Porównaj oferty i kup polisę taniej przez Internet

Wolisz porozmawiać? Skorzystaj z pomocy jednego z naszych 200 agentów

#zostańwdomu

Załóżmy, że właśnie kończy Ci się aktualna polisa OC. Albo... kupiłeś nowy samochód i pilnie potrzebujesz go ubezpieczyć. Szukasz więc najtańszego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Służymy Ci pomocą, udostępniając naszą porównywarkę, ale nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na tym poprzestali. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie propozycji tych towarzystw, które nie tylko sprzedadzą Ci najtańsze ubezpieczenie OC, ale także dodadzą dodatkową ochronę. Całkiem bezpłatnie, w cenie polisy... Czego chcieć więcej? Chyba tylko przejrzystej informacji "kto i ile dorzuci". Oto ona!

zabytkowy samochód podczas jazdy
Porównaj ceny OC i AC

Sprawdziliśmy oferty 20 towarzystw. Wybraliśmy dla Ciebie 7 najlepszych propozycji OC z bezpłatną, dodatkową ochroną

Okazuje się, że nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe są chętne do "dawania czegoś od siebie". Ale są też takie, których propozycje z pewnością bardzo Cię zainteresują. W końcu polisa OC z bezpłatnym dodatkiem w postaci Assistance (ASS),czyli pomocą na drodze albo pomocą prawną to "złoty interes". Płacisz tylko za samo OC, zyskujesz szereg dodatkowych produktów.

bezpłatne dodatki do oc

Darmowy dodatek do OC? Owszem, ale nie podejmuj pochopnych decyzji!

Pamiętaj! Zawsze zaczynaj od porównania ofert ubezpieczenia OC. Może się bowiem okazać, że "gratisy" to tylko złudny "przyciągacz uwagi". Dlaczego?
Sugerujesz się na przykład wyłącznie licznymi dodatkami do OC i od razu kupujesz polisę. Potem okazuje się, że mogłeś nabyć "czyste" OC za kilkadziesiąt złotych taniej. Wystarczyło tylko, za niewielką dopłatą, samodzielnie dopasować zakres dodatkowej ochrony do Twoich potrzeb. Zapłaciłbyś wtedy wyłącznie za takie usługi, jakie są Ci rzeczywiście potrzebne. Zauważ, że w naszej tabeli pojawia się bezpłatny Assistance, ale tylko z pomocą po wypadku. A co po awarii? Wtedy zostaniesz zdany tylko na siebie.

A może często wyjeżdżasz za granicę? Sprawdź zatem, który gratisowy dodatek ASS działa poza granicami naszego kraju i jakie są limity holowania pojazdu. Jeśli od domu dzielą Cię tysiące kilometrów, kwota gwarantowana przez ubezpieczyciela lub wyznaczona maksymalna odległość, do jakiej Twoje auto zostanie odholowane, może być niewystarczająca. Przykładów na zbyt okrojoną ofertę z bezpłatnymi dodatkami do OC może być znacznie więcej...

auto na drodze

Jak zatem kupić najlepsze ubezpieczenie OC z dodatkową, darmową ochroną?

Jeżeli z góry planowałeś zakup samego,"czystego" OC - porównaj oferty (na przykład za pomocą naszej porównywarki). Następnie sprawdź czy spośród najtańszych z nich nie ma propozycji towarzystwa, które "dorzuci" gratisowy dodatek. Jeżeli masz np. kilka propozycji w takiej samej czy bardzo zbliżonej cenie, wybierz ten zakład ubezpieczeń, który "daje więcej". Wprawdzie nie planowałeś dodatkowej ochrony dla Twojego pojazdu, nie wychodzisz też z góry z założenia, że będziesz miał kolizję na drodze, ale "jak dają, to warto brać". W końcu nic Cię to nie kosztuje, a może się przydać.
Koniecznie sprawdź OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia) wybranego towarzystwa. To właśnie w nich kryją się limity, ograniczenia w zakresie ochrony i wyłączenia od odpowiedzialności. Pamiętaj, że tylko OC ma zawsze ten sam, niezmienny zakres, ponieważ jest regulowane ustawą. Rodzaj i zasięg ochrony ubezpieczenia dodawanego bezpłatnie do OC jest zależny od indywidualnych postanowień każdego towarzystwa.

Każdy zakup, nie ważne czy jest to produkt finansowy czy nawet ... spożywczy powinniśmy przemyśleć. Dziś, na każdym kroku producenci i przedstawiciele wielu branż kuszą nas bezpłatnymi dodatkami. Świetnie, jeśli są nam one akurat potrzebne i rzeczywiście otrzymamy je nie przepłacając za sam produkt. Nie dajmy się jednak zwariować. Najpierw zastanówmy się, czego oczekujemy od oferty, aby była dla nas nie tylko atrakcyjna, ale także pomocna i możliwa do wykorzystania.

Przeczytaj również:
"Gdzie znajdziesz najlepsze promocje OC i AC?"