Wolisz porozmawiać?Skontaktuj się z nami.
Skorzystaj z pomocy jednego z 200 naszych Doradców.
Pracujemy:
pn. - pt.9:00 - 21:00
sob.9:30 - 17:30
Zadzwoń22 270 00 00

Czy mogę ubezpieczyć samochód z zagranicy, który nie jest jeszcze zarejestrowany w Polsce?

Tak, jeśli samochód ma ważne badanie techniczne. Jeżeli auto nie ma ważnego przeglądu, przed zakupem ubezpieczenia OC musisz udać się na stację diagnostyczną. 

Jeżeli poprzedni właściciel pojazdu wyrejestrował go za granicą, przed wyjazdem z Polski możesz również kupić tymczasowe tablice wywozowe z OC krótkoterminowym ważnym 5 lub 30 dni. Przez ten czas masz prawo legalnie jeździć autem po polskich drogach, a także zarejestrować go w wydziale komunikacji i wykupić całoroczną polisę OC.

Pamiętaj, że OC krótkoterminowe nie przedłuża się automatycznie na kolejny rok. Jeśli po upływie ważności tymczasowego ubezpieczenia pojazdu nie wykupisz całorocznego OC, grozi Ci wysoka kara ze strony Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Przydatne dokumenty i wzory

  • Wypowiedzenie OC Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu Pobierz
  • Umowa kupna sprzedaży samochodu ze współwłaścicielem Pobierz
  • Druk PCC-3 Pobierz
  • Zawiadomienie o zbyciu pojazdu Pobierz

Powiązane pytania i odpowiedzi

Oszczędź nawet 50% na polisie

Porównaj oferty ubezpieczeń OC i AC

Nie wiesz gdzie szukać odpowiedzi?

Skontaktuj się z nami. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9-21 i w soboty od 9:30 - 17:30.

logo innowacyjna gospodarka
UBEZPIECZENIA RANKOMAT Sp. z o.o. Sp.k. z siedzibą w Warszawie przy ul. Wolska 88 informuje o realizacji projektu "Integracja systemu informatycznego multiagencji ubezpieczeniowej INSU z serwisami towarzystw „direct” w celu optymalizacji procesów sprzedażowych produktów ubezpieczeniowych" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego okres realizacji: 2007 - 2013
logo europejskiego funduszu rozwoju regionalnego