Szukasz taniego OC? Porównaj oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Możesz w ten sposób znaleźć towarzystwo, które nie dość, że sprzeda Ci najtańsze na rynku OC, to jeszcze dorzuci do niego szereg bezpłatnych, dodatkowych usług.

Wojnę cenową na rynku OC mamy już za sobą. Jednak to nie znaczy, że ubezpieczyciele przestali zabiegać o względy potencjalnych klientów. Najlepszym tego dowodem są kuszące, bezpłatne dodatki do OC.

Znajdź OC już od 333zł!
Bez wychodzenia z domu

  • Ceny OC w 3 minuty
  • Oferty 19 towarzystw ubezpieczeniowych
  • Pomoc 200 agentów

Sprawdziliśmy propozycje kilkunastu ubezpieczycieli współpracujących z naszą porównywarką i przygotowaliśmy szczegółowe zestawienie produktów dodatkowych, oferowanych przez nich w cenie polisy OC.

Które towarzystwa oferują bezpłatne dodatki do OC?

Bezpłatny dodatek do OC oferuje większość firm ubezpieczeniowych. Z reguły, w cenie polisy otrzymamy tzw. assistance mini, czyli gwarancję uzyskania pomocy na drodze po kolizji lub wypadku. Niektóre towarzystwa poszły jednak o krok dalej i do obowiązkowej ochrony samochodu, oprócz ASS, dodają więcej produktów, np. ubezpieczenie opon (Link4), szyb czy nawet możliwość skorzystania z dodatkowego szkolenia dla kierowców (Aviva - Akademia Bezpiecznej Jazdy).

Poniżej prezentujemy zestawienie ofert ASS Mini wybranych ubezpieczycieli.

Zakres ochrony ASS mini

Link4

AXA

TUZ

Wiener

Proama

Aviva

Generali

Allianz

Kiedy przysługuje pomoc ASS

Wypadek, kradzież

Wypadek, awaria, kradzież

Kolizja

Wypadek, kolizja

Wypadek, kolizja

Kolizja

Wypadek

Wypadek, kolizja

Zakres terytorialny

Polska

Polska

Polska

Polska, Europa

Polska

Polska, Europa

Polska

Polska

Minimalna odległość od domu

0 km

0 km po wypadku i awarii, 25 km w transporcie osób

0 km

0 km

0 km

0 km

0 km

0 km

Holowanie pojazdu

100 km

75 km

50 km

150 km w Polsce, 75 km w Europie

0 km

100 km

0 km

150 km

Naprawa na miejscu zdarzenia

tak

tak

tak

tak

tak

-

tak

tak

Samochód zastępczy

tak

2 dni

-

2 dni

-

tak

tak

-

Wymiana kół

tak

-

-

-

-

-

-

-

Uruchomienie po rozładowaniu akumulatora

-

tak

-

-

-

-

-

-

Dodatkowa ochrona

Opony

-

-

-

-

Akademia Bezpiecznej Jazdy

-

-

Oferty aktualne na 16.09.2020 r.

Interesuje Cię propozycja ubezpieczenia jednej z ww. firm? Skorzystaj z naszego kalkulatora i sprawdź, jaką cenę OC (wraz z darmowym dodatkiem) wyliczy ona dla Ciebie. Zwróć również uwagę na oferty innych ubezpieczycieli. Nawet jeśli nie posiadają oni darmowego produktu, to zawsze dają możliwość rozszerzenia ochrony samochodu za niewielką dopłatą.

Porównaj ceny OC i AC
Propozycje poszczególnych firm mogą się od siebie znacząco różnić. Zanim skorzystasz z oferty, sprawdź warunki dodatkowej ochrony w OWU wybranego przez Ciebie towarzystwa. To właśnie w nich kryją się limity, ograniczenia w zakresie ochrony ubezpieczeń dobrowolnych i wyłączenia od odpowiedzialności.

Pamiętaj, że tylko OC ma zawsze ten sam zakres, ponieważ jest regulowane ustawą. Rodzaj i zasięg ochrony ubezpieczenia dodawanego bezpłatnie do OC jest zależny od indywidualnych postanowień każdego towarzystwa.

Jak kupić najlepsze ubezpieczenie OC z dodatkową, darmową ochroną?

Jesteś zainteresowany zakupem wyłącznie polisy OC? Jeśli po porównaniu ofert znalazłeś najtańszego ubezpieczyciela, który w cenie OC zapewni Ci także dodatkowe usługi, możesz bez wahania skorzystać z jego oferty.

Jeżeli uzyskasz kilka propozycji w takiej samej czy bardzo zbliżonej cenie, wybierz ten zakład ubezpieczeń, który oferuje najwięcej usług lub najszerszy zakres ochrony. Nawet jeśli początkowo nie planowałeś zakupu dodatkowego ubezpieczenia dla Twojego pojazdu i nie wychodzisz z góry z założenia, że będziesz miał kolizję na drodze, nie zaszkodzi skorzystać z propozycji, która nic Cię (dodatkowo) nie kosztuje.

Kiedy nie warto kupować OC z bezpłatnym dodatkiem?

Zależy Ci na kompleksowej ochronie pojazdu i jego pasażerów? Poświęć dodatkowe kilka minut na sprawdzenie propozycji pozostałych ubezpieczycieli. Zorientuj się również, ile kosztuje rozszerzenie zakresu ochrony w towarzystwie, które zaproponowało Ci najtańsze OC. Zazwyczaj ceny dobrowolnych polis (np. ASS, NNW, ochrona szyb, opon, bagażu) zamykają się w kwocie kilkudziesięciu złotych.

Choć gratisy do OC są bardzo kuszące, niejednokrotnie okazują się być tylko chwytem marketingowym. Zauważ np., że w naszej tabeli pojawia się bezpłatny assistance, ale zazwyczaj tylko z pomocą po wypadku. Z takim ubezpieczeniem, po awarii, zostaniesz zdany tylko na siebie.

A może często wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź zatem, który gratisowy dodatek ASS działa poza granicami naszego kraju i jakie są limity holowania pojazdu. Jeśli od domu dzielą Cię tysiące kilometrów, kwota gwarantowana przez ubezpieczyciela lub wyznaczona maksymalna odległość, do jakiej Twoje auto zostanie odholowane, może być niewystarczająca.

Przykład:40-letni właściciel Volkswagena Passata z Torunia zasugerował się wyłącznie licznymi dodatkami do OC i kupił polisę bez porównania ofert innych firm. Wkrótce okazało się, że mógł nabyć OC w innym towarzystwie tańsze o 300 złotych, a za niewielką dopłatą dopasować zakres dodatkowej ochrony ASS do swoich potrzeb. Całkowita cena ubezpieczenia byłaby wówczas i tak niższa niż zakupiona wcześniej polisa, a składka obejmowała tylko produkty faktycznie przydatne dla tego kierowcy.

Pamiętaj, aby OC wybierać rozsądnie

Każdy zakup, nie ważne czy jest to produkt finansowy, czy nawet spożywczy, powinniśmy przemyśleć. Dziś na każdym kroku producenci i przedstawiciele wielu branż kuszą nas bezpłatnymi dodatkami. Świetnie, jeśli są nam one akurat potrzebne i rzeczywiście otrzymamy je nie przepłacając za sam produkt. Nie dajmy się jednak zwariować. Najpierw zastanówmy się, czego oczekujemy od oferty, aby była dla nas nie tylko atrakcyjna, ale także pomocna i możliwa do wykorzystania.