Prezentujemy przegląd najbardziej interesujących ofert z rodzimych portali motoryzacyjnych. Nie szukaliśmy tu aut najbezpieczniejszych, najbardziej ekonomicznych i najpiękniejszych, ale szukaliśmy tych, obok których nie da się przejść obojętnie.

Marzec 2021 zapamiętamy z pewnością ze względu na rocznicę pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce i choć przez ten rok, wirus zdążył mocno zmienić oblicze naszego świata, to jedno pozostaje niezmienne – wciąż warto posiedzieć na portalach aukcyjnych i sprawdzić, co sprzedający mają nam do zaoferowania.

Znajdź OC już od 348zł!
Bez wychodzenia z domu

 • Ceny OC w 5 minut
 • Oferty 14 towarzystw ubezpieczeniowych
 • Pomoc 200 agentów


Jakie auta z górnej półki są do wzięcia?


1. Obok Lamborghini Aventador Roadster LP 700-4 z 2014 roku z pakietem Performance nie da się przejść obojętnie. Lista wyposażenia zdaje się nie mieć końca, a wnętrze wyściełane alcantarą zachęca do nieśpiesznych podróży. Nie jest to być może auto rodzinne i powierzchnia bagażnika nie zachwyca, ale nadrabia to liczącym siedemset sztuk stadkiem źrebaków. Warto przemyśleć zakup, zwłaszcza, że teraz można go mieć za jedyne 1 490 000 PLN!

Lamborghini auto sportowe

Źródło: https://www.otomoto.pl/oferta/lamborghini-aventador-roadster-lp-700-4-pakiet-performance-750km-salon-pl-2014r-vat-23-ID6DpDjC.html


2. Na portalu znajdziemy również ofertę dla osób poszukujących nierażącego w oczy prestiżu i komfortu. Bentley Bentayga V8 First Edition w przyjemnym dla oka srebrno-błękitnym kolorze z pozwalającym na dynamiczną jazdę silnikiem o pojemności 3 996 cm3 za jedyne 1 442 000 PLN. Jeżeli potrzebujesz SUVa na szutrową drogę, a przy tym chcesz czasem bezpiecznie podwieźć dzieci do przedszkola, to właśnie znalazłeś odpowiednie auto.

Źródło: https://www.otomoto.pl/oferta/bentley-bentayga-new-bentayga-v8-ID6DEhar.html


3. Mercedes Benz Brabus G700 Widesar G63AMG to oferta dla osób poszukujących wrażeń poza utwardzonymi drogami, ale i tych, którzy pragną zadać szyku na śródmiejskich ulicach. Siedmiuset konny silnik tego wartego 1 299 000 PLN samochodu z pewnością wystarczy do dynamicznej jazdy w ruchu miejskim, ale pozwoli też wydostać się z niejednej terenowej opresji. Smutna informacja dla osób palących ¬- w opisie oferty nie została wymieniona zapalniczka.

Mercedes, auto terenowe, auto luksusowe

Źródło: https://www.otomoto.pl/oferta/mercedes-benz-klasa-g-g700-brabus-widestar-moc-700km-ID6DCren.html

W jakim samochodzie będziesz się wyróżniał?


4. Fiat Cinquecento z 1995 roku z niezawodnym silnikiem o pojemności 700 cm3 zachwyca nie tylko swoimi kompaktowymi wymiarami i nieproporcjonalną do tych wymiarów przestrzenią we wnętrzu, ale w tej wersji posiada również na masce piękną grafikę, przywołującą na myśl najpiękniejsze obrazki naszych przedszkolnych koleżanek i kolegów. W cenie 570 zł kupujemy nie tylko samochód, ale i dzieło sztuki.

Żródło: https://www.olx.pl/oferta/fiat-cinquecento-CID5-IDIIIjZ.html#05a9bc9e12


5. Pozornie zwykłe taxi w nieco nudnym czarno-żółtym malowaniu, a tak naprawdę uliczny wojownik, który niejedno w swoim życiu widział. Fiat 126p z ekonomicznym silnikiem o pojemności 650 cm3, nie jest być może demonem prędkości, ale pozwala nam przemieszczać się nie tylko w przestrzeni, ale i w czasie. Jeśli na to cudo można wydać jedynie 1100 zł, to czy można mu się oprzeć? 

Maluch, taxi, auto pomalowane

Źródło: https://www.olx.pl/oferta/maluch-fiat-126p-CID5-IDIDLc0.html#9bd1cb72db

6. W tym Audi a3 8p z 2003 roku z pewnością nie będziesz anonimowy. Geometryczne wzory przypominające kamuflaż podkreślają tylko drapieżność pojazdu. Samochód został obklejony folią w warunkach nieprofesjonalnych, ale jak zaznacza sprzedający: „Idzie delikatnie się doczepic do tej oklejiny ale nie ma aż mega tragedii”

Audi, obklejone auto, ciekawy wóz

Żródło: https://www.olx.pl/oferta/audi-a3-8p-1-9-tdi-tuning-stylizacja-s3-CID5-IDIoobq.html#cb50e47401


Jakie auta czekają na koneserów klasycznej motoryzacji?


7. Prawdziwy koneser nie patrzy na cenę, ale na możliwości, które za nią kupuje! Za jedynie 6000 zł, można nabyć Gaza Wołgę 24, czyli prawdziwą bohaterkę miejskich legend (tutaj w malowaniu kamuflującym zamiast klasycznej czerni). Auto nosi co prawda znamiona korozji i ślady codziennego użytkowania, ale nie będzie to stanowić problemu dla prawdziwego konesera.

Źródło: https://www.otomoto.pl/oferta/wolga-gaz-24-wolga-gaz-24-kompletny-nie-na-chodzie-ID6DEzTW.html


8. Wymagający koneser klasycznych samochodów może również nabyć ten cud czechosłowackiej techniki, czyli Skodę 105L, która wystawiona została za jedyne 1000 zł (od kilku dni cena ta jest ceną „do końca dnia”). Warto zwrócić tutaj uwagę, na pięknie patynujące się malowanie. Po zdjęciach oceniać można, że samochód wymaga pewnego dopieszczenia, ale dla znawcy tematu będzie to doskonała inwestycja.

Skoda 105L, niebieskie auto

Źródło: https://www.olx.pl/oferta/skoda-105-l-cena-1000-zl-do-konca-dnia-CID5-IDHF9fw.html#9bd1cb72db


9. Klasyczna beczka, czyli Mercedes W123 300D z wyraźnie widocznymi pod maską śladami korozji, uszkodzonym zderzakiem i nieco sfatygowanym ogumieniem może trafić w troskliwe ręce za jedyne 300 zł. Jak sam opisuje go autor ogłoszenia: „Samochód sprawny, jeżdżący, dobry od strony mechanicznej, skrzynia czterobiegowa, silnik w porządku (nie bierze oleju), z racji swojego wieku słaby blacharsko”. Jeśli wiec słaba blacharka nie jest Wam straszna, to nie pozwólcie mu czekać.

Żródło: https://www.olx.pl/oferta/mercedes-w123-300d-na-czesci-albo-w-calosci-CID5-IDHqqg3.html#39831867fd 

Jakie auta zalegają na podwórkach i parkingach?


10. Spory fragment Syreny Bosto, który sam autor ogłoszenia określa mianem „kup i zrób”. Auto z pewnością wymaga gruntownej renowacji blacharskiej, uzupełnienia kilku elementów, wyposażenia w elementy przenoszenia napędu i… koła. Nie nadaje się do jazdy, a właściciel prosi by nie zadawać w tym temacie głupich pytań. Należy pamiętać, że to wciąż pojemne auto, które nawet unieruchomione może stanowić bezpieczną przechowalnie dla skarbów właściciela, albo samo może się stać takowym skarbem.

Syrena Bosto zdezelowany samochód
 

Źródłó: https://www.otomoto.pl/oferta/syrena-bosto-kup-i-zrob-14-ID6D8b99.html

FAQ – najczęściej zadawane pytania

 1. Czy pojazd, który chcę kupić musi mieć OC?

  Zgodnie z prawem każdy zarejestrowany w naszym kraju pojazd powinien być objęty obowiązkowym ubezpieczeniem OC, bez względu na to czy jest użytkowany w ruchu na drogach publicznych czy też wykorzystywany nie jest. Oczywiście na wypadek dłuższej naprawy można czasowo wycofać pojazd z ruchu, ale w takim przypadku również należy dopełnić stosownych procedur.
 2. Jak wycofać samochód z ruchu?

  Formalności związanych z dokonaniem czasowego wycofania pojazdu z ruchu dopełnimy w wydziale komunikacji, w którym zarejestrowany jest pojazd. Należy złożyć odpowiedni wniosek o wyrejestrowanie pojazdu oraz przekazać urzędnikowi dowód rejestracyjny i tablice wycofywanego z ruchu pojazdu. Należy też uiścić stosowną opłatę za wyrejestrowanie pojazdu.
 3. Czy kara za brak OC może zostać naliczona za kilka lat?

  Nie. Zgodnie z ustawą Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może nałożyć adekwatną karę za brak obowiązkowej polisy OC tylko w roku przeprowadzenia kontroli. Nawet jeśli pojazd nie ma OC od kilku lat, to kara będzie nałożona tylko za okres braku ubezpieczenia w roku kontroli. Jeżeli więc pojazd nie był ubezpieczony od 2016 roku, ale dopiero w roku 2021 zostanie to wykryte, to kara będzie dotyczyć jedynie okresu od 1 stycznia 2021. Nie warto jednak zwlekać z opłatą ubezpieczenia bo system weryfikujący jego brak działa wyjątkowo sprawnie.
 4. Kiedy możemy dostać karę brak OC?

  Nie istnieje jeden okres kontroli pojazdów mechanicznych, a bazy są stale przeszukiwane przez odpowiedni algorytm. System w każdym momencie może wykryć lukę w historii obowiązkowego ubezpieczenia. Informacja o nałożeniu na nas kary za brak obowiązkowego OC może do nas wpłynąć w dowolnym momencie.
 5. Czy jeśli pojazd jest wyrejestrowany to musi mieć OC?

  Tak. Ustawodawca nie zwalnia nikogo z obowiązku posiadania obowiązkowej polisy, także pojazdów czasowo wycofanych z ruchu. Wyrejestrowanie pojazdu nie daje prawa do wypowiedzenia umowy obowiązkowego ubezpieczenia. Jednak w związku z czasowym wycofaniem z ruchu towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj zmniejszają wysokość składki, często nawet o 95%.