Nasi Klienci oceniają Aviva na
2,60
Zostaw opinię

Aviva pozwala swoim klientom na skorzystanie z kilku dróg zgłoszenia szkody. Dotyczy to zarówno zdarzeń objętych ochroną z polis na życie, jak i ubezpieczenia majątkowego. Najwygodniejszym i zarazem najszybszym sposobem na przekazanie wiadomości do ubezpieczyciela jest zgłoszenie online.

Uwaga!Od 2 lipca Aviva i Allianz połączyły się w Polsce pod jedną marką – Allianz.

Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Jest też największym ubezpieczycielem w Europie i najsilniejszą marką w branży pod względem finansowym (Ranking S&P 500). Dzięki połączniu kompetencji i doświadczeń obu firm, Allianz jeszcze lepiej zadba o poczucie bezpieczeństwa swoich klientów.

W efekcie przejęcia spółek Grupy Aviva, Allianz stał się drugim co do wielkości pod względem zysku operacyjnego towarzystwem ubezpieczeniowym w Europie Środkowo-Wschodniej. Z kolei, w Polsce Allianz stał się piątym co do wielkości ubezpieczycielem w Polsce i drugim pod względem wielkości składki w obszarze ubezpieczeń na życie.

Integracja firm nie wymaga żadnych dodatkowych działań po stronie klientów. Wszystkie zawarte dotychczas umowy ubezpieczeniowe nadal obowiązują i nie wymagają żadnych zmian.

Posiadacze polis samochodowych mogą zgłosić i skorzystać z samolikwidacji szkód z AC komunikacyjnego za pośrednictwem serwisu Moja Aviva. Zgłoszenie szkody możliwe jest także online, na stronie https://www.aviva.pl/centrum-pomocy-dla-klienta/zgloszenie-szkody-lub-roszczenia/samochod/.

W tym celu wystarczy wypełnić formularz i odpowiedzieć na pytania niezbędne do rozpoczęcia procedury likwidacyjnej. Jest on bardzo łatwy w obsłudze, przejrzysty, a w dodatku umieszczone są na nim informacje, które pomagają wybrać właściwe opcje w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Porównaj ceny ubezpieczeń samochodowych »

Podczas zgłaszania szkody możemy także skorzystać z pomocy konsultanta telefonicznego, który pomoże nam dopełnić wszystkich formalności, jak również odpowie na ewentualne pytania.

Konieczne będzie także przesłanie wymaganych dokumentów na odpowiedni adres mailowy lub pocztą.

Zgłoszenie szkody:

  • serwis MojaAviva
  • zgłoszenie online na stronie Avivy
  • kontakt z konsultantem na  ALLIANZ infolinia: 224 224 224
  • zgłoszenie pocztą tradycyjną - wyślij dokumenty na adres:

Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A.,

ul. Rodziny Hiszpańskich 1

02-685 Warszawa