Nasi Klienci oceniają AXA na
1,35
Zostaw opinię

Zielona Karta w AXA Direct działa na terenie wszystkich wskazanych w umowie państw. W jaki sposób klienci AXA mogą nabyć ubezpieczenie? 

15 października 2020 r. nowym właścicielem AXA w Polsce stała się UNIQA.

UNIQA to wiodąca marka ubezpieczeniowa w Austrii i jedna z największych grup ubezpieczeniowych, działająca w 18 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Obsługuje aż 10,5 mln klientów. Dzięki połączeniu firm klienci w Polsce otrzymują pełną paletę produktów ubezpieczeniowych, emerytalnych czy inwestycyjnych.

Integracja nie nakłada żadnych dodatkowych obowiązków na klientów. Dotychczasowe umowy ubezpieczenia pozostają aktywne i nie wymagają żadnych zmian.

Zielona Karta wymagana jest podczas podróży do Albanii, Białorusi, Bośni i Hercegowiny, Iranu, Izraela, Macedonii, Maroko, Mołdawii, Rosji, Czarnogóry, Tunezji, Turcji i na Ukrainę. Zielona Karta w AXA Direct jest aktywna we wszystkich wyżej wymienionych państwach. Aby otrzymać Zielona Kartę, wystarczy na 14 dni przed podróżą skontaktować się z przedstawicielem AXA Direct.

Porównaj ceny ubezpieczenia OC z Zieloną Kartą »

Zielonej Karty nie musimy mieć w takich krajach, jak Austria, Andora, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Luksemburg, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy oraz Węgry. Wówczas wystarczy standardowe ubezpieczenie OC.