Sprawdź, co możesz zyskać od 112 zł miesięcznie, decydując się na pakiet LUX MED. Do wyboru masz kilka różnych wariantów, a ochrona może obejmować ciebie, twoje pociechy, ale również osoby starsze.  

Bez względu na to, jakim zdrowiem się cieszysz, pewnych sytuacji w życiu nie jesteś w stanie przewidzieć. Niefortunne kontuzja, z pozoru niegroźna infekcja czy nagła alergia mogą wymagać od ciebie wielu regularnych wizyt u lekarza. Warto więc, żebyś zadbał o swój komfort leczenia na przyszłość.

Kompleksowa opieka, czyli co oferuje ubezpieczenie w LUX MED?

Abonament medyczny w LUX MED to pakiet, który może zapewnić ci wiele usług. W jego zakres wchodzą przede wszystkim darmowe wizyty u lekarzy różnych specjalizacji, zabiegi pielęgniarskie, diagnostyka obrazowa i laboratoryjna, infolinia medyczna, fizjoterapia czy zabiegi stomatologiczne. LUX MED oferuje 6 różnych pakietów skierowanych do dzieci i dorosłych oraz 5 pakietów dla seniorów. 

Każdy z wariantów zapewnia wsparcie medyczne w innym zakresie, na co warto, żebyś wcześniej zwrócił uwagę. Masz do wyboru różne opcje i możesz dopasować je do swoich indywidualnych potrzeb. To ułatwi ci zakup oferty, szczególnie, jeśli posiadasz jakieś nawracające problemy ze zdrowiem lub planujesz wykonanie konkretnych badań lub zabiegów. 

Ponad 600 placówek i przypomnienia SMS-em

Sprawdź, który z wariantów będzie dla ciebie najbardziej korzystny. Nie ma sensu decydować się na najdroższą opcję, jeśli nie czujesz takiej potrzeby i rzadko odwiedzasz lekarza. 

PAKIET PODSTAWOWY

Ten wariant umożliwia ci skorzystanie z podstawowej opieki medycznej. W jej skład wchodzi dostęp do 11 lekarzy różnych specjalizacji. Wykonać możesz również 36 zabiegów ambulatoryjnych oraz 52 różne badania z diagnostyki obrazowej. Zyskać możesz też zabiegi pielęgniarskie bez limitu. Nielimitowane otrzymujesz również konsultacje online z pediatrą, internistą oraz pielęgniarką. Dostęp będziesz mieć także do infolinii medycznej.

PAKIET STANDARDOWY

Wariant Standardowy zapewni ci dostęp do 17 różnych specjalistów. Pakiet umożliwia również wykonanie 36 różnych zabiegów ambulatoryjnych, a także zabiegi pielęgniarskie bez limitu. Zyskujesz dostęp do konsultacji dyżurnych lekarzy trzech różnych specjalizacji. Zyskać możesz pomoc stomatologiczną oraz dostęp do szczepionki na grypę i tężec.

PAKIET ROZSZERZONY

Z tym pakietem zyskujesz możliwość skorzystania z dostępu do 33 różnych specjalistów. W ramach wariantu możesz wykonać 446 badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Możesz również skorzystać z pomocy stomatologicznej w ustalonym zakresie świadczeń. Będzie przysługiwało ci także prawo do skorzystania z 3 wizyt domowych w ciągu roku. Z Pakietem Rozszerzonym możesz skorzystać z fizjoterapii oraz testów skórnych na alergie bez limitu. 

PAKIET KOMPLEKSOWY

Z tym wariantem możesz odwiedzić 47 różnych specjalistów, a także wykonać 707 różnych badań laboratoryjnych i diagnostycznych. To dobra opcja, jeśli planujesz powiększyć rodzinę, ponieważ pakiet zapewnia prowadzenie ciąży. Możesz również zyskać ubezpieczenie kosztów leczenia zagranicznego, 79 różnych zabiegów ambulatoryjnych, a także 3 wizyty domowe w ciągu roku. 

PAKIET PREMIUM PLATYNOWY

To maksymalny zakres ochrony, jaki oferuje LUX MED. Dzięki temu wariantowi możesz odwiedzić 63 różnych specjalistów, a także wykonać 826 badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Z tym pakietem otrzymujesz dostęp do nielimitowanych zabiegów fizjoterapeutycznych. Kolejną korzyścią jest możliwość prowadzenia ciąży, wizyty domowe oraz dostęp do tańszej chirurgii krótkoterminowej. Pakiet zapewnia doradcę hospitalizacyjnego, a także indywidualnego opiekuna klienta. 

Warto wspomnieć również o tym, że firma LUX MED posiada ponad 270 własnych placówek medycznych. Oprócz tego współpracuje z ponad 3 000 placówek partnerskich. To umożliwia dostęp do 8 000 lekarzy na terenie całej Polski. Ponadto nie musisz obawiać się, że zapomnisz o wizycie, ponieważ za każdym razem otrzymasz przypomnienie SMS-em. Jeśli z jakiś powodów nie będziesz mógł zrealizować swojej wizyty, możesz również odwołać ją za pośrednictwem SMS-a. Wyniki swoich badań oraz inne informacje dotyczące ciebie jako pacjenta, znajdziesz na stronie internetowej na swoim profilu.

Pakiet LUX MED od 112 zł miesięcznie  

Firma LUX MED oferuje kilka różnych opcji do wyboru, przez co ceny poszczególnych wariantów również się od siebie różnią. Minimalna cena składki miesięcznej wynosi 112 zł, maksymalna z kolei 609 zł za miesiąc.
O tym, czy jest to dużo, czy mało, powinieneś rozsądzić sam. W zależności od tego, jaką ogólną kondycją zdrowotną się cieszysz, jaki na co dzień masz dostęp do opieki zdrowotnej oraz jakie ryzyko zachorowania ciebie dotyczy, możesz dopasować ofertę do swoich potrzeb. 

Bez względu na to, czy dbasz o siebie, zdrową dietę, aktywny tryb życia, a wyniki badań masz bez zarzutów – nie masz wpływu na to, czy za jakiś czas nie ulegniesz nawet niedużemu wypadkowi, który będzie wymagał fizjoterapii i rehabilitacji. Niektórych lekarzy powinieneś odwiedzać regularnie, np. stomatologa czy okulistę oraz regularnie wykonywać kontrolne badania. 

Weź pod uwagę, że przy nagłym problemie zdrowotnym, nawet niegroźnym – diagnostyka może zająć kilka tygodni, jak i miesięcy. Jeśli zależy ci na szybkim rozpoznaniu choroby i nie masz czasu na oczekiwanie w długich kolejkach, takie rozwiązanie może być właśnie dla ciebie. 

OFERTA LUX MED

Pakiet dla dzieci i dorosłych

Liczba specjalistów

Badania

Cena składki miesięcznej

Podstawowy

11

52 badania laboratoryjne i obrazowe

112 zł

Standardowy

17

Panel badań laboratoryjnych bez skierowania raz w roku – bez limitu

180 zł

Rozszerzony

33

446 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

275 zł

Kompleksowy

47

707 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

370 zł

Premium

63

826 badań diagnostycznych i laboratoryjnych

609 zł

Tab.1. Opracowanie własne na podstawie danych zamieszczonych na luxmed.pl.

Ochrona dla ciebie, partnera, współmałżonka oraz dzieci

Firma LUX MED oferuje wybór spośród kilku różnych wariantów ochronnych. Zapewnia określone usługi, dzięki czemu łatwiej będzie ci wybrać odpowiedni pakiet.

Ochrona może również dotyczyć twoich dzieci, dzięki czemu im również zapewnisz dostęp do szybkiego leczenia. Jeśli chciałbyś ochronę dla bliskiej ci osoby – partnera lub współmałżonka, możesz dokupić odpowiedni wariant, w przypadku gdy decydujesz się na abonament. Jeśli z kolei wybierasz ubezpieczenia LUX MED, możesz w zakres ochrony włączyć również bliską osobę.

Sprawdź, czy masz inne możliwości

Pamiętaj o tym, że ubezpieczeń zdrowotnych jest na rynku ubezpieczeniowym bardzo dużo. Każda z polis oferuje nieco inny zakres usług, a to oznacza, że każdy może znaleźć produkt maksymalnie dopasowany do swoich potrzeb

Zanim wybierzesz konkretną ofertę, dokonaj analizy wielu różnych ofert i odrzuć te, które leżą poza twoim zasięgiem finansowym lub nie spełniają twoich podstawowych oczekiwań. Zwróć uwagę na to, ilu specjalistów możesz odwiedzić, czy są ci oni faktycznie potrzebni. Sprawdź, jakie dokładnie badania oraz zabiegi wraz z polisą będziesz mógł wykonać oraz jakie dodatkowe usługi będą ci przysługiwać.

Ceny prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych zaczynają się od 50 zł miesięcznie, mogą wynosić również kilkaset złotych za miesiąc. To, na jaką opcję się zdecydujesz, zależy wyłącznie od ciebie.
 

PRZYKŁADOWE OFERTY PRYWATNYCH UBEZPIECZEŃ ZDROWOTNYCH

TU

Liczba lekarzy

Liczba badań

Wizyty domowe

Składka miesięczna

Signal Iduna – Pełnia Zdrowia Direct+

6

85

-

Od 55 zł

Signal Iduna – POLMED wariant podstawowy

15

110

Tak

Od 75 zł

Uniqa – Ochrona z plusem wariant podstawowy

9

32

-

Od 68 zł

Signal Iduna – Start+ wariant podstawowy

15

110

Tak

Od 99 zł

Uniqa – Ochrona z plusem wariant rozszerzony

24

164

Tak

Od 130 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Basic

77

412

Tak

Od 149 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia Direct+ Pakiet Rodzinny

6

85

Nie

Od 192 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Silver

77

412

Tak

Od 198 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Gold

77

416

Tak

Od 208 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia POLMED Pakiet Rodzinny

15

110

Tak

Od 259 zł

INTER Ubezpieczenia – INTER VISION Diamond

77

416

Tak

Od 301 zł

Signal Iduna – Pełnia zdrowia Start+ Pakiet Rodzinny

14

110

Tak

Od 346 zł

MediSky – Karta Zdrowotna

Bez limitu

Bez limitu

Tak

Od 259 zł

Tabela 2. Opracowanie własne na podstawie danych rankomat.pl z dnia 26.04.2023 r.

Ważne informacje

1.    Firma LUX MED posiada 270 placówek na terenie całego kraju, a także współpracuje z 3 000 innych placówek, dzięki czemu jako pacjent nie powinieneś mieć problemu z dostępem do ich świadczeń

2.    Oferta LUX MED skierowana jest zarówno do osób dorosłych, jak i dzieci czy seniorów

3.    Jako osoba ubezpieczona w LUX MED możesz skorzystać z pomocy maksymalnie 63 różnych specjalistów

4.    Przed zakupem prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego warto pamiętaj o dokonaniu porównania dostępnych ofert
 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o pakiet zdrowotny w LUX MED?

 1. Co obejmuje pakiet medyczny w LUX MED?

  Prywatny pakiet medyczny w LUX MED zapewnia dostęp do określonej liczby różnych specjalistów, badań diagnostycznych i obrazowych oraz innych usług medycznych, zależnych od wybranego wariantu. Ubezpieczony może skorzystać z pomocy stomatologicznej, fizjoterapeutycznych oraz infolinii medycznej. 

 2. Ile kosztuje pakiet LUX MED?

  Najtańszy pakiet w LUX MED kosztuje 112 zł miesięcznie. Cena jest zależna od wybranego wariantu oraz wieku, w jakim chcesz przystąpić do zakupu. Inne ceny dotyczą pakietów dla osób dorosłych, inne z kolei obowiązują seniorów. 

 3. Kto może kupić pakiet medyczny w LUX MED?

  Na pakiet LUX MED może zdecydować się osoba, która skończyła 18 lat, ale nie przekroczyła 70 roku życia. Z kolei pakiety dla seniorów skierowane są do osób, które mają ukończone 71 lat. 

 4. Co oprócz wizyt i badań oferuje prywatna polisa zdrowotna?

  Oprócz wizyt i badań jako ubezpieczony możesz skorzystać z infolinii medycznej, pomocy stomatologicznej czy fizjoterapii. Możesz również skorzystać z wizyt domowych, darmowych szczepień czy prowadzenia ciąży.