazdu,
 • kierowcę zastępczego – np. po potwierdzeniu przez lekarza, że właściwy kierowca nie jest w stanie prowadzić pojazdu,
 • pomoc informacyjną, czyli informacje np. o firmach świadczących usługi pomocy drogowej, warsztatach naprawczych czy punktach wulkanizacji opon,
 • telefoniczną pomoc tłumacza języka angielskiego w kontaktach ze służbami drogowymi, medycznymi oraz policją – po kradzieży pojazdu lub jego unieruchomieniu wskutek wypadku czy awarii.

W ramach najwyższego wariantu polisy assistance Generali proponuje ubezpieczonym także ASS rowerowy (maksymalnie dwa razy w okresie ochrony) oraz usługi concierge. Zgodnie z OWU pracownicy Centrum Pomocy Generali dokonają choćby telefonicznej rezerwacji miejsca w restauracji, biletów na wydarzenia sportowe czy zorganizują dostarczenie kwiatów pod wskazany adres.

Firma Generali obejmuje ochroną ubezpieczeniową pojazdy w wieku do 13 lat (nie dotyczy kontynuacji umowy w Generali)Suma ubezpieczenia wynosi 20 000 zł dla jednego zdarzenia.

2. Warta – Moto Assistance Platynowy

W ramach assistance od Warty w wariancie Platynowym będziesz mógł skorzystać z: pomocy serwisowej, auto zastępcze, pomocy w podróży, pomocy informacyjnej i pomocy medycznej.

Pomoc serwisowa

Awaria, wypadek, inne zdarzenia

 • Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

 • Holowanie po awarii, wypadku i innych zdarzeniach

 • Złomowanie pojazdu

 • Organizacja parkingu do 3 dób

Samochód zastępczy

Wypadek

 • Gdy naprawa odbywa się w warsztacie partnerskim – do 30 dni

 • Gdy naprawa odbywa się w innym warsztacie – do 15 dni

Wypadek bez unieruchomienia

 • Gdy naprawa odbywa się w warsztacie partnerskim – do 10 dni

 • Gdy naprawa odbywa się w innym warsztacie – do 3 dni

Kradzież pojazdu

Do 15 dni

Awaria

Do 5 dni

Podstawienie lub odbiór samochodu zastępczego

Pomoc w podróży

Wypadek, awaria, kradzież pojazdu, inne zdarzenia

 • Kontynuacja podróży do wskazanego miejsca lub powrót do miejsca zamieszkania

 • Przewóz ubezpieczonego do miejsca holowania

 • Pomoc tłumacza 

 • Odbiór pojazdu po naprawie lub samochodu odzyskanego po kradzieży

 • Zakwaterowanie w hotelu dwu, trzy lub czterogwiazdkowym do 5 dób

Pomoc informacyjna

Wypadek, awaria, kradzież pojazdu, inne zdarzenie

 • Informacja serwisowa

 • Przekazanie wiadomości

 • Pomoc tłumacza

Pomoc medyczna

Nieszczęśliwy wypadek

Ubezpieczyciel organizuje pomoc medyczną

*Źródło: Opracowanie własne (stan na 13.01.2023 r.)


Assistance w wariancie Platynowym firma Warta proponuje właścicielom pojazdów, których wiek nie przekracza 10 lat. Suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł.


3. Wiener – Auto Assistance Plus Lux

Wariant Lux ubezpieczenia assistance od Wiener uprawnia ubezpieczonego do skorzystania z szeregu dodatkowych świadczeń. Jeżeli zdecydujesz się na tę ofertę, to firma ubezpieczeniowa – poza holowaniem niesprawnego pojazdu – zapewni Ci również m.in.:

 • usługi techniczne i pomocowe – w ich ramach ubezpieczyciel zapewnia dostarczenie paliwa, zorganizowanie parkingu (3 doby), dostarczenie części zamiennych i złomowanie pojazdu oraz usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia (100 euro),
 • pomoc w podróży – ubezpieczony może liczyć choćby na pojazd zastępczy (do 7 dób) czy zakwaterowanie (250 zł w Polsce i 150 euro za granicą na dobę za osobę) oraz odbiór naprawionego pojazdu,
 • pomoc finansową i prawną – ubezpieczyciel gwarantuje pożyczkę w wysokości 200 euro, pomoc prawnika i przekazanie kaucji do kwoty 2000 euro,
 • pomoc medyczną – w jej ramach świadczone są m.in. hospitalizacja (5000 euro),przewóz pasażera, przewóz medyczny czy dostarczenie niezbędnych leków,
 • pomoc informacyjną – ubezpieczony może telefonicznie otrzymać informacje m.in. o warsztatach, hotelach czy pomocy drogowej.

Ubezpieczenie assistance w wariancie Lux jest przeznaczone dla kierowców, którzy korzystają z pojazdów w wieku maksymalnie 12 lat. Sumy ubezpieczenia są ustalane osobno na poszczególne zdarzenia.

4. InterRisk – Assistance Standard i Assistance Premium

Firma InterRisk proponuje klientom dwa warianty assistance, w ramach których ubezpieczony kierowca może skorzystać z pomocy również poza granicami Polski. Jeżeli zdecydujesz się na wariant Standard, będziesz musiał opłacić wyższą składkę ubezpieczeniową – ubezpieczenie assistance za granicą jest opcją dodatkową.

Usługa/świadczenie ASS

Assistance Standard

Assistance Premium

Pojazd zastępczy po awarii

do 3 dni

do 7 dni

Pojazd zastępczy po wypadku lub kradzieży

do 7 dni

do 14 dni

Zakwaterowanie w hotelu

do 3 dni

do 4 dni

Limit świadczeń

2

3

Parkowanie pojazdu

do 3 dni

Przewóz i opieka nad dziećmi do 18 lat

do 3 dni (do 400 zł)

Refundacja kosztów holowania na autostradzie

do 250 euro

Usprawnienie na miejscu zdarzenia

Tak, ubezpieczyciel pokryje też koszty drobnych części do 100 zł

Pomoc serwisowa

Dowóz paliwa, pomoc po rozładowaniu akumulatora, wymiana koła, dostawa części zamiennych, zatrzaśnięcie kluczyków, odbiór naprawionego pojazdu

Inna pomoc

Transport medyczny, transport zwierzęcia, pomoc tłumacza, pomoc prawnika, pomoc informacyjna

*Źródło: Opracowanie własne (stan na 13.01.2023 r.)

Suma ubezpieczenia dla każdego wariantu wynosi tyle samo – 10 000 euro. Pakiet Standard jest dodawany bezpłatnie do AC dla pojazdów w wieku do 10 lat. Z opłatą muszą liczyć się kierowcy, którzy kupują ubezpieczenie OC lub AC, gdy pojazd ma od 11 do 15 lat. Z kolei pakiet Premium jest dostępny dla pojazdów nie starszych niż 13 lat.

5. PZU – Pomoc w drodze Super 

Jakie świadczenia gwarantuje ubezpieczonemu PZU w ramach wariantu assistance Super? Po zgłoszeniu zdarzenia ubezpieczyciel:

 • zorganizuje naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia – po wypadku, awarii lub użyciu niewłaściwego paliwa,
 • opłaci parkowanie pojazdu na strzeżonym parkingu do 3 dni po wypadku,
 • zajmie się złomowaniem pojazdu – po wypadku, awarii lub odzyskaniu auta po kradzieży,
 • opłaci wynajem za auto zastępcze – do 10 dni po wypadku lub kradzieży i do 5 dni po awarii samochodu,
 • zorganizuje nocleg w hotelu – do 3 dób po wypadku, kradzieży i awarii pojazdu w hotelu dwu lub trzygwiazdkowym, gdy do awarii doszło w odległości większej niż 20 km od domu,
 • zorganizuje przewóz ubezpieczonych do warsztatu, do którego pojazd jest holowany – m.in. po wypadku, awarii pojazdu lub ogumienia i użyciu niewłaściwego paliwa,
 • zapewni pomoc serwisową – m.in. dowiezie paliwo lub zapewni holowanie do najbliższej stacji, odbierze naprawiony lub odzyskany pojazd po kradzieży,
 • zapewni kierowcę zastępczego w razie śmierci lub uszkodzenia ciała kierowcy,
 • zorganizuje opiekę nad dziećmi (do 3 dni),
 • opłaci pomoc prawnika i tłumacza – w razie wypadku, do 1000 euro.

Dodatkowo ubezpieczeni mogą liczyć na pomoc informacyjną. Z polisy assistance Pomoc w drodze Super PL+EU będziesz mógł skorzystać niezależnie od tego, ile lat ma Twój samochód.

6. Assistance krótkoterminowe w rankomat.pl

Rankomat.pl we współpracy z firmami AXA Assistance i Europ Assistance wprowadził rewolucyjny produkt na rynku assistance krótkoterminowe. Dokładne warunki tego ubezpieczenia prezentują poniższe tabele. 

Ubezpieczenie ASS w AXA Assistance

Strefa geograficzna

POLSKA

Pakiet

Standard 

Comfort 

Premium 1000 

Naprawa na miejscu zdarzenia

√ 

√ 

√ 

Holowanie pojazdu po Wypadku, Awarii lub innym zdarzeniu

200 km 

400 km 

1000 km 

Postój pojazdu na parkingu

2 doby 

4 doby 

4 doby 

Transport Ubezpieczonego

√ 

√ 

√ 

Zakwaterowanie Ubezpieczonego

3 doby 

4 doby 

4 doby 

Samochód zastępczy

3 doby 

5 dób 

5 dób 

Wymiana kół

√ 

√ 

√ 

Pomoc w przypadku braku paliwa

√ 

√ 

√ 

Pomoc tłumacza

√ 

√ 

√ 

Strefa geograficzna

POLSKA I EUROPA

Pakiet

Standard 

Comfort 

Premium 1000 

Naprawa na miejscu zdarzenia

√ 

√ 

√ 

Holowanie pojazdu po Wypadku, Awarii lub innym zdarzeniu

300 km 

500 km 

1000 km 

Postój pojazdu na parkingu

2 doby 

4 doby 

4 doby 

Transport Ubezpieczonego

√ 

√ 

√ 

Zakwaterowanie Ubezpieczonego

3 doby 

4 doby 

4 doby 

Samochód zastępczy

2 doby 

5 dób 

5 dób 

Wymiana kół

√ 

√ 

√ 

Pomoc w przypadku braku paliwa

√ 

√ 

√ 

Pomoc tłumacza

√ 

√ 

√ 

Warunki ubezpieczenia krótkoterminowego assistance w Europ Assistance prezentują się następująco:

ŚWIADCZENIE ASSISTANCE

MINI

KOMFORT

ROZSZERZONY

VIP

ZAKRES TERYTORIALNY

RP 

RP 

RP+EU 

RP+EU 

LIMIT NA ZDARZENIE 

Usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia

500 PLN 

500 PLN 

1000 PLN 

1000 PLN 

Holowanie pojazdu po wypadku

20 km 

350 PLN 

500 km (PL) 

500 km (EU) 

750 km (PL) 

750 km (EU) 

Holowanie pojazdu po awarii

20 km 

350 PLN 

500 km (PL) 

500 km (EU) 

750 km (PL) 

750 km (EU) 

Transport dla podróżnych

500 PLN 

500 PLN 

1000 PLN 

1 000 PLN 

Nocleg dla podróżnych

2 dni 

(standard hotelu **/***) 

2 dni 

(standard hotelu **/***) 

3 dni

(standard hotelu **/***) 

5 dni

(standard hotelu ***/****) 

Samochód zastępczy

2 dni

2 dni 

6 dni

8 dni 

Parking strzeżony

Max 3 doby / łączny limit 300 PLN 

Max 3 doby / łączny limit 300 PLN 

Max 3 doby / łączny limit 500 PLN 

Max 3 doby / łączny limit 500 PLN 

Dostarczenie paliwa

500 PLN

500 PLN 

1000 PLN 

1000 PLN 

Wymiana koła

500 PLN 

500 PLN

1000 PLN 

1000 PLN 

Limit km od miejsca zamieszkania

20 km 

20 km 

20 km

20 km 

Pomoc tłumacza przez telefon

tak 

tak 

Na co zwrócić uwagę, kupując ubezpieczenie assistance?

Mimo że to właśnie limit holowania jest najistotniejszy w przypadku wyboru polisy assistance, która ma zapewniać pomoc również poza granicami kraju, uwagę powinieneś zwrócić również na inne czynniki mogące decydować o atrakcyjności oferty. Należą do nich m.in. dostępność oferty oraz wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela.

Z reguły wszystkie ubezpieczenia dodatkowe sprzedawane są w pakiecie z ubezpieczeniem OC lub AC – rzadko kiedy zdarza się, że ubezpieczyciel zgadza się na zawarcie wyłącznie umowy assistance.

Przykładowo:

 • Generali wymaga od klienta zawarcia umowy ubezpieczenia AC, jeżeli chce on skorzystać z assistance w wersji Lux,
 • Wariant assistance Pomoc w Drodze Super PL+EU można kupić wyłącznie z ubezpieczeniem PZU Auto OC lub PZU Auto AC.

Przy zakupie ubezpieczenia assistance warto zwrócić uwagę również na sekcję OWU zatytułowaną „wyłączenia”. Są to sytuacje, gdy mimo zaistnienia zdarzenia, ubezpieczyciel odmówi zorganizowania pomocy.

Z reguły w OWU ubezpieczeń assistance można znaleźć zapisy, że ubezpieczyciel nie obejmuje ochroną pojazdów wykorzystywanych zarobkowo, oddanych do sprzedaży komisowej czy uczestniczących w wyścigach lub rajdach.

Większość firm ubezpieczeniowych zastrzega, że ubezpieczenie assistance nie obejmuje kosztów udzielenia pomocy, jeżeli w momencie zdarzenia kierowca był w stanie nietrzeźwości lub pojazd nie posiadał ważnego badania technicznego. Ubezpieczyciele nie pokryją też kosztów usług assistance, które zostały poniesione bez ich uprzedniej zgody.

Zapoznając się z sekcją wyłączeń, warto zwrócić też uwagę na wyłączenia terytorialne. Z reguły firmy ubezpieczeniowe wprowadzają tego rodzaju ograniczenia.

Przykładowo:

 • Firma Wiener w ramach assistance udziela pomocy na terytorium państw europejskich, za wyjątkiem: na terytorium Chorwacji, Grecji, Hiszpanii i Portugalii - ich wysp; Francji - terytoriów zamorskich i wysp. W Rosji i Turcji ochrona ASS działa wyłącznie w ich części europejskiej.
 • Ubezpieczenie assistance Warta w pakiecie Platynowym działa na terenie krajów europejskich (z wyłączeniem Gruzji), w europejskich częściach Rosji i Turcji oraz w Maroku, Tunezji i Izraelu.
 • Wariant ASS PZU Super działa w krajach europejskich, Algierii, Maroku, Izraelu oraz Tunezji. Ubezpieczyciel nie pomoże natomiast na terenie Mołdawii i Rosji.

Lista wyłączeń jest równie istotna co zakres terytorialny oferty. Jeżeli nie zapoznasz się z tymi informacjami jeszcze przed zakupem ubezpieczenia, możesz narazić się na przykrą niespodziankę.

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance w Europie bez limitu kilometrów?

Składkę ubezpieczenia assistance w Europie bez limitu kilometrów ubezpieczyciele obliczają indywidualnie dla każdego pojazdu. Jak możesz łatwo i szybko zapoznać się z propozycjami poszczególnych firm ubezpieczeniowych? Skorzystaj z kalkulatora OC/AC Rankomat – w ciągu zaledwie kilku minut otrzymasz ofertę cenową, będziesz mógł też wnikliwie porównać polisy.

Zakup ubezpieczenia OC z assistance za pośrednictwem kalkulatora ubezpieczeń to rozwiązanie, które się opłaca. W ten sposób oszczędzasz czas, nie musisz wczytywać się w OWU każdego produktu z osobna, a ubezpieczenie możesz zakupić w dowolnym momencie, bez wychodzenia z domu. Sprawdź w naszym kalkulatorze ile kosztuje assistance i wybierz najlepszą ofertę dla siebie.

Co warto wiedzieć?

 1. Ubezpieczenie Assistance w Europie bez limitu kilometrów oferuje firma Generali. Pozostali ubezpieczyciele proponują klientom holowanie np. na odległość od 1200 do 1500 km.
 2. W ramach assistance kierowca może liczyć na więcej niż holowanie. Najczęściej ubezpieczyciele zapewniają pomoc techniczną, serwisową, medyczną i informacyjną.
 3. Assistance nie jest ubezpieczeniem obowiązkowym i nie podlega ustawowym ujednoliceniom. W wypadku zakupu polisy assistance należy dokładnie zapoznać się z OWU.
 4. Przy zakupie assistance należy zwrócić uwagę na zakres terytorialny oferty i wyłączenia. Z listą wyłączeń można zapoznać się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU).
 5. Składka ubezpieczenia assistance jest wyliczana osobno dla każdego klienta. Aby porównać propozycje ubezpieczycieli, warto skorzystać z kalkulatora OC/AC.

FAQ - najczęściej zadawane pytania o assistance w Europie bez limitu kilometrów

 1. W czym pomoże mi ubezpieczenie assistance za granicą?

  Wszystko zależne jest od wybranego wariantu ubezpieczenia oraz ustaleń pomiędzy ubezpieczycielem i ubezpieczającym. Zazwyczaj klient po zakupie polisy może liczyć m.in. na holowanie lub naprawę auta w razie awarii, zorganizowanie samochodu zastępczego lub noclegu, pomoc medyczną czy bezpłatną infolinię.

 2. Czy zakres ochrony assistance jest zawsze taki sam?

  Nie. Ubezpieczenie assistance nie jest produktem obowiązkowym i nie podlega regulacjom na mocy ustawy. Przy wyborze ubezpieczenia assistance powinniśmy sprawdzić dokładnie jego warunki w OWU. Warto dokładnie porównać ze sobą poszczególne oferty. Różnice mogą występować np. w zakresie terytorialnym, oferowanych usługach, wyłączeniach i ograniczeniach ochrony.

 3. Ile zapłacę za ochronę assistance podczas wakacji?

  Krótkoterminowe ubezpieczenie assistance zakupione na czas podróży po Polsce i krajach europejskich to zwykle koszt nieprzekraczający 50 zł, a najbardziej podstawowe pakiety kupić można jeszcze taniej. Warto pamiętać jednak, że zakup assistance krótkoterminowego jest opłacalny tylko wtedy, gdy planujesz wyjazd raz lub dwa razy w roku. W przypadku częstych podróży ochrona całoroczna w ramach standardowego pakietu assistance będzie lepszym rozwiązaniem.

 4. Jak zadbać o samochód przed wyjazdem za granicę?

  Należy pamiętać, że w innych krajach obowiązkowe wyposażenie może być inne niż w naszym kraju. Na przykład w Niemczech obowiązkowe jest posiadanie apteczki, a we Francji kamizelka odblaskowa. Warto też dokładnie zweryfikować stan techniczny naszego pojazdu. Należy sprawdzić przede wszystkim: hamulce, oświetlenie (warto także zakupić dodatkowe żarówki), ciśnienie w ogumieniu i poziom płynów eksploatacyjnych.

 5. Czy mini assistance będzie pomocne w razie awarii samochodu za granicą?

  Nie. Mini assistance zazwyczaj zapewnia podstawowe wsparcie tylko w razie wypadku. W OWU najczęściej doprecyzowuje się limit kilometrów holowania (zwykle mocno ograniczony) oraz jego zakres terytorialny, który zwykle obejmuje jedynie terytorium Polski. Jeśli planujesz wyjazd poza granice naszego kraju, to warto wykupić pełne ubezpieczenie assistance. Najlepsze oferty na ubezpieczenie assistance znajdziesz w naszym kalkulatorze.

 6. Dlaczego assistance samochodowe przydaje się za granicą?

  Dzięki odpowiedniemu ubezpieczeniu assistance właściciel pojazdu zapewnia sobie m.in. całodobowy dostęp do infolinii, pomoc wykwalifikowanego tłumacza, naprawę na miejscu lub holowanie, zorganizowanie auto zastępczego, transport do kraju, nocleg, itp. Warto jednak dokładnie zapoznać się z zapisami OWU.